آموزش سئو

افت رتبه در سئو ( از 0 تا 100)

افت رتبه در سئو این کابوس نزدیک به واقعیتی است ک صبح یک روز دلنشین فصلی بیدار می شوید و متوجه می شوید که وب سایت شما دچار افت قابل توجه رتبه گوگل شده است. واقعا شما را ممکن است برای چند ساعت یا چند روز ناراحت کند. اگر شما برای افت رتبه سئو وارد این صفحه شده اید. اگر می خواهید با افت رتبه در گوگل مواجه نشوید، می توانید قبل از هر چیزی با مشاوره سئو توسط متخصصان رایان طرح، بهترین عملکرد را داشته باشید.

، از دست دادن نه فقط چند رتبه ، بلکه ده یا بیست یا بیشتر ، می تواند دلسرد کننده باشد ، بدون ذکر یک مورد جالب به درآمد شما اگر سایت شما رتبه بندی نکرده است ، به این معنی است که افراد ممکن است زمان سخت تری برای پیدا کردن شما داشته باشند ، این بدان معنی است که آنها محتوای شما را نمی خوانند یا محصولات یا خدمات شما را نمی خرند. چه کار میکنی؟

افت رتبه در سئو

تشخیص Google Ranking Drop

اولین قدم تشخیص افت رتبه گوگل است. فاکتورهای زیادی در رتبه بندی یک وب سایت وارد می شوند که ممکن است دشوار باشد فورا ببینیم چه عواملی باعث از دست رفتن موقعیت سایت شما شده است. و اگر نمی دانید چه مشکلی دارد نمی توانید آن را برطرف کنید. بنابراین نفس عمیق بکشید ، با آرامش و عقلانیت به شرایط نزدیک شوید و شروع به محدود کردن امکانات کنید.

 

توجه: بسیاری از مشکلات و اصلاحات پیشنهادی ذکر شده در اینجا بسیار پیچیده هستند و می توانند خود به خود بررسی عمیق را انجام دهند. ما با چند پیشنهاد ساده برای چگونگی رفع آنها ، روی تشخیص موارد تمرکز کرده ایم. با این حال ، همیشه در مورد مسائل بیشتر تحقیق کنید ، و درک کنید که اصلاح برخی از مشکلات ممکن است بیشتر از به روزرسانی نسخه یا حذف بک لینک باشد. در پایان این راهنما ما شما را به برخی از منابع اضافی لینک خواهیم داد تا برخی از مشکلات پیچیده حرکت را برطرف کنیم.

هر سایت متفاوت است و هیچ راه حلی وجود ندارد که هر بار برای هر مشکلی جواب دهد. در صورت شک ، برای کمک به یک متخصص در زمینه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) مراجعه کنید.

چه نوع رتبه بندی را مشاهده می کنید؟

این اولین سوالی است که می شود پرسید. وب سایت ها از چند طریق رتبه بندی می کنند ، بنابراین قبل از انجام هر کار دیگری تعیین نوع افت سایت شما مهم است.

رتبه بندی گوگل

افت رتبه در یک کلمه

Google Analytics را بررسی کنید. آیا این نشان می دهد که فقط برای یکی از کلمات کلیدی خود بازدید خود را از دست داده اید؟ اگر چنین است ، آن کلمه کلیدی از کجا در سایت شما ظاهر می شود؟ آیا روی یک صفحه متمرکز شده است یا در چندین صفحه پخش شده است؟ این صفحات را برای مشکلات بررسی کنید.

به راحتی می توان گفت که رفتار جستجو تغییر کرده است. شاید یک اصطلاح قبلاً پرطرفدار برای یک سرویس جای خود را به یک حرف جدید داده باشد. ممکن است یک مسئله ساده به روزرسانی نسخه شما با اصطلاح جدیدتر برای به دست آوردن یک رتبه قبلی باشد.

اکنون که Google به سمت جستجوی کاملاً ایمن حرکت کرده است ، تشخیص این مسئله دشوارتر شده است و داده های ارجاع کلمات کلیدی ارگانیک به آسانی مانند گذشته در دسترس نیستند. برای دسترسی به داده های کلمه کلیدی ممکن است لازم باشد علاوه بر Google Analytics به دنبال ابزارهای جایگزین نیز باشید. چند گزینه عبارتند از:

 • کنسول جستجوی Google (ابزارهای وبمستر سابق)

افت رتبه سایت

اگر کل سایت شما ده یا بیشتر رتبه را در موتور جستجوکاهش داده شده اند یا به طور کلی ناپدید شده باشد ، احتمالاً تحت تأثیر به روزرسانی الگوریتم Google یا جریمه دستی قرار گرفته اید.

حواستون باشه که Google معمولاً به روزرسانی های الگوریتم خودش را منتشر نمی کند ، مگر از طریق بیانیه های مطبوعاتی تحت پوشش رسانه های خبری. با این حال ، می توانید با تمام تغییرات در اینجا در سایت ببینید .

افت رتبه سایت

اصلاح مشکلات در سایت شما و بازیابی مجدد موقعیت خود در نتایج موتور های جستجو به بروزرسانی الگوریتم و آنچه برای رفع آن ایجاد شده است یا به نوع جریمه دستی بستگی دارد. توجه داشته باشید که به محض اینکه سایت خود را برای اصلاح هرگونه مشکل تنظیم کردید ، ممکن است کمی طول بکشد تا هر تحرکی را در سرچ گوگل مشاهده کنید زیرا Google مجبور است دوباره سایت شما را جستجو کند و شما می توانید در برابر رقبایی که تحت تأثیر به روز رسانی و تلاش برای به دست آوردن رتبه خود را.

قبل از اینکه در مورد بهبودی از افت رتبه صحبت کنیم ، درک عوامل مختلفی که می توانند بر رتبه بندی Google شما تأثیر بگذارند. همانطور که عوامل زیادی در تعیین رتبه بندی موتور جستجو در یک وب سایت تأثیر می گذارند ، عوامل مختلفی نیز می توانند تأثیر منفی داشته باشند. باز هم ، اگر از نظر فنییک وبمستر باهوش نیستید یا هنوز مطمئن نیستید که چه چیزی باعث افت سایت شما در نتایج موتور جستجو ها می شود ، بهتر است از یک متخصص سئو کمک یا مشاوره سئو بگیرید .

به روزرسانی های الگوریتم گوگل

الگوریتم جستجوی گوگل به طور مداوم به روز می شود تا همگام با روند پیشرفت اینترنت باشد. برخی از بزرگترین به روزرسانیهای اخیر که خیلی معروف هستند شامل Mobilegeddon ، Pigeon ، Pirate ، Panda ، Penguin و Hummingbird است.

همانطور که در مورد این به روزرسانی های اصلی الگوریتم می خوانید ، خواهید دید که تقریباً تمام به روزرسانی های الگوریتم گوگل برای بهبود تجربه کاربر است. آنچه تمام این به روزرسانی ها منجر به آن می شود ، تلاش گوگل برای تولید نتایج جستجو با کیفیت بالا است. گوگل در تلاش است تا به خوبی به مشتریان آنها خدمات ارائه دهد. اگر می خواهید وب سایت شما در یک دوره طولانی مدت در نتایج موتور جستجو های گوگل به خوبی عمل کند ، بهترین راه برای دستیابی به آن ارتقا وب سایت با کیفیت بالا و تولید محتوای با کیفیت بالا است.نت

الگوریتم رتبخ بندی گوگل

 • پاندا به موضوع محتوای بی کیفیت پرداخته و سایت ها را درصورتی که محتوای آنها از کیفیت بالایی برخوردار نباشد ، در رتبه بندی پایین تر قرار می دهد. راه حل سریع این است که نه تنها کیفیت محتوای موجود خود را بهبود ببخشید ، بلکه اطمینان حاصل کنید که فقط محتوای با کیفیت بالا منتشر می کنید. پاندا از فوریه سال 2011 به سایت ها راه یافت و بیش از 25 بار با جدیدترین نسخه در سپتامبر 2014 به روز شده است.
 • پنگوئن در آوریل سال 2012 با بررسی بیش از حد بهینه سازی موارد ، سایتهایی را که تعداد زیادی بک لینک بهینه شده داشتند مورد حمله قرار داد. به عنوان مثال ، اگر سایت شما دوربین های دیجیتال می فروشد ، و شما هزاران لینک با انکرتکست بهینه شده “خرید دوربین های دیجیتال اینترنتی ” به سایت خود لینک داده اید ، ممکن است توسط پنگوئن شما را به عنوان یک لیست انتخاب کند. راه حل سریع در اینجا این است که تعداد لینک ها بهینه شده به سایت شما را کاهش دهید و متن انکر تکست خود را تغییر دهید تا عبارت های طبیعی تر و متنوع تری را شامل شود. پنگوئن از سال 2012 چندین بار به روز شده است .
 • مرغ مگس خوار آن چنان ترفند ظريفي بود ، هيچ کس واقعاً متوجه آن نشد تا زماني که گوگل آن را اعلام کرد – يك ماه پس از اجراي آن. این بروز رسانی برای نشان دادن نتایج بر اساس عبارت طبیعی تر از سوالات جستجو است. به عنوان مثال ، به جای اینکه سایتی بر اساس جستجوی “بهترین دوربین دیجیتال” در نتایج خود نشان دهد ، ممکن است با استفاده از عبارت های طبیعی تر از جمله “بهترین دوربین دیجیتال ارزان قیمت ” بیشتر مورد توجه قرار بگیریم – و رتبه بالاتری داشته باشد.

Google مطمئناً به روزرسانی های آینده را ایجاد می کند که باعث تزلزل رتبه در موتور جستجو ها می شود ، بنابراین مراقب تغییرات باشید. اگرچه بهترین راه برای دوری از این این الگوریتم ها این است که اطمینان حاصل کنید محتوای شما از کیفیت بالایی برخوردار است و به صورت طبیعی بیان شده است. جمله ای بسیار خوبی که توسط آکادمی وب مستر گوگل منتقل شده است این جمله به این شرح هست : برای مخاطبان خود بنویسید ، نه برای موتورهای جستجو.

رتبه بندی Google را اصلاح و بهبود دهید

روشهای خوب بهینه سازی موتور جستجو (SEO) که از آن به عنوان سئو کلاه سیاه یاد می شود ، باید توسط هر وبمستر خوب درک و اجرا شود. رفع این مشکلات باعث می شود صفحه شما برای بهترین عملکرد موتور جستجو بهینه شود.

robots.txt را درست و اصولی بسازید و در سایت خود قرار دهید

این باید یکی از اولین مواردی باشد که بررسی می کنید. فایل robots.txt به ربات های موتور جستجو می گوید که کدام صفحات را کنیم و کدام یک را نادیده بگیریم.

اگر به اشتباه ، فایل robots.txt شما به ربات ها می گوید که کل سایت خود را نادیده بگیرند ، شما احتمالاً در سرچ گوگل ظاهر نمی شوید. یا شاید شما به طور تصادفی صفحه ای اضافه کرده اید که می خواهید آن را خزش و ایندکس کنید. برای دیدن اینکه جریان چیه ، به Google بروید و insite را تایپ کنید: yourdomain.com (یا .net ، .org ، هرچه دامنه سایت شما باشد) ، و نگاهی به نتایج گوگل بیندازید.

اگر صفحات سایت شما به شکلی که باید نمایش داده می شوند ، پرونده robots.txt شما به احتمال زیاد عملکردی را دارد که باید داشته باشد. با این حال ، اگر فقط نتایج جزئی را مشاهده می کنید ، ممکن است فایل برخی از صفحات شما را مسدود کند. حتی ممکن است پیامی را مشاهده کنید که می گوید اطلاعات سایت به دلیل خطای robots.txt قابل نمایش نیست.

اگر فکر می کنید پرونده robots.txt شما در رتبه بندی شما تداخل ایجاد می کند نگاهی به http://yourdomain.com/robots.txt بیندازید. آنچه در آن ان صفحه مشاهده می کنید به شما خواهد گفت که از ربات های گوگل خواسته شده است که آنها را نادیده بگیرند. اگر صفحاتی را در پرونده robots.txt خود مشاهده کردید که باید توسط Google دیده شود ، باید اصلاحاتی انجام دهید.

چند ویرایش فوتی فوری روی این پرونده می تواند همه چیز را دوباره درست کند ، اگرچه ممکن است مجبور شوید کمی صبر کنید تا سایت شما دوباره خزش شود و نتایج به روز شود. برای سرعت بخشیدن به کارها می توانید به صورت دستی درخواست کنید که سایت شما با استفاده از Google Search Console دیده شود.البته تا زمانی که داریم این مقاله را مینویسیم این ابزار از گوگل از کار افتاده است

افت رتبه سایت در گوگل

بک لینک پویندیی است که از وب سایت دیگری به سایت شما داده می شود. گوگل لینکها را به نوعی مانند اعتبار ، کیفیت و محبوبیت سایت شما می داند. اگر به هر دلیلی ، یک لینکی به سایت شما داده شود و بعدا شکسته شود ، این اثر مثبت را از دست می دهید.

به دلایل زیادی لینک های داده شده به سایت شما ممکن است خراب شوند – سایتی که به شما لینک داده است صفحه لینک داده شده را انتقال داده است یا فقط دیگر وجود ندارد. شما صفحه ای را که به آن لینک داده شده بود منتقل یا حذف کردید. یا حتی فقط یک اشتباه تایپی کوچک در کد لینک می تواند لینکی را خراب کند.

برای کشف لینکهای خراب به سایت خود ، از یک ابزار استفاده کنید. چند گزینه عبارتند از:

 • ahrfs
 • Site Explorer را باز کنید

بخاطر داشته باشید که گرچه الگوریتم گوگل بک لینک طبیعی را دوست دارد ، اما از بک لینک های تولید شده بصورت مصنوعی متنفره. بهترین راه برای کسب بک لینک طبیعی ، ایجاد محتوای معتبر است که خوانندگان شما از آن استقبال کرده و به اشتراک می گذارند.

مطالب بیات

کاهش رتبه سایت

یکی از فاکتورهایی که گوگل در مورد ارتباط و کیفیت وب سایت هایی که رتبه بندی می کند قضاوت می کند ، به دلیل تازه بودن محتوا است. اگر یک وب سایت کوچک و ایستا ایجاد کنید و فقط بگذارید در سایت بنشیند ، احتمال اینکه در سرچ گوگل به طور مرتب به روزرسانی کنید ، در سرچ گوگل عملکرد خوبی نخواهد داشت.

اگر سایت شما بیش از مدت طولانی مورد غفلت قرار گرفته است ، به روزرسانی مطالب خود را در نظر بگیرید. و اگر قبلاً آن را ندارید ، به فکر افزودن یک وبلاگ باشید. انتشار مطالب جدید و جدید می تواند روح تازه ای در سایت شما ، بلکه در رتبه بندی شما ایجاد کند.

از اقدامات SEO Blackhat خودداری کنید

تمرین SEO بد یا Blackhat SEO در یک سایت می تواند شامل مواردی از عدم آگاهی بهتر و استفاده از متن لنگر بی حد و حصر ، قرار دادن بک لینک مصنوعی در نظرات مقاله و دایرکتوری های پولی یا تلاش جدی برای فریب Google با متن پنهان و سایر تاکتیک های اب زیر کاه باشد. اگرچه این ترفندها ممکن است در سالهای گذشته برای افزایش مصنوعی رتبه بندی یک سایت مفید بوده باشد ، الگوریتم گوگل با گذشت سالها بسیار پیچیده تر شده است و اکنون قادر به شناسایی مواردی مانند متن پنهان ، لینک برگشت مصنوعی ، صفحات ورودی ، دامنه های پارک شده و هرزنامه پایین صفحه است. .

مجدداً ، کنسول جستجوی گوگل را از نظر پیام هایی که ممکن است میزان رتبه بندی را توضیح دهند ، بررسی کنید و اقدامات مناسب را برای رفع آنها انجام دهید. سپس ، هنگام ایجاد محتوای جدید و وب سایت های جدید ، حتماً بهترین روشهای جستجوگرها را دنبال کنید.

محتوای تکراری

دلیل کاهش رتبه سایت در موتورهای جستجو

اگر یک صفحه محتوای با کیفیت برای رتبه بندی شما مناسب باشد ، پس دو صفحه با محتوای یکسان باید دو برابر خوب باشند ، درست است؟ نه خیلی کیفیت مطالب شما هر چقدر هم که بالا باشد ، کپی کردن آن می تواند منجر به افت رتبه شود.

این بر اساس همان اصل است که چرا پر کردن کلمات کلیدی بد است. تلاش برای بالا بردن مصنوعی رتبه بندی خود از طریق تکرار کلمات کلیدی یا کل صفحات محتوا ، اقدامی غیراخلاقی تلقی می شود و گوگل به آن لطف نمی کند.

اگرچه کاملاً محتمل است که شما به طور تصادفی محتوای خود را تکثیر کرده باشید. به عنوان مثال ، اگر سایت شما در وردپرس ساخته شده است و کل پست های وبلاگ را به جای گزیده هایی در صفحه بایگانی خود نمایش داده اید ، یک مشکل محتوای تکراری دارید. تنظیمات وردپرس و تم خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید از این طریق به پای خود شلیک نمی کنید.

روش دیگری که ممکن است حتی بدون اطلاع از آن محتوای تکراری را منتشر کنید ، میزبانی وب سایت های مختلف از یک حساب میزبانی مشترک بدون قرار دادن هدایت های مناسب است. اگر بیش از یک دامنه را در یک حساب میزبانی مشترک میزبانی کنید ، بیشتر میزبان ها دامنه اول را به عنوان دامنه اصلی شما و دامنه های بعدی را به عنوان دامنه های افزودنی تعیین می کنند.

با توجه به نحوه پیکربندی میزبان مشترک ، بسیاری از میزبان ها می توانید با مراجعه مستقیم به دامنه یا مراجعه به http://addondomain.primarydomain.com به وب سایت در دامنه addon خود دسترسی پیدا کنید. در واقع ، Google می تواند دو بار وب سایت شما را خزنده کند و به نظر برسد که یک موضوع محتوای تکراری در جریان است. یک راه آسان برای رفع این مشکل برای اجرای تغییر مسیر کلیه ترافیک از http://addondomain.primarydomain.com به http://addondomain.com. شما می توانید این کار را از طریق صفحه کنترل حساب میزبانی خود یا با اضافه کردن چند کد به پرونده .htaccess وب سایت خود انجام دهید.

جریمه های Google

اگر SEO خوبی را تمرین می کنید بعید است که هرگز با جریمه Google روبرو شوید. با این حال ، اگر اشتباهی مرتکب شوید ، یا به عمد یا ناخواسته برخی از تاکتیک های Blackhat SEO را اجرا کنید و ببینید که رتبه بندی سرچ گوگل شما با جنجالی شدن گوگل بسیار مورد توجه قرار می گیرد ، همیشه می توانید مواردی را که باعث جریمه شده است برطرف کرده و عملکرد جستجوی گوگل سایت خود را بازیابی کنید.

جریمه های گوگل

جریمه گوگل چیست؟

جریمه های Google دو نوع اساسی دارند. اولین مورد در اصل یک محصول جانبی از به روزرسانی الگوریتم است. به عنوان مثال ، پنگوئن گوگل سایت های مورد نظر را با لینک های بیش از حد بهینه شده به روز می کند. این به معنای سایتی است که لینکهای لنگر متناسب با دقیق دقیق متناسب با آن را نشان می دهد. اگر سایتی قطعات کولر گازی را بفروشد و 10 هزار لینک با متن لنگر “قطعات تهویه مطبوع” به آن نشان داده شده باشد ، احتمالاً سایت تحت تأثیر به روزرسانی پنگوئن قرار گرفته و رتبه بندی سرچ گوگل آنها را مورد توجه قرار داده است.

سپس جریمه دستی وجود دارد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که تیم کیفیت جستجوی Google متوجه سایت شما می شود و به نوعی دستورالعمل های مدیر سایت Google را نقض می کند و تیم سایت را به دلیل آن جریمه می کند.

اگر سایت شما جریمه Google دریافت کند چه اتفاقی می افتد؟

اثرات جریمه گوگل می تواند از یک کاهش متوسط ​​تا شدید در رتبه بندی در مورد جریمه الگوریتم ، تا حذف کامل از فهرست به دلیل جریمه دستی باشد. از دست دادن موقعیت رتبه بندی خود به اندازه کافی بد است ، اما اگر مشکلی که باعث جریمه شده است بلافاصله برطرف نشود و رضایت گوگل برطرف نشود ، می توانید از فهرست گوگل خارج شوید.

خبر خوب این است که بیشتر جریمه ها فقط به این دلیل اتفاق می افتد که صاحب یک سایت مرتکب اشتباه شده یا اتفاقی خارج از کنترل آنها رخ داده است. واقعاً مقداری تلاش می کند تا از فهرست خارج شوید ، و اگر رفتاری انجام دهید که منجر به حذف شود ، از آن آگاه هستید و می دانید که احتمالاً قبل از اینکه Google با شما تماس بگیرد ، باید روش های خود را تغییر دهید – که خواهند کرد.

چگونه می توانم بفهمم وب سایت من جریمه Google دارد؟

از آنجا که جریمه می تواند از مناطق مختلفی ناشی شود و به دلایل بسیاری ، تشخیص دقیق آنچه اتفاق افتاده است گاهی دشوار است. یک استثنا در این مورد در مورد جریمه دستی برای مدیرانی است که در Google Search Console ثبت نام کرده اند.

در این صورت ، گوگل جریمه دستی را به وبمستر سایت اطلاع می دهد و لیستی از دلایل جریمه دستی را شامل می شود. اگر از کنسول جستجوی گوگل استفاده نمی کنید ، یا اگر جریمه الگوریتمی شما را گرفتار کرده است ، این چک لیست به شما کمک می کند تا امکانات را کاهش دهید ، تعیین کنید که آیا سایت شما جریمه شده است و چرا اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید.

 1. Google Analytics را برای یافتن اطلاعات ترافیک بررسی کنید: اگر روزی بازدید شما عادی به نظر می رسد و روز دیگر افت شدید (یا احتمالاً عدم مراجعه به آن) وجود دارد ، این یک شاخص خوب برای جریمه احتمالی است.
 2. بررسی کنید آیا سایت شما هنوز نمایه شده است یا خیر: به Google بروید و سایت: yourdomain.com را تایپ کنید. اگر فقط چند صفحه از سایت شما نشان داده شود ، ممکن است به دنبال یک مشکل جریمه باشید. با این حال ، ممکن است به سادگی با پرونده robots.txt خود مشکل داشته باشید. قبل از اینکه بدترین ها را تصور کنید ، ابتدا خطاها را بررسی کنید. اگر هنگام انجام سایت: جستجو ، هیچ چیز نشان داده نشود ، سایت شما از فهرست حذف شده است. در این مرحله ، تصور اینکه یک پنالتی مجاز است ، بسیار ایمن است و شما کارهای زیادی در پیش دارید.
 3. به روزرسانی اخیر الگوریتم Google را بررسی کنید: اگر Google به روزرسانی بزرگ دیگری مانند Panda (با کیفیت) یا Penguin (بهینه سازی بیش از حد) را انجام داده باشد ، بسته به آنچه که به روزرسانی هدف قرار داده است و نحوه راه اندازی وب سایت شما ، سایت شما ممکن است آسیب جانبی داشته باشد . Moz تمام به روزرسانی های الگوریتم Google را ردیابی می کند ، بنابراین شما باید بتوانید یک تاریخ انتشار به روزرسانی را با زمانی که متوجه مشکلی در سایت خود شدید مرتبط کنید. هنگامی که تشخیص دادید که Google یک به روزرسانی را منتشر کرده است ، بدانید که این به روزرسانی چه چیزی را هدف قرار داده است و چگونه می توان آن را برطرف کرد. به عنوان مثال ، هنگامی که گوگل به روزرسانی پاندا را منتشر کرد ، آنها توضیح دادند که هدف آن هدف قرار دادن محتوای بی کیفیت است. برای بازیابی از بازدید پاندا ، دارندگان وب سایت باید کیفیت محتوای سایت های خود را افزایش دهند. اگر به روزرسانی اخیر انجام نشده است ، می توانید این کار را رد کنید ،
 4. کنسول جستجوی گوگل را بررسی کنید: اگر به جای جریمه ناشی از به روزرسانی الگوریتم ، سایت شما با جریمه دستی اخذ شده است ، باید اعلانی را در حساب Search Console خود مشاهده کنید. هر زمان Google مغایرت با دستورالعمل های وبمستر خود را مشاهده کند ، Google به شما اطلاع می دهد. ماهیت هشدار باید نشانه آنچه شما باید برای رفع مشکل انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر اخطار لینک غیرطبیعی دریافت کردید ، از برنامه ای مانند قورباغه جیغ زدن برای تهیه فهرست از بک لینک های خود استفاده کنید و لینکهای ناخواسته یا بیش از حد بهینه شده را به سایت خود مشخص کنید.

نحوه حذف جریمه Google

هنگامی که تشخیص دادید سایت شما واقعاً از طرف Google جریمه شده است ، چه از طریق به روزرسانی الگوریتم و چه به صورت دستی ، و اقدامات مناسب را برای رفع مشکل (مشکلات) انجام دهید ، می توانید یک درخواست تجدیدنظر ارسال کنید.

Google توصیه می کند فقط در صورت جریمه دستی ، درخواست تجدید نظر را ارائه دهید. تنها راه واقعی برای بازیابی از جریمه بروزرسانی الگوریتمی ، رفع هرگونه مشکل به روزرسانی است. با این حال ، اگر هنوز مطمئن نیستید که سایت شما از جریمه الگوریتمی یا دستی برخوردار شده است ، به هر حال برای ارسال درخواست تجدید نظر جریمه دیگری مجاز نیست.

درخواست های تجدید نظر از طریق حساب Search Console شما ارسال می شود. دستورالعمل های آنجا را دنبال کنید. Google هر درخواست را به صورت دستی بررسی می کند ، بنابراین دریافت پاسخ ممکن است کمی زمان ببرد.

پیگیری جریمه گوگل

وقتی پاسخی به درخواست تجدید نظر خود دریافت می کنید ، پاسخی که امیدوارید این باشد که Google دیگر هیچ مشکلی در سایت شما مشاهده نمی کند و جریمه برداشته شده است. اما این فقط در صورتی اتفاق می افتد که جریمه دستی دریافت کنید ، اگر همه موارد را پاک کرده باشید و برای رضایت گوگل توضیح دهید که چگونه در آینده از اشتباهات مشابه خودداری کنید.

اگر در پاسخ درخواست تجدید نظر هیچ مشکلی ذکر نشده است ، اما رتبه بندی و میزان بازدید شما هنوز در گذشته نیست ، پس احتمالاً جریمه شما به دلیل به روزرسانی الگوریتم است و تمام کاری که می توانید انجام دهید این است که سایت خود را بهتر کنید.

متحمل شدن جریمه گوگل بدون شک ناامیدکننده است و می تواند بسیار ناامید کننده باشد ، اما اگر یک بار از طریق سرچ گوگل بالا بیایید ، می توانید دوباره این کار را انجام دهید. در حالی که به مشکلات سایت خود رسیدگی می کنید ، از این فرصت استفاده کنید و از محتوا گرفته تا طراحی گرفته تا قابلیت استفاده را بهبود ببخشید. بهترین راه برای جلوگیری از به روزرسانی های آینده الگوریتم گوگل – و جلوگیری از هرگونه جریمه دستی – حفظ سایتی با بالاترین کیفیت ممکن به تمام معناست.

وب سایت های هک شده و رتبه بندی Google

موارد کمی برای ناشر وب سایت از هک شدن بدتر است. کشف اینکه به طور تصادفی توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته اید ، می تواند احساس آسیب پذیری ، عصبانیت و حتی ترس را در شما ایجاد کند. چرا این اتفاق افتاد؟ می تونی درستش کنی؟ اگر دوباره تکرار شود چه می شود؟

از بین همه موارد وحشتناکی که می تواند در نتیجه یک حادثه هکری به وجود بیاید ، یکی از سخت ترین مشکلات برای مقابله با آن می تواند از دست دادن رتبه Google باشد. این یک چیز سطحی نیست که باید به راحتی آن را گرفت. صعود به صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل (سرچ گوگل ) و کسب رتبه برتر که بازدیدکنندگان سایت شما و درآمد کسب و کار شما را به دست می آورد ممکن است سالها طول بکشد. از دست دادن این همه کار سخت به خاطر یک هکر ممکن است ویرانگر باشد.

خوشبختانه این پایان دنیای دیجیتال نیست و شما می توانید پس از هک شدن رتبه های گوگل خود را بازیابی کنید. ممکن است کار آسانی نباشد و شما ممکن است سوار دست انداز شوید اما می توان این کار را انجام داد.

هک شدن می تواند منجر به جریمه الگوریتمی شود در صورتی که سایت شما با کیفیت پایین یا محتوای هرزنامه بارگیری شود یا اگر گوگل مشکلات را از بین ببرد و سایت شما را از فهرست خود حذف کند ، جریمه دستی دارد. به محض تشخیص اینکه هک شده اید سریع حرکت کنید می تواند به حداقل آسیب برسد.

رفع هک

قبل از شروع به بازیابی رتبه های Google ، ابتدا باید مشکلات ناشی از هکر را اصلاح کنید.

 1. رمزهای عبور خود را تغییر دهید: شما نمی خواهید که هکر در حین انجام تعمیرات بتواند به هر چیزی دسترسی پیدا کند و حتی ممکن است باعث ایجاد خرابی بیشتر شود. از یک گذرواژه قوی استفاده کنید یا رمز عبور پیچیده خود را بسازید ، اما از استفاده از موارد واضح مانند نام ، تاریخ تولد یا اصطلاحات مرتبط با سایت خود خودداری کنید.
 2. با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید:این مسئله به ویژه در صورت داشتن یک برنامه میزبانی مشترک بسیار مهم است زیرا ممکن است خودتان نتوانید برخی از مراحل پاکسازی و بازیابی را انجام دهید. همچنین فقط یک ایده خوب است که به ارائه دهنده خدمات میزبانی خود اطلاع دهید سایت شما هک شده است ، بنابراین آنها همچنین می توانند پروتکل های امنیتی خود را ارزیابی کنند و مطمئن شوند مسئله ای بزرگتر از سایت شما نیست. قبل از اینکه با ارائه دهنده خود تماس بگیرید ، بهتر است مطمئن شوید که نسخه پشتیبان از پایگاه داده و داده های وب سایت خود را بارگیری کرده اید تا بتوانید نحوه وقوع هک را بفهمید. این امکان وجود دارد که ارائه دهنده خدمات میزبانی شما به محض اطلاع از هک شدن ، حساب شما را قفل کرده و پاک کند ، بنابراین گرفتن کپی از هرگونه اطلاعات قبل از تماس با آنها ایده خوبی است. شایان ذکر است که باید مراقب باشید از هیچ پایگاه داده یا وب سایت آلوده استفاده نکنید ، و اینکه وب سایت خود را از پشتیبان گیری پاک و نصب نرم افزار تمیز بازیابی می کنید. شما فقط داده ها را بارگیری می کنید تا متوجه شوید دقیقاً چگونه حساب شما به خطر افتاده است تا بتوانید از تکرار آن جلوگیری کنید.
 3. سایت خود را آفلاین کنید: حداقل به طور موقت. اگر از سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده می کنید ، می توانید با استفاده از یک افزونه حالت تعمیر و نگهداری پیامی را برای بازدیدکنندگان سایت خود نمایش دهید تا آنها بدانند شما در سایت کار می کنید و این کاملاً از بین نرفته است. همچنین می توانید از کد وضعیت 503 استفاده کنید تا گوگل در هنگام رفع مشکل سایت را خزش نکند ، که این امر می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد.
 4. URL های مخرب را حذف کنید: بعضی اوقات هک کردن به دلیل بازی در سیستم و قرار دادن لینکی به سایت هکر برای افزایش رتبه آنها است. به کنسول جستجوی Google بروید و از ابزار حذف URL برای حذف URL های اضافه شده یا صفحات هک شده از نتایج جستجو استفاده کنید.
 5. موجودی خود را در نظر بگیرید: ممکن است هکر سایت شما را فقط برای بالا بردن رتبه بندی به خطر بیندازد یا هدف آنها موذیانه تر بوده است. آیا آنها می توانند از طریق سایت شما به اطلاعات حساس دسترسی پیدا کنند؟ آیا آنها بدافزار نصب کرده اند؟ داده ها و پایگاه داده وب سایت خود را از نظر وجود پرونده های مشکوک جدید یا پرونده های اصلاح شده بررسی کنید. اگر به سرور خود دسترسی ندارید ، ارائه دهنده میزبان شما باید بتواند در این زمینه به شما کمک کند.
 6. سیستم عامل خود را دوباره نصب کنید: باز هم ، اگر شما یک برنامه میزبانی مشترک دارید ، یا فقط مطمئن نیستید که چگونه این مرحله را انجام دهید ، از ارائه دهنده خدمات میزبانی خود کمک بگیرید. اطمینان حاصل کنید که نصب از یک منبع معتبر است. فقط درصورت نصب مجدد نرم افزار ، مطمئن شوید که تمام آثار هک را حذف کرده اید ، یعنی URL ها ، پرونده های مشکوک ، بدافزار و غیره.
 7. بازیابی سایت خود: با استفاده از پشتیبان گیری اخیر سایت خود – ترجیحاً از قبل از هک شدن سایت – سایت خود را دوباره کنار هم قرار دهید. حتی اگر نسخه پشتیبان تهیه شده مربوط به قبل از هک باشد ، یک جارو بزنید تا مطمئن شوید هیچ اثری از هک نیست.
 8. انجام به روزرسانی های نرم افزاری: اگر هر یک از نرم افزارهایی که در سایت خود استفاده می کنید ، مانند سیستم مدیریت محتوا یا برنامه فروم ، نیاز به به روزرسانی دارند یا وصله های امنیتی در دسترس دارند ، حتماً آنها را نصب کنید.
 9. سایت خود را برای بدافزار بررسی کنید: اگر هنگام جستجوی Google Search Console ، اخطار بدافزاری داشتید ، برای اطمینان از پاک شدن کامل بدافزار ، از یک سایت بازدید کنید.
 10. بازیابی URL ها: اگر هنگام تعمیر سایت خود از ابزار حذف URL برای حذف URL های معتبر از فهرست استفاده کردید ، برای لغو حذف مجدداً از Google Search Console استفاده کنید تا این URL ها بار دیگر در فهرست نمایان شوند.
 11. راه اندازی مجدد سایت: حالت تعمیر و نگهداری و / یا کد وضعیت 503 را بردارید تا سایت شما دوباره بتواند خزیده شود و روند رتبه بندی را از ابتدا شروع کنید.

جلوگیری از هک شدن در آینده

هیچ سایتی شکست ناپذیر است و هر چقدر هم که اقدامات احتیاطی انجام دهید ، باز هم ممکن است سایت شما در آینده هک شود. اما حداقل می توانید برای هکرها ایجاد ویرانی را کمی دشوارتر کنند.

 • رمزها را اغلب تغییر دهید : بله ، این می تواند یک دردسر ساز باشد. اما در مقایسه با مشکلاتی که لازم است سایت خود را پس از هک شدن اصلاح کنید ، تغییر رمز ورود به صورت منظم هیچ چیز نیست. اگر مجبور هستید یک یادآوری برای خود تنظیم کنید و استفاده از یک مدیر رمز عبور امن را برای کمک به شما در یادآوری کلمه عبور سایت خود در نظر بگیرید.
 • نرم افزار را به روز نگه دارید : به روزرسانی های نرم افزاری همیشه فقط در زمینه زیبایی شناسی یا رفع اشکالات جزئی نیستند. آنها اغلب شامل وصله های امنیتی هستند که سازنده نرم افزار در پاسخ به یک آسیب پذیری شناسایی شده ایجاد می کند. اغلب اوقات ، این آسیب پذیری ها توسط هکرها در معرض دید قرار می گیرند. مراقب به روزرسانی های نرم افزار باشید و یا به بررسی موارد دستی آنها می پردازید.
 • از اطلاعات حساس محافظت کنید : اگر سایتی در تجارت الکترونیکی اداره می کنید که اطلاعات شخصی مشتریان را جمع آوری می کند ، برای محافظت از آن اقدامات انجام دهید. اگر قبلاً از آن استفاده نمی کنید ، پروتکل Secure Sockets Layer (SSL) را به صندوق آنلاین خود اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید از یک بستر تجارت الکترونیکی امن استفاده کنید. اگر اطلاعات کارت اعتباری را ذخیره می کنید ، در مورد تصمیم خود تجدید نظر کنید. آیا واقعاً لازم است چنین کاری انجام دهید؟ مطمئناً ، ممکن است مشتریان شما هر بار که خرید می کنند ، لازم باشد اطلاعات کارت اعتباری خود را تایپ کنند ، اما این بهتر است که این اطلاعات توسط یک هکر به سرقت رفته باشد.
 • در راه حل میزبانی خود تجدید نظر کنید : چه مدت طول کشید تا متوجه شوید سایت شما هک شده است؟ واقعاً هر زمان زیادی طولانی است. میزبانی خود را به یک برنامه میزبانی مدیریت شده ارتقا دهید. برخی از ارائه دهندگان خدمات میزبانی ، نظارت بر سایت را به عنوان بخشی از میزبانی مدیریت شده در نظر می گیرند. این بدان معنی است که به محض هک شدن سایت شما – حتی اگر نیمه شب باشد – به آنها هشدار داده می شود و می توانند بلافاصله وارد عمل شوند و در نتیجه خسارت را کاهش دهند.

انجام اقدامات پیشگیرانه نه تنها به ایمن نگه داشتن سایت و کمی ایمن در برابر هکرها کمک می کند ، بلکه به شما در محافظت از رتبه بندی گوگل کمک می کند و به شما امکان می دهد تا در واقع مدیریت تجارت خود را متمرکز کنید.

بازیابی رتبه های گوگل پس از هک شدن

جایی که سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو (سرچ گوگل ) ظاهر می شود ، پس از آنکه صدمات وارده توسط هکر را برطرف کردید ، به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله:

 • قبل از هک شدن چه موقعیتی را اشغال می کرد ،
 • قبل از شروع مراحل تعمیر ، سایت شما پس از هک شدن چقدر بلند بود ،
 • و روند تعمیر چقدر طول کشید.

فقط بدانید که اگر قبل از هک شدن ، موقعیت سوم صفحه اول را اشغال کرده باشید ، بعید است سایت شما بلافاصله به طور خودکار به آن موقعیت بازگردد. انجام تمام مراحل برای تعمیر سایت تا حد زیادی به شما کمک می کند تا بتوانید به رتبه های اصلی – یا بالاتر – برگردید ، اما این اتفاق یک شبه نخواهد افتاد. شما چند تاکتیک در دسترس دارید که می تواند به شما کمک کند تا به همان جایی که بودید برگردید.

محتوای تازه را به سایت خود اضافه کنید

اگر وبلاگ دارید ، پست جدیدی منتشر کنید (شاید جزئیات تجربه هک کردن شما برای کمک به دیگران). اگر وبلاگی ندارید ، اضافه کردن یک وبلاگ را در نظر بگیرید. نه تنها افزودن محتوای جدید به طور منظم می تواند به شما در رتبه بندی کمک کند ، بلکه می تواند راهی برای برقراری ارتباط با مشتریان و تقویت برند شما باشد.

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

با استفاده از توییتر و فیس بوک به مشتریان خود اطلاع دهید که سایت شما از پشتیبان گیری و راه اندازی مجدد سایت خود آگاه است و به آنها اطمینان می دهید که اطلاعات آنها (مانند شماره کارت اعتباری یا سایر اطلاعات شخصی) بار دیگر ایمن و محافظت شده است. مایل باشید به س questionsالات پاسخ دهید. همچنین محتوای جدید خود را از طریق آن شبکه ها به اشتراک بگذارید ، شاید از جمله LinkedIn و Pinterest. Google به عنوان یک سیگنال اقتدار اهمیت بیشتری در شبکه های اجتماعی قائل است. هرچه بیشتر بتوانید افراد را درگیر خود کنید و آنها را وادار کنید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند ، رتبه بندی شما بهتر شروع می شود.

صبور باش

هک شدن یک تجربه افتضاح است و این عادلانه نیست که شما مجبور شوید متحمل خسارت وارده توسط هکر شوید. آرام باشید و بدانید که تنها نیستید. با خوانندگان یا مشتریان خود در مورد آنچه اتفاق افتاده شفاف و صادق باشید تا آنها درک کنند که چرا ممکن است در سایت شما کمی متفاوت از گذشته باشد. آنها حتی ممکن است تلاش بیشتری برای به اشتراک گذاشتن مطالب و داستان شما به منظور حمایت از شما انجام دهند. بیش از هر چیز صبور باشید. صعود دوباره به سرچ گوگل ممکن است مدتی طول بکشد اما به آنجا خواهید رسید.

بازیابی رتبه های گوگل

کار با یک متخصص سئو

اگر تمام کارهایی را که فکرش را می کنید انجام داده اید و هنوز نمی توانید بفهمید که چرا سایت شما دچار افت رتبه گوگل شده است یا سعی در حل این مشکل دارید اما هنوز تغییری در رتبه بندی مشاهده نکرده اید ، ممکن است زمان ارائه یک حرفه ای باشد.

در هنگام بررسی سئو ، سایت شما از نظر مسائل فنی مورد بررسی قرار می گیرد که ممکن است از رتبه بندی خوب آن جلوگیری کند. متخصص سئو هر مشکلی را که در سایت شما کشف شده است با جزئیات توضیح می دهد و توصیه هایی برای رفع این مشکلات ارائه می دهد.

حتی هنگام استخدام یک متخصص در جستجوگرها ، مطمئن شوید که سایت شما چه خبر است. مانند هر زمینه شغلی ، شما ممکن است با برخی از افراد با اخلاق مشکوک روبرو شوید ، یا کسانی که در واقع حرفه خود را آنطور که باید نمی دانند. آن دسته از افراد ممکن است پیشنهادهایی را ارائه دهند که بیشتر از این که به سایت شما کمک کنند ، می تواند به سایت شما آسیب برساند. سوال بپرس. اگر شخصی که استخدام می کنید یا قادر به پاسخگویی به س questionsالات شما نیست ، ادامه دهید و کسی را پیدا کنید که برای بازیابی رتبه شما با شما کار کند و شما را در این روند آموزش دهد.

مهمترین نکته در تشخیص افت رتبه Google – و سپس رفع آن – یادگیری کارهایی است که نباید انجام داد ، یا اینکه چگونه در آینده کارهای بهتری انجام شود. این به شما کمک می کند تا از از دست دادن رتبه خود جلوگیری کنید ، و به سایت شما این امکان را می دهد تا به روزرسانی های اجتناب ناپذیر الگوریتم Google را بهتر انجام دهد.

خواندن و منابع بیشتر

آکادمی وبمستر گوگل: مقدمه ای برای معنی وبمستر سایت بودن. این دوره همچنین اطلاعات مقدماتی در مورد روشهای خوب سئو را دارد.

Google SEO Starter Guide : اگر وبمستر هستید و راهنمای Google SEO SEO را نخوانده اید ، کاری را که انجام می دهید متوقف کنید و بخوانید. Google درصد زیادی از ترافیک وب را هدایت می کند ، و هنگامی که آنها یک راهنمای رایگان منتشر می کنند که به شما می گوید چگونه بیشتر بازدید می کنید ، باید توجه کنید.

شاخص جریمه وب سایت FEInternational : ابزاری رایگان که نتایج ترافیک وب سایت را که از داده های Google Analytics در برابر به روزرسانی های الگوریتم گوگل جمع آوری شده است ترسیم می کند و به شما امکان می دهد ببینید به روزرسانی های الگوریتمی چه تاثیری بر ترافیک وب سایت شما دارند. فقط بخاطر داشته باشید که همبستگی لزوماً به معنای علیت نیست.

50 دلیل سزاوار جریمه شدن وب سایت شما توسط گوگل : معرفی کاملاً خوبی در مورد سئو خوب. شیوه های رایج Blackhat را برای جلوگیری از ، نشانه گذاری معنایی HTML برای پیاده سازی ، اقدامات کنترل کیفیت برای در نظر گرفتن ، دلایل خوب انتخاب در مورد ارائه دهنده میزبانی خود و موارد دیگر را لیست کنید.

مت کاتس گوگل در مورد جریمه های گوگل : مستقیماً از سر تیم وب اسپم گوگل بشنوید. اگر می خواهید در مورد جریمه های Google مستقیماً از شخصی که تیمی را که این جریمه ها را اعمال می کند ، بیاموزید ، این ویدیو را بررسی کنید.

نحوه جستجوی گوگل چگونه کار می کند : هنوز توسط روند نمایه سازی Google پنهان مانده است؟ این اینفوگرافی انیمیشن تولید شده توسط گوگل سرعت شما را بالا می برد. ویدیوی YouTube را ترجیح می دهید؟ یکی از کسانی است که

مراحل ورود به یک سایت دوستانه Google : خواندن سریع که مهمترین مراحلی را که باید هنگام ساخت یک وب سایت Google-Friendly بردارید انجام می دهد.

رهنمودهای Google Webmaster : مروری کلی بر رهنمودهای طراحی ، محتوا ، فنی و کیفیتی که Google هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه فهرست بندی یک سایت استفاده می کند.

درخواست تجدیدنظر در گوگل : آیا سایتی را که با جریمه دستی مواجه شده تمیز کرده اید؟ برای آگاهی از چگونگی روند درخواست تجدیدنظر در سایت شما برای فهرست Google ، و همچنین برخی دستورالعمل ها در مورد چگونگی بهبود شانس دریافت پاسخ مثبت به درخواست خود ، این مقاله را بررسی کنید.

امید کریمی

من امید کریمی هستم که بیش از 8 سال است وارد دنیای بازاریابی آنلاین شده ام .. مدیریت تیم رایان طرح طرح رو بر عهده دارم ... یه سبک زندگی متفاوت دارم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا