همه چیز درباره ایمیل مارکتینگ(مقاله مرجع)

در این پست چه می خوانید؟

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) یا بازاریابی ایمیلی یکی از انواع بازاریابی است که گاه به عنوان ابزاری برای بازاریابی مستقیم و گاه برای بازاریابی انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر قصد دارید از روش بازار یابی ایمیلی برای تبلیغات در کسب و کار خود استفاده کنید پیشنهاد میکنیم که مقاله همه چیز درباره ایمیل مارکتینگ(مقاله مرجع) را تا انتها مطالعه کنید ما در این مقاله به صورت جامع این موضوع را بررسی می کنیم

از زمانی که ایمیل مارکتینگ توانست جایگذین روش های بازاریابی های سنتی شود به عنوان یکی از روش های بسیار مفید بازاریابی اینترنتی شناخته شود . با توجه به اینکه ایمیل های اسپم زیادی در روز ارسال میشود. همچنان ایمیل های پر محتوایی نیز هستند

که برای نگه داری مشتری  و افزایش فروش در دنیای آنلاین ارسال می شوند. در ادامه به معنا و مفهوم واقعی بازاریابی با ایمیل و به این میپردازیم که چرا هر کسب و کار باید از این روش بازاریابی استفاده کند.و به اینکه چگونه باید از آن استفاده کنیم خواهیم پرداخت .

 

جیسون وارناک

“Email marketers are increasingly recognizing the value of triggered campaigns and sending personalized brand messages based on a customer’s behavior,”

“بازاریابان ایمیل، به طور فراینده ای در حال به رسمیت شناختن راه اندازی کمپین ها و ارسال پیام های برند شخصی، بر اساس رفتار مشتری می باشند.”

آشنایی سریع با ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یک روش بازاریابی است که در آن از طریق ایمیل ؛ اطلاعاتی درباره خدمات و محصولات به مخاطبین خود ارائه می دهیم.

البته این ایمیل ها برای یک هدف ارسال می شوند.

که  چند مورد از آنها عبارتند از

 1. افزایش ارتباط با مشتریان قدیمی و جدید
 2. ارسال ایمیل برای افزایش کاربران جدید
 3. تبلیغ شرکت ها و خدمات دیگر همراه با محتوا مفید

تاریخ ایمیل مارکتینگ

زمانی که هنوز شبکه اینترنت وجود نداشت درسال 1978 اولین شرکت ایمیل مارکتینگ راه اندازی شد .این شرکت به صورت اختصاری Arpanet  نامیده میشد و در سال 1990 برای همیشه تعطیل شد .

– تولد هات‌میل (به انگلیسی: Hotmail) در سال ۱۹۹۶ رخ داد که اولین سرویس ارسال و دریافت ایمیل شخصی بود. این سرویس توسط کمپانی مایکروسافت در سال ۱۹۹۷ خریداری شد و الان به عنوان سرویس Outlook به فعالیت می‌پردازد.

آخرین لوگوی هات‌مِیل در کنار لوگوی اَوت‌لوک

– در سال ۱۹۹۸ سیستم امنیت اطلاعات شروع به کار کرد که خیلی روی کیفیت سیستم‌های ارسال ایمیل و در کل ایمیل مارکتینگ تاثیر مثبت گذاشت.

– قانون Can Spam در سال ۲۰۰۳ معرفی شد تا ایمیل‌های تبلیغاتی کیفیت بیشتری پیدا کنند و در آنها کمتر اسپم مشاهده شود.

– طبق یک بررسی گسترده، حدود ۴۰% ایمیل‌های ارسالی در سال ۲۰۱۲ داخل گوشی‌های همراه باز شدند.

 

مزایا ایمیل مارکتینگ نسبت به شیوه سنتی :

 • در ایمیل مارکتینگ ، میزان بازگشت سرمایه بواسطه کمیت‌های موجود در پلتفرم‌های ارسال ایمیل‌ها مشخص می‌گردد و کافیست که فرمول محاسبه بازگشت سرمایه را بدانید.
 • در حال حاضر به خاطر شرایط بوجود آمده در ایمیل مارکتینگ و بهبود کیفیت محتواهای تولیدی، بیش از ۵۰٪ کاربران اینترنت ایمیل‌های خود  را چک می‌کنند.
 • در شیوه مدرن ایمیل مارکتینگ، امکان شخصی‌سازی ایمیل‌ها وجود دارد که به میزان زیادی روی اثرگذاری ایمیل‌ها تاثیر گذاشته‌است و همچنین می‌توانید به سادگی اطلاعات دقیق از رفتار کاربران را بدست بیاورید.
 • امکان اتوماتیک کردن ایمیل‌ها باعث شده‌است که کسب‌وکارها راحت‌تر ایمیل ارسال کنند و از طرفی پاسخ دادن به همین شیوه هم به صورت غیرمستقیم سبب افزایش فروش کسب‌وکارها شده‌است.

 

 چرا ایمیل مارکتینگ برای کسب‌وکار ما مفید است؟

هزینه: هزینه این روش بازاریابی بسیار کم است و بازگشت سرمایه آن بسیار چشمگیر است. چون شما نهایتا فقط هزینه یک پلتفورم ارسال ایمیل و نیرویی را می‌دهید که کمپین‌های ایمیل شما را مدیریت می‌کند.

حتی سپردن ایمیل مارکتینگ به کمپانی‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، هزینه چندانی دربر ندارد؛ البته در نظر داشته باشید که کمپانی‌های کمی در ایران این کار را روی اصول انجام می‌دهد.

فاکتور موفقیتایمیل‌ها بوجود آمده‌اند که به دست مخاطب ایده‌آل شما برسند. اگر به درستی در ایمیل مارکتینگ عمل کنید، بازگشت سرمایه خوبی خواهید داشت و حتما در آن موفق خواهید بود.

قابل اندازه‌گیری و منعطفپلتفورم‌های ایمیل مارکتینگ در حین اجرای کمپین، به شما اطلاعاتی را ارائه می‌دهند که به خوبی می‌توانید شما را در تصمیم‌گیری‌های بعدی یاری کند.

 

9 دلیل برای استفاده از ایمیل مارکتینگ

 • ارتباط مستقیم و دائم با مشتریان(ایمیل همیشگی هست و مشتریان شما نیز شما را فراموش نمی کنند )
 • ارتباط دو طرفه با مشتری(مشتری نیز میتواند با شما ارتباط برقرار کند
 • فیدبک (یا همان انالیز است که در حر ایمیل میتوانید با داده ها بهبود دهید)
 • تقریبا  هزینه‌ای ندارد!(نسبت به سایر روش های بازاریابی هزینه کمی دارد)
 • سریع است!(هر لحظه که قصد کنید میتوایند ایمیل ارسال کنید
 • افزایش آمار بازدیدکنندگان از سایت(به شدت باعث کاهش رتبه الکسای شما می شود)
 • دل نشین‌ترین تبلیغ در حریم خصوصی افراد(یه نامه شخصی برای فروش)
 • تبلیغ جهانی(مهم نیست مشتری شما کجا باشد)
 • احترام به طبیعت (در مصرف کاغذ کلی صرف جویی می شود.)

 چگونه می‌توانیم در ایمیل مارکتینگ موفق عمل کنیم؟

وب‌سایت Marketing Insights، بر اساس تجربیات کاربرانش اطلاعات جالبی در این مورد منتشر کرده‌است که موارد زیر برای موفقیت در ایمیل مارکنتینگ خیلی مهم عنوان شده‌اند:

خلاقیت: این مورد به طراحی کلی ایمیل، یعنی قالب، تصاویر و رنگ‌های بکار گرفته‌شده اشاره دارد. از طرفی خوب است که این امکان را به مخاطب خود بدهید که بتواند ایمیل را هم در HTML و هم Text مشاهده کند. زیرا هر کدام از این دو حالت نمایش ایمیل، طرفدارهای خود را دارند.

ارتباط محتواییهدف از ایمیل مارکتینگ، این است که پیام سایت خود را به مخاطب هدفمان برسانیم. برای تبدیل شدن افراد هدفگیری شده به افرادی که قصد خرید دارند ، کافیست که محتوای درستی در تبلیغات خود استفاده  کنید. در این محتوا لازم است که به نیاز و چالش مخاطب خود به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بپردازید.

انگیزه: افراد پس از باز کردن یک ایمیل، سوالی مطرح می‌کنند: در این ایمیل چه چیزی برای من وجود دارد؟

زمان‌بندیبسته به کسب‌وکار شما، زمان مناسب برای ارسال ایمیل متفاوت است و بیشتر به رفتار مخاطبان شما بستگی دارد. اکثر افرادی که در زمینه ایمیل مارکتینگ فعالیت می‌کنند، همواره زمان ارسال ایمیل خود را تست می‌کنند و بر اساس نرخ بازشدن ایمیل‌ها، برای زمان ارسال آنها تصمیم می‌گیرند.

محتواحتما نقل‌قول مشهور بیل گیتس درباره محتوا را شنیده‌اید: محتوا پادشاه است!”

در ایمیل مارکتینگ هم محتوا نقش بسیار پررنگی دارد و باید به همه جنبه‌های آن پرداخته شود تا تاثیرگذاری ایمیل افزایش یابد. برای نمونه همیشه باید به تُن (Tone of Voice)، تیتر و همه نوشته‌های داخل ایمیل توجه کنید.

صفحه فرود: برای افزایش فروش به کمک ایمیل مارکتینگ، لازم است که از صفحه فرود استفاده کنید. درنظر داشته باشید که صفحه اصلی وب‌سایت شما یک صفحه فرود به حساب نمی‌آید و در حد امکان باید مخاطب را محدود کنید تا عمل مورد نظر شما را انجام دهند. برای درک بهتر در این مورد مقاله صفحه فرود چیست را مطالعه کنید.

 

ایمیل مارکتینگ چه آینده ای دارد؟

این روزها افراد زیادی هستند که قدرت ایمیل مارکتینگ را نادیده گرفته اند و با توجه به وجود شبکه های اجتماعی دیگر اعتقادی به ایمیل مارکتینگ ندارد.باید بدانید ایمیل مارکتینگ تقریبا از همان روزهای اول که اینترنت شکل گرفت ایمیل مارکتینگ نیز شکل گرفت و تاکنون نه تغییری کرده است

و نه برای ش اتفاقی افتاده است .شاید روزی فرا برسد که دیگر شبکه  های اجتماعی آنچنان مهم نباشد ولی داشتن یک لیست ایمیل صد هزارتایی قدرت بیشتری از داشتن میلیون ها فالوور در شبکه های اجتماعی باشد.کاربرانی که وارد لیست ایمیلی شما می شوند ارزش شان خیلی خیلی بیشتر از افرادی است که شما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند.

 

آمار در خصوص ایمیل مارکتینگ

میدانم که ما ایرانی ها بیش از هر چیز به آمار ها اهمیت بیشتری را می دهیم  پس در زیر یکسری اطلاعات آماری برای تان آورده ایم که مطمئن هستیم در ایمیل مارکتینگ  کمک تان خواهد کرد

 1. ۷ میلیارد نفر در دنیا از ایمیل استفاده می کنند و این عدد به ۴٫۱ میلیارد نفر در سال ۲۰۲۱ خواهد رسید.
 2. حدود ۳۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ در ایمیل مارکتینگ هزینه خواهد شد.
 3. ۵۹% از بازاریاب ها می گویند ایمیل ، بزرگترین منبع باری افزایش ROI است.
 4. به ازای ده هزارتومان هزینه در ایمیل مارکتینگ ، بیش از 200 هزارتومان به شما بر می گردد.
 5. ۷۲% از افراد تمایل دارند پیشنهادات ویژه و تخفیف ها را از طریق ایمیل دریافت کنند.
 6. ۷۰% از مارکتر ها می گویند اولین برنامه آتی آنها برای کسب و کارهای B2B افزایش کیفیت در محتوای ایمیل مارکتینگ است.
 7. ۷۴% از مارکتر ها می گویند ، شخصی سازی هدفمند ایمیل به آنها در ایجاد engagement در بین مخاطانشان کمک کرده.
 8. استفاده از ویدئو در بدنه ایمیل بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد نرخ کلیک را افزایش می دهد.
 9. تنها ۱۰ الی ۲۰ درصد از افراد ایمیل ارسال شده را باز می‌کنند
 10.  اگر پیشنهاد خریدی را در ایمیل داده باشید و لینک به محصول را در متن ایمیل خود قرار داده باشید، بین ۰.۵ تا ۱ درصد  از افراد روی آن کلیک می‌کنند.

از چه روش هایی می شود اقدام به جمع آوری ایمیل کرد ؟

1. عضویت در  خبرنامه (با  پاپ آپ)

2. افرادی که عضو سایت می شوند.

3. سمینار ها و دوره ها و مکان های حضوری

4. مشتریان سابق

5. اطلاعات اولین خرید مشتریان

6. جشنواره های تخفیف

نمونه ایمیل خوش آمدگویی
نمونه ایمیل سایت گیسو

با چه روش های می شود درصد اسپم شدن ایمیل مان را کاهش دهیم؟

1. از ایمیل سرور کمپانی و معتبر استفاده کنیم ( IP Address )

2. لینکی که در  داخل ایمیل قرار میگیرید با فرستنده تطابق داشته باشد.

3. داشتن گزینه لغو عضویت در انتهای ایمیل

4. ازعکس های کم حجم و زیر 30 کیلیوبایت استفاده کنیم

برای جلوگیری از این موضوع می توانیم لینک عکس را در ایمیل قرار دهیم تا به صفحه محتوایی در سایت معرفی محصول، یا سایت آپلودی منتقل شود.

5. ایمیل مان را به دو سه رنگ محدود کنیم .ایمیل ارسالی را جعبه مداد رنگی نکنیم که همه رنگی در ان باشد .

6. از کلک های باحال مثل این که همه متن داخل یک عکس باشد تا زبیاتر به نظر برسد استفاده نکنیم .

ایمیل مارکتینگ با لیست آماده

چرا نباید لیست ایمیل (بانک ایمیل) خریداری کنیم؟

به طول کلی ۲ روش برای فروش لیست ایمیل وجود دارد.

روش اول: خرید یک لیست ایمیل به همراه اسم 

در این روش شما به یک سایت پول می‌دهید و در قبال آن لیستی از نام های افراد و آدرس‌های ایمیل آن‌ها دریافت می‌کنید.

به طور معمول این لیست در قالب یک فایل اکسل به شما داده می‌شود و هر چقدر که مبلغ بیش تری بپردازید تعداد بیش‌تری اسم و آدرس ایمیل به شما داده می‌شود.

خرید بانک ایمیل

روش دوم: استفاده از سایت‌ها برای ارسال ایمیل همگانی

در این روش، سایت ارائه دهنده‌ی لیست ایمیل به شما لیست افراد را نمی‌دهد. بلکه خودش ایمیل‌ها را برای آن‌ها ارسال می‌کند. شما متن مورد نظر خود را به آن سایت می‌دهید

و سپس سایت موردنظر این متن را برای افراد ارسال می‌کند.در نهایت آن سایت گزارشی مبتنی بر تعداد افرادی که ایمیل را بازکرده‌اند و تعداد افرادی که روی لینک‌های موجود در متن ایمیل کلیک کرده‌اند را به شما می‌دهد.

چگونگی ارسال ایمیل به لیست ایمیل

حالا فرض کنید که شما لیست ایمیل خریداری کرده‌اید. برای مثال۵۰۰۰ لیست ایمیل از طریق یک سایت فروش بانک ایمیل خریداری کرده‌اید. سؤالی که از شما دارم این است که:

چطور می‌خواهید به آن‌ها ایمیل ارسال کنید؟

اگر لیست ایمیل را از طریق روش ۱ خریداری کرده باشید، مجبور هستید که خودتان به این افراد ایمیل ارسال کنید. حالا چطور می‌خواهید به مثلاً ۵۰۰۰ نفر آدرس ایمیل ارسال کنید؟

برای این که بتوانید به تعداد زیادی از افراد ایمیل ارسال کنید، نیاز است که از یک نرم‌افزار ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. تمامی نرم افزارهای ایمیل مارکتینگ سیاست‌های محکمی را برای جلوگیری از ارسال ایمیل انبوه به لیست ایمیل نا آشنا دارند .

بسیار خوشحال هستیم که تا اینجای مقاله همراه ما بوده اید پیشنهاد میکنیم که از مقاله مشاوره کسب و کار اینترنتی دیدن کنید


سرویس های ایمیل مارکتینگ خارجی

با توجه به اینکه سرویس های زیادی برای بازاریابی با ایمیل وجود دارد در زیر سعی کردیم 5 تا از بهترین سایت های سرویس های بازاریابی با ایمیل  را به شما معرفی کنیم. قابل ذکر است که تمامی این سایت ها اکانت رایگان دارند و شما هم اکنون میتوانید در آنها ثبت نام کنید و بازاریابی با ایمیل  خود را هم اکنون شروع کنید .

فراموش نکنید که بعضی از این سایت ها با ایرانی ها خیلی بد کار می کنند پس بهتر از از یک تغییر پروکسی خوب استفاده کنید.راستی بعضی از این سایت ها نمایندگی در ایران دارند و شما به جای پرداخت دلاری میتوانید پرداخت تومانی اشتراک این سایت ها را تهیه کنید.

 

ناآشنا بودن افراد با شما

بگذارید با یک مثال برای شما این مفهوم را به خوبی توضیح دهم .فرض کنید یک لیست شماره تلفن دارید و میخواهید از میان آن لیست یک رابطه عاشقانه تشکیل دهید موبایل تان را بر میدارید با یکی از آنها تماس میگیرید  و میگویید میخواهید با آن وارد یک رابطه عاشقانه شوید شخصی که ان طرف موبایل است

به طور وحشناکی شوکه شد  و ممکن است تلفن را قطع کند و شما را به عنوان مزاحم تلقی کند.یا در ساده ترین شکل ممکن از شما بپرسد که شماره آن را از کجا اوردیده اید و با او تماس گرفته اید و شماره را وارد بلک لیست مخاطبین اش کند که شما هرگز نتوانید دیگر با آن شماره ارتباط برقرار کنید .زمانی که شما لیست ایمیل خریداری می کنید نیز همین اتفاق می افتد که در ادامه با  یک مثال بهتر و جامع تر این موضوع را متوجه خواهید شد .

اگر به هر طریقی شما یک لیست ایمیل برای فروش پیدا کرده ید و آن را خریداری کردید مطمئن باشید قبل از شما افراد زیادی ان لیست ایمیلی را خریداری کرده اند و به آن لیست ایمیل ارسال کرده اند .بنابراین لیست ایمیلی که شما خریداری کرده اید اصلا بدرد نمی خورد زیرا از قبل ایمیل های زیادی در تنوع های مختلقی برای ان لیست ایمیل ارسال شده است .

مثال :

فرض کنید علی به حوزه ورزش و فیتنس علاقه دارد در میان وبگردی های روزانه اش وارد یک وب سایتی می شود که از او درخواست ایمیل اش را می کند علی ایمیل اش را در اختیار آن سایت قرار می دهد تا از جدید ترین اخبار ورزشی با خبر شود .بعداز گذشت چند ماه علی ایمیل هایی را در زمینه خرید لباس زمستانی دریافت می کند.

علی کمی به فکر فرو می رود و به خودش میگویید ادرس ایمیل من را از کجا گیر اورده اند من اصلا به خرید لباس زمستانی علاقه ای ندارم چگونه این ایمیل برای من ارسال شده است علی گزینه <<این ایمیل اسپم است >> را فشار میدهد. اگر دقت کرده باشید علی وارد وب سایتی که شده بود برای دریافت اخبار ورزشی مدیر آن وب سایت لیست ایمیل سایت خودش را برای فروش در سایتی گذاشته بوده است .و ایمیل علی نیز جزوی از ان لیست بوده است .

فروش لیست ایمیل
بانک ایمیل

 

لیست بهترین سایت های ایمیل مارکتینگ رایگان و پولی

 

سرویس های ایمیل مارکیتنگ ایرانی

اگر با پرداخت دلاری مشکل دارید یا به هر دلیل دیگری نمیتوانید از سرویس های بازاریابی با ایمیل خارجی استفاده کنید میتوانید با استفاده از لیست زیر 5 تا از بهترین سرویس های ارسال ایمیل ایرانی آشنا شوید

و از آنها استفاده کنید. یکی از مزیت های که این سرویس های بازاریابی ایمیلی ایرانی با خارجی دارد در اینست که شما با یک شرکت در ایران سرکار دارید و پشتیبانی ایرانی دریافت می کنید و اگر مشکلی پیش بیاید با یک تماس میتوانید آن را حل کنید.

لیست بهترین سایت های ایمیل مارکتینگ ایرانی

 1. سایت میل چی ، اولین سرویس ایمیل مارکتینگ ایرانی
 2. سایت  میل تاز
 3.  سایت این باکس
 4. سایت میلجین
 5. سایت آونگ ایمیل

حواستان باشد در هنگام بازاریابی با ایمیل به این 5 اشتباه مرتکب نشوید .

 1. ارسال مداوم ایمیل‌های تبلیغاتی به اعضا (سعی نکنید همیشه ایمیل خرید محصول ارسال کنید کاربرانتان به محتوا نیز احتیاج دارند.)

 2. نوشتن متن برای گروهی بزرگ (کاربران شما در حریان نیستند که این ایمیل برای افراد زیادی ارسال می شود پس سعی کنید مانند نامه شخصی شده ایمیل تان را بنویسید )

 3.  ارسال ایمیل انبوه به افراد ناشناس (در ادامه نیز بیشتر میگوییم که نباید به افراد ناشناس ایمیل دهید)

 4. هدایت افراد به صفحه اصلی سایت  (هیچ وقت کاربرانتان را به صفحه اصلی سایت هدایت نکنید)

 5. نوشتن کل موضوع در متن ایمیل (سعی نکنید همه موضوع را در ایمیل بگویید ادامه اش را درسایت بنویسید )

 

مراحل ایمیل مارکتینگ به صورت حرفه ای

 

قدم اول :جلب رضایت کاربر برای دریافت ایمیل او 

در سایت خود کادری(به آن پبشنهاد ویژه نیز می گوییند)که کاربران بتوانند با وارد کردن ایمیل خود این خبرنامه ها را دریافت کنند.

دکمه تائید ایمیل برای فرستادن تبلیغ باید گرافیک خوبی داشته باشد تا کاربر را ترغیب به انتخاب کند.

نکاتی که باید در قدم اول  مشخص کنید عبارتند از:

 1. برای کاربر کاملا روشن کنید که با ارسال آدرس ایمیل خود چه نوع اطلاعاتی را کسب خواهد کرد.
 2. کاربر را متوجه این موضوع بسازید که برای ش ایمیل های تبلیغاتی و اسپم ارسال نمی کنید.
 3. سعی کنید ز کاربرانی که ایمیل شان را دریافت می کنید یک کد تخفیف در اولین ارسال ایمیلی تان برای آن ها ارسال کنید .(رابطه برد برد)(ایمیل تو بده تا کد تخفیف بهت بدیم )
 4. به کاربر بگویید مطالبی که در حوزه علاقه مندی های او است برای آن ارسال می کنید و
 5. به کاربر بگویید که ادرس ایمیل اش را در جایی منتشر نمی کنید (مثلا برای فروش نمیگذارید )

قدم دوم : بررسی وضیعت ایمیل مارکتینگ ما

در سایت های مختلف اهداف متفاوتی برای بازاریابی ایمیلی در نظر گرفته میشود. مهمترین این اهداف فروش کالا و خدمات است . کالا اهداانند دیدن جزئیات کلاها و یا مشاهده فیلم های تبلیغاتی قرار دارد. گاهی یک کمپین تبلیغاتی خود منجر به فروش کالا نمی شود. بلکه کاربر را ترغیب به تماشای یک فیلم تبلیغاتی موثر میکند، این امر احتمال تبدیل شدن این کاربر به یک مشتری را در بازدید های بعدی افزایش میدهد.یعنی در واقع یک تشکیل یک کمیپن درانتهای کمپین کاربر ما اقدام به خرید محصول یا کالای ما می کند .

بسیار خوشحال هستیم که تا انتهای مقاله همراه ما بوده اید پیشنهاد میکنیم که از مقاله

در موضوع ایمیل در ایمیل مارکتینگ باید به چه مواردی توجه کنیم؟

 1. خیلی کوتاه یا خیلی بلند نباشد (یک جمله چند کلمه ای باشد نه یک پارگراف)
 2. براحتی قابل خواندن باشد
 3.  تکراری نباشد(از موضوع ایمیل های دیگران کپی نشده باشد
 4.  باعث ایجاد اشتیاق شود (طوری نوشته شود که کاربر را به باز کردن ایمیل وا دارد )
 5. شخصی سازی شود (مثلا با اسم شخص ایمیل شروع شود )
 6. مرتبط با محتوای ایمیل باشد
 7. متنوع باشد
 8. به سلیقه‌ی مخاطبان نزدیک باشد
 9. فارسی نوشته شده باشد (تا کاربر فکر نکند از یک شخص خارجی ارسال شده است )

در هنگام ارسال ایمیل به چه موارد فنی باید توجه کنیم ؟

 1. نمایش صحیح در Deviceهای مختلف
 2. امکان لغو عضویت
 3. داشتن نسخه آنلاین
 4. درج شماره‌ی تلفن و آدرس
 5. رعایت استاندارد های html
 6. درج آدرس شبکه های اجتماعی مان

 

هنگام ارسال محتوا برای کاربران ایمیلی مان باید چه نکاتی دقت کنیم؟

 1. بیان واضح خواسته‌هایتان به مشتری (بگویید که از کاربر چه میخواهید )
 2. دسته بندی و تنوع مطالب (تنوع در دسته بندی)
 3. علائم نگارشی (غلط املایی نداشته باشید)
 4.  ارتباط دوطرفه ( از کاربرانتان نیز بخواهید ایمیل را رپلی بزنند و برای شما ایمیل ارسال کنند)
 5. تناسب استفاده در فیلم، عکس و مطلب (از همه آنها استفاده کنید اما به طور درست )

افزونه های وردپرسی برای بازاریابی با ایمیلبهترین افزونه های وردپرسی برای ایمیل مارکتینگ 

 

افزونه هایی  که در بالا معرفی شدند ، اغلب به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید ایمیل های کاربران خود را دریافت کرده و در زمان های مختلف دلخواه ایمیل های خود را  برای کاربرانتان ارسال کنید. همچنین برخی به شما این امکان را می‌دهند تا با ایجاد گروه های کاربری (کمپین مانند) ، ایمیل های خود را به صورت کاملا هدفمند ارسال کنید.همچنین معمولا این افزونه ها  به شما این امکان را می دهند د تا بتوانید فرم های خبرنامه خود را در قسمت های مختلف و به وسیله امکانات وردپرس مانند ابزارک ها و یا کدهای کوتاه نمایش دهید که این گزینه واقعا برای جمع آوری ایمیل خیلی مفید است .

10 اصلاحی که باید در ایمیل مارکتینگ بدانید

اصطلاح شماره ۱(لیست سیاه) (list black):

لیستی از IP های سرورهایی که ارسال اسپم می کنند. اگر شما بخواهید با استفاده از سیستم خودتان و کامپیوتر خودتان و یا سرور شخصی خود اقدام به ارسال ایمیل به تعداد زیاد کنید، با توجه به اینکه بسیاری از گیرندگان ایمیل شما از سرویس هایی نظیر جیمیل و یاهو استفاده می کنند و این سرویس ها به ارسال بیش ازحاد ایمیل بسیار حاساس هستند، بلافاصله سرور یا کامپیوتر شما را شناسایی می کنند. این سرویس ها IP سرور شما را شناسایی کرده و آن را به عنوان یک آدرس که در حاال ارسال ایمیل اسپم است، در نظر می گیرند. بنابراین کلیه ی ایمیل های ارسالی از طرف این آدرس توسط سرورهای گوگل و یاهو نادیده گرفته می شوند. مجموعه ای از IP ها که سرورهای گوگل و یاهو تحت عنوان ارسال کننده ی اسپم شناسایی می کنند و ایمیل های ارسالی از طرف آن ها را نادیده می گیرند، تحت عنوان لیست سیاه شناخته می شوند.

 

اصطلاح شماره ۲ (نرخ پذیرش (Rate Acceptance)

درصد ایمیل هایی که توسط سرورهای ایمیل دریافت کننده، مورد پذیرش و قبول قرار می گیرند و در صندوق مخاطب قرار می گیرند. توجه داشته باشید که قبول یک ایمیل از طرف یک سرور ایمیل الزاماا به معنای قرار دادن آن در پوشه ی Inbox نیست و ممکن است که این ایمیل در پوشه هرزنامه قرار بگیرد

 

اصطلاح شماره ۳ صفحه فرود(page landing)

صفحه است که هدف آن گرفتن آدرس ایمیل از بازدیدکننده می باشد. در صفحات فرود معمو ال یک هدیه رایگان به کاربر پیشنهاد می شود و از او درخواست می شود که برای دریافت هدیه آدرس ایمیل خود را وارد کند. البته این روش تنها یکی از روش های جمع آوری لیست ایمیل می باشد که روش های بسیار بیش تر را می توانید در «۱۶ استراتژی برای ساخت لیست ایمیل» مشاهده کنید.

 

اصطلاح شماره ۴تأیید دوباره (in-Opt Double)

روشی برای جلوگیری از جمع آوری لیست ایمیل بدون کیفیت است. در این روش هر زمان که فردی آدرس ایمیلش را در اختیار شما قرار می دهد، شما یک ایمیل برای او ارسال می کنید و از او می خواهید که آدرس ایمیلش را تأید کند. در صورتی که فرد آدرس ایمیلش را تأید نماید، شما او را به لیست خبرنامه خود اضافه می کنید

 

اصطلاح شماره ۵نرخ پرش (Rate Bounce)

درصد ایمیل هایی که به مقصد نمی رسند. عدم رسیدن به مقصد دو دلیل ممکن است داشته باشد که بسته به نوع آن، به آن Bounce Hard یا Bounce Soft گفته می شود. برای اطلعات بیش تر در مورد این دو اصلاح ، اصلاح شماره ی ۶ و ۷ را ببینید

 

اصطلاح شماره ۶ :(پرش سخت (Bounce Hard )

آدرس های ایمیلی که تحت هیچ شرایطی به مقصد نمی رسند. برای مثال آدرس ایمیلی که به اشتباه تایپ شده است و اص ال وجود ندارد. سیستم های ایمیل مارکتینگ نظیر میلرلایت در اولین برخورد با این آدرس ها آن ها را شناسایی کرده و در ارسال های گروهی بعدی به صورت خودکار آن را از مجموعه ایمیل های ارسالی حاذف می کنند.

اصطلاح شماره ۷ پرش نرم(Bounce Soft)

آدرس های ایمیلی که ارسال ایمیل به آن ها با مشکل مواجه شده است ولی این مشکل همیشگی نخواهد بود. بر خلف پرش سخت این ایمیل ها به دلیل مشکلت نرم افزاری به مقصد نمی رسند. سیستم های ایمیل مارکتینگ در بارهای بعدی تلش خواهند کرد که ایمیل ها را به آدرس نهایی برسانند.

 

اصطلاح شماره ۸ :(نرخ باز شدن (Rate Open)

نسبت افرادی که ایمیل شما را باز می کنند نسبت به تعداد کل افرادی که ایمیل شما به دست آن ها رسیده است. هر چقدر این مقدار بیش تر باشد، یعنی که پیام شما به تعداد بیش تری از افراد رسیده است.

 

اصطلاح شماره ۹ نرخ کلیک (CTR)

نسبت تعداد افرادی که روی یکی از لینک های موجود در محتوای ایمیل شما کلیک کرده اند به نسبت تعداد کل افرادی که ایمیل شما به دست آن ها رسیده است.

 

اصطلاح شماره ۱۰ :(نرخ تبدیل (Rate Conversation)

درصد افرادی که به فراخوان به اقدام موجود در متن ایمیل شما واکنش داده اند. برای مثال اگر درون ایمیل شما یک دکمه برای خرید یک محصول وجود دارد، نسبت

تعداد افرادی که روی آن کلیک کرده اند به تعداد کل افرادی که ایمیل به دستشان رسیده است، برابر با نرخ تبدیل می شود. این پارامتر یکی از پارامترهای اساسی در سنجش موفقیت یا شکست یک کمپین بازاریابی ایمیلی است.

 

جمع بندی 

در این مقاله به طور کامل درباره ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی با ایمیل توضیح دادیم.همین الان شما میتوانید فرآیند ایمیل مارکتینگ خود را شروع کنید و اصلی ترین کاری که در دنیای بازاریابی اینترنتی باید انجام داد را شما هم اکنون در این مقاله یادگرفته اید

پس با خیال راحت میتوانید شروع کنید به جمع آوری لیست ایمیل های علاقه مندان تان .حتما نظرتان را در خصوص این مقاله در قسمت نظرات ؛ با ما به اشتراک بگذارید.

 

امید کریمی

من امید کریمی هستم که بیش از 8 سال است وارد دنیای بازاریابی آنلاین شده ام .. مدیریت تیم رایان طرح طرح رو بر عهده دارم ... یه سبک زندگی متفاوت دارم ...

1 دیدگاه

 1. خیلی نوشتید . ادم حوصلش برای خوندن مقاله ایمیل مارکتینگ سر میره ..لطفا برای مقاله ایمیل مارکتینگ تون یه فیلم یا صوت هم بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا