آموزش های رایگان

شادوبن در اینستاگرام

اگر شما هم متوجه افت شدیدی در اینگینجمنت اینستاگرام شده اید و تعداد لایک و فالوور های که قبلا زیاد دریافت می کرده اید در حال کاهش است این نشانه حاکی از شادوبن شدن در اینستاگرام است. دراین مقاله به طور کامل در خصوص شادوبن در اینستاگرام خواهیم پرداخت و راهایی که بیرون رفتن از شادوبن را با هم مرورخواهیم کرد.

نوشته های مشابه

علائمی که نشان می دهد پیج اینستاگرام ما شادوبن شده است
1- کاهش کامنت
2-کاهش جذب فالوور
3- کاهش لایک و ویو پست های اینستاگرامی
4- عدم اجازه ارسال پست هایی ویدیویی
5- حضور نداشتند در هشتگ ها
6-حضور نداشتند در اکسپلورر

 

چرا اینستاگرام  شدوبن را ایجاد کرد؟دلایل شادوبن چیست؟

 

تا چند ماه گذشته اکنت های فیک زیادی را در اینستاگرام مشاهده می کردیم ؛هشتگ هایی که به صورت زیاد و با تصاویر و کامنت های نامناسب در اینستاگرام ارسال می شدند . همچنین اگر در حوزه ای عمومی در اینستاگرام هشتگ  در پست خود میگذاشتید مشاهده میکردید که کلی برای تان کامنت های تبلیغاتی گذاشته می شد .

 

اما مشکلی که برای خیلی از پیج های اینستاگرام  به وجود آمد خیلی از آنها بی گناه اسیر شادوبن می شدند . و الان نیز خیلی از آنها درگیر شدوبن هستند.اما با بررسی های زیادی  هم که روی پیج های که بی دلیل شادوبن شده بودند انجام دادم  متوجه شدم که آنها نیز بی دلیل واقعا شادوبن نشده اند .که در ادامه این مقاله به شما خواهم گفت چرا این ها شاوبن شده اند؟

 

شادوبن اینستاگرام چیست؟

 

اصطلاح ((شدوبن یا ممنوعیت در  اینستاگرام)) را حدود سال 2006 برای اولین بار توییتر استفاده کرد که بنابر اعلام توییر توییت هایی که توهین امیز باشند دارای یک وقفه موقت شده و در نتیجه کاربرانی که قوانین تویییتر را زیر پا بگذارند توییت آنها فیلتر می شود . البته توییتر از آنجایی که برای کاربران خود ارزش بیشتری قائل بود قبل از این کار کاربران خود را مطلع می کرد .

 

زمانی که روی اینستاگرام عمل شادوبن اتفاق می افتاد ؛کابر متاسفانه مطلع نمی شود . آنها پست های شما را از کاربرانی که شما را فالوو نمی کنند مخفی یا همان پنهان می کنند . که این کار باعت می شود رشد اکانت شما کم تر از قبل و حتی گاهی اوقات متوقف شود .زمانی که شادوبن اتفاق می افتد تمام هشتگ های شما و استراتژی های شما شکست می‌خورد. اگر از اینستاگرام برای کسب و کار استفاده می کنید شکست و کاهش رشد اینستاگرام باعث می شود که مشتری و درآمد شما افت پیدا کند و در نتیجه منجرب به شکست کسب و کار شما شود .

 

چگونه متوجه شویم که شادوبن شده ایم؟

 

بررسی اینکه آیا پست های شما از طریق هشتگ  نمایش داده می شود یا خیر ؛برای این کارکافیست یک پست جدید در اینستاگرام خود با دو یا سه هشتگ غیر معروف (مثلا اسم برند تان )) در کپشن ؛ و در کامنت اول بگذارید .سپس با یک اکانت اینستاگرام دیگر هشتگی که در پست پیجی که احساس کرده اید شادوبن شده است را سرچ کنید و بررسی کنید که پست شما در بین پست های که در هشتگ مربوطه منتشر شده است وجود دارد یا خیر؟

البته شاید  اسم سایت های تست شادوبن نیز  شنیده باشید .دقت کنید این سایت ها اصلا قابل اعتماد نیستند و خیلی از مردم گزارش داده اند که از طریق این سایت ها شادوبن شده اند ؛ اما اکانت ها آنها در واقعیت شدوبن نشده بوده است .پس هرگز پیشنهاد نمی شود از این سایت ها استفاده کنید .

 1. در خصوص برگزاری مسابقه در اینستاگرام ما یک مقاله صفر تا صد با مثال +متن+ایده برای مسابقه اینستاگرامی نوشته ایم پیشنهاد می شود مطالعه شود : مسابقه در اینستاگرام 

چه کارهایی را انجام دهیم که درآینده شادوبن نشویم ؟

 

 1. از هشتگ های ممنوعه و تاریخ گذشته استفاده نکنید 

  دقت داشته باشید که یک سری از هشتگ های اینستاگرام بنابر دلایل بسیار زیادی که وجود دارد استفاده از آنها ممنوع است و هر کس از این هشتگ ها استفاده کند مرتکب خطا خواهد شد و شاید یکی از دلایل شادوبن شدن در اینستاگرام این کار باشد پس با یک سرچ سریع در اینترنت میتوایند لیست هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام را پیدا کنید.

 2. از برنامه و ربات های فالو و آنفالو برای مدتی استفاده نکنید .

  بارها و بارها از من سوال پرسیده می شود که آیا استفاده از ربات های فالوورر بگیر و فالوور خودکار استفاده کنیم یا خیر ؟
  جواب من این است که اگر شما در استفاده از این ربات ها زیاد روی کنید قطعا به پیج شما ضرر خواهد رسید که یکی از این ضرر ها میتواند رفتن به حالت شدوبن باشد .

 3. از هشتگ های زیاد و تکراری زیاد استفاده نکنید

  بارها به دوستان خود توصیه کرده ام که از هشتگ در پست اینستاگرامی خود استفاده کنید اما آنها درست از هشتگ ها استفاده نکرده اند مثلا یک کپشن آماده که دارای 20 هشتگ است آماده کرده اند و برای هر پستی که در اینستاگرام شان ارسال می کنند استفاده می کنند  که این کار باعث می شود شما خیلی سریع شادوبن شوید .

 4. استفاده زیاد از اینستاگرام

  بارها و بارها مشاهده کرده ام افرادی که با مشکل شادوبن در اینستاگرام مواجه هستند اکانت اینستاگرام شان در دستگاه ها و برنامه های مختلفی وصل است. برای مثال از ای پی های مختلف و موبایل های مختلف در اینستاگرام لاگین کرده اند و در حال استفاده هستند .این کار باعث می شود شما  نیز به حالت پنهان اینستاگرام یا شدوبن اینستاگرام وارد شوید .

 5. رپیورت کاربران

  چند ماه پیش پستی را در یکی از پیج های اینستاگرام مشتریانم منتشر کردم آن پست را خیلی از کاربران و فالوور های پیج نپسندیده اند و خیلی از آنها ما را در یک زمان خیلی کوتاهی بلاک کردند . این کار نیز باعث شد پیج اینستاگرام ما شدوبن شود و پس محتوای خوبی را برای مخاطبین خود اماده کنید .

سوال یکی از کاربران از من پرسید :
من پیجم شادوبن شد بعد از ۱۴روز درست شد اما دوباره بعد از ۲روز دوباره شادوبن شدم الان ۳۴روزه هنوز درست نشده لطفا راهنمایی کنید ممنون

چه زمانی از شادوبن خارج می شویم؟

برای رهاشدن از شر شدوبن راهکار خیلی دقیقی حتی از سمت اینستاگرام نیز رارائه نشده است اما اگر شما با آزمون و خطا پیش بروید قطعا ممکن است با یکی از روش ها نتیجه  خوبی  را بگیرید.

1-اکانت تان را از حالت بیزینس به پرسونال(شخصی) تغییر دهید.

2- مدت کوتاهی پست نگذارید.

3- به اینستاگرام ایمیل بزنید و در مورد شادوبن با آنها صحبت کنید .

4- مجوز ها و دسترسی  api را قطع کنید.

 

 

مدت زمان شادوبن چقدر است؟

 

سوالی که ممکن است برای شما هم پیش بیاید و شاید خیلی دوست دارید بدانید مدت زمان رفع شادوبن چقدر است.
طبق تجربه ای که با مدیریت چندین پیج بزرگ و کوچک در اینستاگرام رسیده ایم .

بصورت کلی 2 الی 14 روز زمان نیاز است که شما از شادوبن خارج شوید .اما اگر دوباره قوانین اینستاگرام را زیر پا بگذارید ممکن است  سیکل زمانی شادوبن بیشتر شود یعنی مثلا
برای بار اول :14 روز
بار دوم :30 روز
بار سوم :70 روز
و بارهای بعدی ممکن است دیگر شما از شادوبن خارج نشوید .

سوال یکی از کاربران  از ما :
سلام. من پنج روزه شادوبن شدم کلا افسرده شدم. دوتا پیج دارم هردو شادوبن شدن خیلی زحمت کشیدم براشون. پست هم نمی تونم بذارم. یعنی ممکنه بعد یه مدت از شادوبنی دربیا؟ یا نه باید بیخیالشون شم؟ جالب اینجاست یه پیج تازه هم زدم اونم نمیشه پست بذارم فک کنم اونم شادو شده. یه نرم افزار دارم ک باهاش فیلمای اینستا رو دانلود میکردم یعنی ممکنه رباط به حساب بیاد؟

یکی دیگر از دلایلی که میتواند باعث شادوبن شدن شما شود داشتن چند پیج مختلف در یک موبایل است . درحقیقت اینستاگرام بررسی خواهد کرد که اگر از یک ای پی چند پیج به سرور های آن متصل شود.برای تمامی پیج ها محدودیت ایجاد کند.

سوال دیگر:
سلام وقت بخیر
برای پیج من در حدود دو ماه پیش مشکلی پیش اومد که هر چی عکس پست می کردم پاک میشد. ولی ویدیو مشکلی نداشت. بحث کپی رایت هم نبود چون عکس های معمولی بود. بعد از یک هفته درست شد. ولی مجدد از چند روز پیش دوباره همونجوری شد . اول فقط عکس نمی شد ولی از دیروز دیگه ویدیو هم نمی تونم بزارم. لطفا اگه راه حلی دارید راهنمایی کنید

به تازگی خیلی از مشکلات برای اینستاگرام به وجود آمده است.که این مشکل نیز مشکل رایجی است .ممکن است به شادوبن شدن اینستاگرام نیز ربط داشته باشد .این مشکل نیز برای یک پیج بزرگ مجموعه ما نیز وجود دارد یعنی به محض ارسال پست؛ پست حذف می شود.که با توجه به تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدیم که اگر با یک نرم افزار عبور از تحریم( که خودتان بهتر میدانید منظورم چی است) با سرور آلمان امتحان کنید  میتوانی پست تان را ارسال کنید.

امید کریمی

من امید کریمی هستم که بیش از 8 سال است وارد دنیای بازاریابی آنلاین شده ام .. مدیریت تیم رایان طرح طرح رو بر عهده دارم ... یه سبک زندگی متفاوت دارم ...

13 دیدگاه

 1. سلام وقتتون بخير

  من حدود يك ماه ميشه پيجم دچار مشكلي شده
  با وجود لايك و ويو بالا مثل يك ماه پيش اما پست هام حدود يك ماه هست ديگه به اكسپلور نميرن و فالورهام شروع به ريزش كرده
  و درصد ديسكاوري پستهام ٥٪؜ شده درحالي كه قبلا ٥٠ تا ٧٠ درصد بود

  تست شدوبن هم انجام دادم و توي همه هشتگ ها هست
  ولي خب بسيار لايك و كامنت و ويو و همه چي پيج كم شده

  اگه به من جواب بديد ممنونتون ميشم

  سال پيش يه بار شدوبن شده بودم ولي اين سري از هيچ رباتي استفاده نكردم فقط از چندتا گوشي لاگين شدم
  كه فكر ميكنم به خاطر اين باشه ولي چون توي هشتگ ها هستم نميتونم بفهمم دقيقا مشكل چيه

  1. دوست عزیز :
   یه سوال : ایا شما ویدیو های اختصاصی تولید می کنید یا ویدیو هاتون کپی هست ؟
   جدیدن اینستاگرام اینجوری شده ..و خیلی به این موارد گیر میدهد ….

   ما نیز چند تا از پیج هامون شادوبن شده و الان از شادوبن دراومده ولی داخل اکسپلورر نمیره ../
   هر روز ظاهرا اینستاگرام الگوریتم های هوش مصنوعی اش را عوض می کند . و ظاهرا اگر شادوبن شده باشید پیج تان کارایی قبل را دیگر ندارد …..

   سعیییییی کنید از هیچ فیلتر شکنی برای ورود به اینستاگرام استفاده نکنید .
   شاید مشکل تان حل شود .
   یا سعی کنید وریفای موبایل و .. رو انجام بدهید …..

   تست کنید
   باز ادامه همین کامنت به من اطلاع بدهید .

 2. سلام
  صفحه ما با اینکه از شادوبن خارج شده ولی دیگه پست هامون هر چقدر هم که لایک مبخوره در تاپ هشتگ نمیره آیا اینم مدت زمان خاصی داره؟! صفحه ما خبری هست
  راه خاصی هست که دوباره پست های ما برگرده به تاپ هشتگ؟

  1. رضا عزیز :
   معمولا اگر پیج در اینستاگرام شادوبن شود ..می شود گفت 80 درصد فاتحه آن خوانده می شود . چون دیگر برای اینستاگرام ظاهرا اهمیت زیادی ندارد . چون شما قوانین اینستاگرام رو به قول خودشان دور میزنید …. کلا از شادوبن اینستاگرام نیز خارج شوید دیگر مثل قبل نه لایک میخورید نه کامنت و نه …… راه خاصی وجود ندارد برای اینکه به هشتگ ها برگردید …… بهترین را اینستت که دو هفته کلا هر تعداد ویوایسی که لاگین کردید رو اف کنید…. این بهترین راه است

 3. ویوایسی رو توضیح میدی؟!
  ببینید ما اوایل تحریم سپاه یه پست ما از سپاه که کاملا معمولی بود رو پاک کرد و ما رو شادو بن کرد
  حالا بعد یه سال به خبر استوری ما حساس شد
  توی اقدام اولیه پیج رو از بیزینس خارج کردم و دیگه هشتگ نمیرنم تاثیر داره این کار؟!

  اگر به اینستاگرام سفارش تبلیع بتونیم بدیم تاثیری داره؟!

 4. سلام من پیجم بعد از اینکه از شادوبن درومد دیگه تو اکسپلور نمیره با اینکه از پستام استقبال خوبی میشه اما پستام تو اکسپلور نمیره و امار اکسپلورش ۲۰ تا ۳۰ تاست
  میخواستم بدونم هیچ راهی برای اکسپلور رفتن دوباره پست ها نیست ؟ تب لایک یا دیسیبل کردن موقت پیج یا چیز دیگه ای ؟

  1. بهترین راهکار برای خروج از شادوبن در سال 2020 اینکه که یک مدت کلا از اینستاگرام تون استفاده نکنید مثلا یک هفته و کلا از هر دستگاهی که لاگین هست خارج بشید تا اینستاگرام ببین شما دیگه فعال نمی کنید یا… به زودی از شادوبنی درتون میاره .
   هر چند که ما الان یکی از پیج هامون که قبلا بر اثر استفاده زیاد از هشتگ شادوبن شده بود الان دیگه شادو بن نمیشه و رشدش چندین برابر شده .پس بهتره که خیلی فعالیت پیج رو طبیعی جلوه بدید .از روش های زیر میتونید این کار رو انجام بدید
   به معرفی پیج های دیگه در استوری تون مثلا میتونید بپردازید .
   یا همزمان هر روز چند نفر پست هاتون رو استوری کنند (این برای ما ظاهرا خیلی جواب داده )‌
   یا اگر این موارد براتون امکان پذیر نیست میتونید تبلیغات تون رو در پیج های دیگه شروع کنید .
   راستی یکی از روش های که یکی از دوستان تست کرده و از شادوبن پیچ اینستاگرام ش خارج شده این بوده که برای مدتی پیج رو از حالت بیزینسی خارج کنید و در حال پرایوت قرار بدید .
   به هر حال هر روشی که به ذهنتوون میرسه انجام بدید شاید یکی از روش ها برای پیج تان جواب داد .
   برای یکی از پیج های خودمان حدود 6 ماه شادوبن بوده و کلا قید پیج رو زدیم که چند روز پیش از شادوبنی خارج شد و بسیار رشد عجیبی داشت که اصلا چند روز فکر میکردیم که رقیب ها دارند فالوور فیک اضافه می کننند 😂😂 .

   راستی اگر روشی رو تست کردید و جواب داده حتما در این قسمت ارسال کنید تا سایر دوستان نیز بتونند ازش استفاده کنند.

 5. سلام من مقاله شما رو خوندم و از شادوبن اینستاگرام دراومدم بیرون . مرسی …فقط چطوری تست شادوبن رو انجام بدیم ؟

 6. سلام عیدتون مبارک باشه ببخشید پیج من شادوبن بوده الان یکماهه که تو اکسپلور نمیرن پستهام بنظرتون چکارکنم اگر تبلیغات کنم در پیج های بزرگ مشکلم رفع میشه؟

 7. سلام

  اقا امید بعد از حوادث ترور سردار و حذف چندتا محتوا از پیجمون ، یه مدت شادوبن شدم که رفع شد. ولی محدودیت حضور در اکسپلور و همچنین کم بودن بازدید هشتگها هست.
  چکار کنم این محدودیت نامرئی رفع بشه ؟؟؟

  خستم شد

 8. پیجم میانگین لایک ۴کاالی۶ کا بود ۳۵کا هم بیشتر فالور نداشتم و یکبار شادوبن شد و با افت بسیار شدید رسید به میزان ۶۰۰عدد لایک دو هفته شادوبن بودم الان یکماه ک تموم شده شادوبنم، بازم لایکم همون ۶۰۰_۷۰۰هستن و بازدید هشتگام زیر ۳۰ عدد هستش (چک کردم شادو نیستم) میشه بگید چیکار کنم😥؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید