آموزش سئوهاست و میزبانی

ادعاهای پوچ در مورد خدمات سئو تضمینی

چگونه از بین سرویس های موجود که خدمات سئو ارائه می دهند، سرویسی را انتخاب کنیم که ادعاهای آنها درباره ی نتیجه کار پوچ و نادرست نباشد؟ برخی از سرویس های ارائه خدمات سئو که با آنها روبرو می شوید ممکن است “خدمات سئو تضمینی” و مشاوره سئو ارائه دهند. مثلاً ممکن است یک جایگاه (رنک) مشخصی را در صفحات گوگل برای سایتتون تعیین کنند و در صورت عدم تحقق وعده هایشان به شما قول عودت وجه بدهند!

ممکنه با خودتون بگید این که یک تیم داره کار خودشون رو تضمین میکنه معیار خوبی برای انتخاب این تیم هست اما در اصل اینطور نیست! و شما اگر دیدین که گروهی خدمات سئو تضمینی ارائه میدهد باید به سراغ شخص دیگری بروید!

پیدا کردن یک شخص یا یک تیم خبره و حرفه ای در زمینه های مختلف از جمله ارائه خدمات سئو همواره سخت و پر ریسک بوده و هست. اما ما چگونه گول ادعاهای نادرست را نخوریم و تیم های حرفه ای را از تیم های جعلی تشخیص دهیم؟ در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم تا با استفاده از یک سری معیار ها، حقیقت و ادعا را از هم تشخیص دهید با کم ترین ریسک سایت خودتون رو در اختیار یک تیم ارائه خدمات سئو قرار دهید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

خدمات سئو تضمینی

خدمات سئو تضمینی چیست؟

سرویس های تضمینی سئو، سرویس های ارائه خدمات سئو هستند که نوید یک نتیجه رویایی را می دهند! معمولاً قولِ رتبه های اول گوگل برای یکسری کلمات کلیدی مشخص، از جمله این ادعاهای پوچ هستند.

شرکتی که خدمات سئو تضمینی ارائه می دهد، در صورت عدم رسیدن به وعده خود، به شما قول عودت وجه، کار با سئو رایگان برای یک مدت زمان معین، یا پیشنهاد های دیگری را می دهد.

علاوه بر قولِ رتبه های بالای گوگل برای تعداد معینی از کلمات کلیدی، این سرویس ها، یک زمان مشخصی را برای سئو سایت شما معین می کنند که سایت شما در اون تاریخ به نتیجه می رسد!

چرا باید از شرکت هایی که خدمات سئو تضمینی ارائه می کنند دوری کنیم ؟

ضمانت خدمات سئو ممکن است چیز خوبی به نظر برسد و همکاری با اینجور سرویس ها خیلی وسوسه انگیز باشد اما انتخاب چنین سرویس ها خطرات غیر قابل منتظره ای را به همراه خواهد داشت! این نتایج می تونه حتی آسیب های غیر قابل جبرانی به جایگاه شما در گوگل و تجارت شما وارد کنه. اما بیاید با هم دیگه چرایی این موضوع رو بررسی کنیم.

خدمات سئو

موتورهای جستجو درباره خدمات سئو تضمینی هشدار می دهند!

یکی از محکم ترین دلایل دوری از سرویس های تضمین کننده خدمات سئو، هشدار موتور های جستجو، مثل Google به کارفرماها است.

در این مستند گوگل می گوید:

“اگر سرویس های گوناگون به شما خدمات سئو تضمینی ارائه می دهند و ادعا می کنند که آنها باعث نمایش سایت شما در رتبه اول گوگل می شوند، شخص دیگری را برای سئو سایت خود پیدا کنید.”

گوگل خاطرنشان می کند که “هیچ کس نمی تواند رتبه # 1 در Google را تضمین کند” و به کارفرماها هشدار می دهد “مراقب سرویس هایی باشید که ادعا می کنند رتبه اول را تضمین می کنند.”

نمی توانید درمورد چیزی که نمی توانید کنترل کنید تضمین کنید!

سرویس های ارائه خدمات سئو نمی توانند به طور مستقیم رتبه بندی موتور جستجو را کنترل کنند. تضمین کردن چیزی که نمی توانید آنرا کنترل کنید احمقانه است! و اغلب این ادعاها منجر به نتایج پوچ و گاهاً غیر منتظره می شود.

رتبه بندی موتور جستجوی گوگل به عوامل مختلفی بستگی دارد. Google نکاتی را در مورد الگوریتم های رتبه بندی خود ارائه می دهد و سئوکاران با تجربیات و تحقیقات خود، اطلاعات ارزشمند را استخراج و تحلیل میکنند. با این وجود، هیچ کس خارج از گوگل دقیقاً نمی داند چه چیزی در الگوریتم های رتبه بندی گوگل تأثیر می گذارد!

الگوریتم ها نیز به طور مداوم تغییر می کنند، بنابراین حتی کارمندان Google نیز نمی دانند که سایت ها در آینده چگونه رتبه بندی می شوند.

این بدان معنا نیست که آژانس های سئو نمی توانند بر رتبه بندی تأثیر بگذارند. برخی از متخصصان سئو در ارتقای رتبه یک سایت از دیگران خبره تر هستند. با این حال، حتی بهترین سئوکاران نیز نمی توانند نتایج فعالیت سئوکاران (SERP) را به دلخواه دستکاری کنند، خصوصاً در بازه زمانی کوتاه که بسیاری از سرویس های ارائه خدمات سئو تضمینی آنرا وعده می دهند.

خدمات سئو تضمینی ممکن است شامل تاکتیک های کلاه سیاه (Black Hat) باشد

طبق تجربه، بسیاری از شرکت هایی که خدمات سئو را به صورت تضمینی ارائه می دهند، از تاکتیک هایی استفاده می کنند که توسط Google مجاز نیست. این تکنیک ها تاکتیک های کلاه سیاه نامیده می شوند و هدف آنها فریب الگوریتم های گوگل به جای رتبه بندی قانونی است.

نمونه هایی از روشهای کلاه سیاه شامل خرید لینک ها و پنهان کردن کلمات کلیدی در محتوای شما با استفاده از متن نامرئی است.

در گذشته، این تاکتیک ها در کوتاه مدت معمولاً مؤثر بودند. به طوری که شما می توانستید با فریب الگوریتم های گوگل به سرعت به رتبه های بالا دست پیدا کنید.

امروزه الگوریتم ها بسیار هوشمندتر هستند. اگر سعی کنید از این تاکتیک ها استفاده کنید احتمالاً گرفتار خواهید شد، در نتیجه مجازاتی از طرف Google برای شما اعمال می شود که می تواند به رتبه شما آسیب برساند یا حتی از نشان دادن شما در نتایج جستجو جلوگیری کند!

اگر شرکتی خدمات سئو تضمینی را ارائه می دهد، به خصوص اگر قول نتایج سریع را بدهد، ممکن است از روش های کلاه سیاه استفاده کند. سئو یک استراتژی بلند مدت است و شما به طور معمول نمی توانید بلافاصله تغییرات چشمگیری در رتبه بندی کسب کنید. شرکت هایی که سئو تضمینی ارائه می دهند انگیزه زیادی برای استفاده از روش های کلاه سیاه برای تحقق وعده های خود دارند.

حتی اگر یک شرکت ارائه خدمات سئو از طریق کلاه سیاه موفق به کسب سریع رتبه برای سایت شما شود، وقتی گوگل متوجه شود که این شرکت چگونه به آن رتبه رسیده است، به همان سرعت آن رتبه را از شما خواهد گرفت و شما را مجازات خواهد کرد.

تضمین رتبه بندی موتور جستجو ممکن است سود کمی داشته باشد

برخی از شرکت های ارائه خدمات سئو تضمینی، در توافق نامه های خود شرایط دشواری را قید می کنند که به آنها کمک می کند ضمانت های خود را ارائه دهند.

به عنوان مثال، بسیاری از سرویس های ارائه خدمات سئو تضمینی اصرار دارند که کلمات کلیدی را خودشان انتخاب کنند. این شرط به آنها این امکان را می دهد که از کلمات کلیدی را استفاده کنند که رتبه بندی آن آسان باشد. وبسایت شما به رنک های بالای گوگل میرسد اما تجارت شما در اصل هیچ رشدی نخواهد کرد!! اما چرا؟

رتبه بالای گوگل به تنهایی برای رشد کسب و کار شما کافی نیست! شما باید کلمات کلیدی مناسب را هدف قرار دهید تا مخاطبی که از سایت شما بازدید می کند مخاطب هدف شما باشد نه یک رهگذر!

گاهی هم پبش می آید که سرویس های ارائه خدمات سئو تضمینی به شما این تضمین را می دهند که اگر به وعده های خود عمل نکردند و شرایط طبق گفته ی آنها پیش نرفت آنها به صورت رایگان برای شما کار کنند و سئو سایتتون رو انجام بدهند. اما در این شرایط چون شما دیگر مشتری آنها به حساب نمی آیید پس آنها کمترین فعالیت را برای سایتتون انجام میدهند و عملاً برایشان دیگر فرقی نمی کند که سایت شما بالا بیاید یا خیر.

سئو تضمینی

با استراتژی های یکسان نمی توان نتیجه گرفت

در سئو با یک استراتژی نمی توان به جایی رسید. تاکتیک های مورد نیاز و دشوار بودن رتبه بندی، به رقابت تجارت، موقعیت مکانی و محبوبیت کلمات کلیدی هدف شما بستگی دارد.

اگر شرکتی خدمات سئو تضمینی یکسانی را به همه مشتریان خود ارائه دهد، توجه به نیازهای خاص هر کسب و کار را در نظر نگرفته است و احتمالاً از یک استراتژی برش کوکی استفاده می کند. برای دستیابی به بهترین نتیجه، شما به یک استراتژی اختصاصی سئو نیاز دارید که با نیازها و اهداف کسب و کار شما مطابقت داشته باشد.

تاکتیک های اشتباه سئو می تواند به کسب و کار شما آسیب برساند!

وقتی که شما با یک شرکت ارائه خدمات سئو تضمینی کار میکنید طبیعتاً احتمال آسیب دیدن سایت و کسب و کارتون بسیار زیاد است. اما وقتی که سایتتون آسیب ببیند دیگر نمی توانید پیش سرویس های ارائه خدمات سئو دیگر بروید ؟

میتوانید، اما شما فرسنگ ها از هدف قبلیتون دور شدین! برای رسیدن به هدفی که قبل از آسیب دیدن دنبالش بوده اید باید تاوان بپردازید! علاوه بر پرداخت جریمه های سنگینی که گوگل برای سایتتون اعمال کرده، شما مشتری های قبلی خودتون رو هم از دست خواهید داد. چراکه دیگر اعتبار و رتبه قبلی را ندارید.

شما باز هم میتوانید رشد کنید و به رتبه های بسیار خوبی برسید اما این رتبه نیازمند چندین برابر بیشتر زمان و هزینه نسبت به قبل است.

چگونه باید یک شرکت ارائه خدمات سئو خوب را انتخاب کنیم؟

خب حالا اگر هنگام انتخاب یک سئوکار خوب دچار تردید و سردرگمی شدیم چه کنیم ؟

برای یافتن یک شرکت ارائه خدمات سئو خوب، اگر معیار های زیر را در نظر داشته باشیم میتوانیم سئوکاری را انتخاب کنیم که ما را در رسیدن به اهداف کسب و کارمان یاری خواهد کرد.

دانش و آموزش

اگر یک شرکت ارائه خدمات سئو می تواند به شما کمک کند تا در مورد سئو اطلاعات کسب کنید و به سوالاتی که در مورد استراتژی سئو خود دارید پاسخ دهید، این نشانه خوبی است که آنها در زمینه سئو دانشی دارند.

اگر آنها در مورد آنچه می دانند و تاکتیک هایی که به کار می برند مطمئن هستند، این نشانه اعتماد آنها است و شریک خوبی برای تجارت شما خواهند بود.

بررسی کنید که شرکت ارائه خدمات سئو از کدام منابع اطلاعات جمع آوری می کند. مطمئن بشید که محتوای منابع آنها تکنینک های قانونی سئو باشد نه تکنیک های غیر قانونی مثل کلاه سیاه.

هنگامی که با یک سئوکار صحبت می کنید، به طور کلی در مورد سئو و رویکرد آنها سوال بپرسید. اگر آنها تمایلی به پاسخگویی به سوالات شما نداشتند، سعی کنید در جای دیگری به دنبال یک شریک بازاریابی دیجیتال باشید.

استراتژی های سفارشی و تخصصی

یک شرکت ارائه خدمات سئو خوب به صورت تخصصی با کسب و کار شما آشنا می شود و یک استراتژی سفارشی ایجاد می کند که برای پاسخگویی به نیازها و اهداف منحصر به فرد شما طراحی شده باشد. از شرکت های ارائه خدمات سئو که از استراتژی های کلی و برش کوکی استفاده می کنند خودداری کنید.

قبل از شروع کار با سئوکار ها، آنها باید با صحبت کردن با شما و انجام تحقیقات، شما، تجارت و صنعت شما را بشناسند. آنها باید در مورد چالش ها، نیازها و اهداف شرکت شما سوال کنند.

سپس، آنها باید از این اطلاعات برای تهیه یک استراتژی سفارشی برای تجارت شما استفاده کنند.

اطلاعات و توضیحات روشن برای تصمیم گیری ها

علاوه بر یک برنامه عادی و سفارشی، سرویس های ارائه خدمات سئو باید استراتژی های خود را برای کارفرماها توضیح دهند و همچنین دلیل انتخاب آنرا نیز برای کارفرماها شرح دهند.

اگر سرویس ارائه خدمات سئو نمی تواند این کار را انجام دهد، این مسئله نگران کننده است. آنها یا صادق نیستند یا دانش لازم در زمینه سئو را ندارند.

ارائه نتایج سایر پروژه ها

بهترین شرکت های ارائه خدمات سئو، نتایج سایر سایت هایی که برای آنها سئو انجام می دهند را ارائه می دهند. شرکت های ارائه خدمات سئو باید در مورد پیشرفت سایر سایت ها با شما صادق باشند.

تجربه

اگر مدت هاست که یک شرکت خدمات سئو ارائه می دهد، احتمالاً می داند که چگونه نتیجه بگیرد و دانش و توانایی بیشتری نسبت به شرکتهای جدید دارد.

شما همچنین میتونید بررسی کنید که آیا اون شرکت ارائه خدمات سئو تا به حال خدماتی را برای تجارت مشابه تجارت شما انجام داده است یا خیر. البته اگر یک شرکتی این معیار را نداشت به این معنی نیست که نباید پروژه خود را به آنها بسپارید! این فقط یک امتیاز مثبتی است که در انتخاب سرویس ارائه خدمات سئو میتونید اون رو در نظر بگیرید.

اگر تمایل به دیدن مقاله مشاوره سئو دارید، روی لینک https://rayantarh.com/advice-seo کلیک کنید

مطالعات موردی و نمونه کارها

نمونه کارها و مطالعات موردی یک شرکت ارائه خدمات سئو به شما ثابت می کند که چه کاری می توانند انجام دهند و چقدر تجربه دارند. آنها اثبات می کنند که شرکتشان در گذشته به نتیجه رسیده است.

امید کریمی

من امید کریمی هستم که بیش از 8 سال است وارد دنیای بازاریابی آنلاین شده ام .. مدیریت تیم رایان طرح طرح رو بر عهده دارم ... یه سبک زندگی متفاوت دارم ...

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا