آکادمی

درآمد وکیل ها ( هرآنچه که باید بدانید )

در این مقاله از سایت رایان طرح می‌خواهیم به بررسی بازار کار وکالت بپردازیم؟ این مقاله برای افرادی که خیلی کنجکاو هستند که درآمد میلیاردی وکلا و حرف و حدیث هایی که در خصوص شغل وکالت وجود دارد، بداند و این گفته ها به چه میزان واقعیت است و تا چقدر دروغ؟ بسیار مناسب است. به علاوه این مقاله برای افرادی که به شغل وکالت علاقه مند هستند و می‌خواهند میزان نحوه انتخاب رشته و درآمد رشته وکالت را بدانند و یا وکالت را به عنوان شغل خود انتخاب کنند، بسیار مناسب است.

حقوق وکیل چقدر است؟

حقوق یک وکیل بستگی به موارد زیادی دارد و در یک نظر و یک دید نمی‌شود حقوق وکیل پایه‌یک دادگستری را حدس زد.درآمد ماهیانه یک وکیل اگر کارمند یکجا باشد می‌بایست بین 15 تا 30 میلیون حقوق دریافت کند؛ و اگر به‌صورت فردی کار کند. کاملاً به خود وکیل و تلاش او بستگی دارد.

ویژه شما:
دانلود رایگان : با دانلود کاتالوگ پکیج تابستانه ست اداری می توانید از تخفیف های لحاظ شده آن ویژه فصل تابستاناستفاده کنید.برای دانلود روی دکمه های زیر کلیک کنید. دانلود پکیج تابستانه طراحی لوگو+ ست اداری  مشاهده بیش از 250 نمونه کار دیگر

حقوق قاضی بیشتر است یا وکیل

حقوق قاضی بیشتر از یک وکیل پایه‌یک دادگستری است؛ زیرا با توجه به‌سختی‌های کار قضاوت حقوق یک قاضی نیز قطعاً باید بیشتر از حقوق وکیل باشد و سؤال درآمد شغل وکالت بیشتر است یا قضاوت برای خیلی‌ها پیش می اید که ما در این مقاله به آن کامل توضیح می‌دهیم

درآمد وکیل بیشتر است یا پزشک

این سؤال با این شکل درآمد وکیل بیشتر است یا پزشک خیلی سؤال کلی است و به سؤالات کلی نمی‌توان پاسخ درست و اصولی داد. برای مثال از یک دید پزشک‌هایی هستند که اجاره مطب خود را به‌سختی پرداخت می‌کنند و از طرف دیگر وکیل‌های هستند که اجاره دفتر وکالت خود را نیز به‌سختی پرداخت می‌کنند. طراحی سایت وکلا باعث می شود تا مشتریان جدید جذب شود و درآمد بصورت چند برابری افزایش یابد. از دید مثبت نیز اگر بخواهیم به سؤال درآمد وکیل بیشتر است یا پزشک دقت کنیم وکلا زیادی هستند که پرونده‌های زیر یک میلیارد بابت حق‌الزحمه قبول نمی‌کنند و پزشک‌هایی هم در اطراف خود دیده‌ایم که برای ویزیت و رزرو نوبت باید از شش ماه یا یک سال قبل نوبت باید رزرو کرد و بسیار پرمشتری هستند.

درامد رشته حقوق چقدر است؟

قبلاً در یک مقاله دیگری درباره درآمد رشته حقوق صحبت کردیم. ولی بار دیگری بخواهیم در این موضوع صحبت کنیم باید بگوییم که درآمد رشته وکالت بسیار زیاد است. برای مثال یکی از دوستان بنده در کمتر از 6 سال وکیل شدن دارای ملک و املاک و ماشین و ویلای شخصی هست و هر بار از نزدیک با او دیدار دارم و یک مثال واقعی است.

اگر بخواهیم به دید روانشناسی به این سؤال نگاه کنیم شما وارد هر حوزه‌ای که شوید درامد آن حوزه به‌شرط تلاش – متخصص شدن- معروف شدن-داشتن سایت و فعالیت – ذهن باز – موفقیت در پرونده‌ها – و علاقه و کوشش فراوان می‌تواند تغییر باشد. این‌ها شرط‌هایی هستند که به درآمد هر حوزه کمک می‌کند. من به‌عنوان نویسنده این محتوا و طراح سایت افرادی را در حوزه کاری خود می‌شناسم که فقط و فقط به خاطر پول وارد حوزه طراحی سایت و… شده‌اند والان هیچ درامد مناسبی ندارند و از طرف دیگر با افرادی در ارتباط هستم که به خاطر علاقه و سرگرمی خود وارد این حوزه شده‌اند والان بالای 200 میلیون در ماه درآمد دارند. پس صرف درامد هیچ‌وقت هیچ شغلی را انتخاب نکنید و بیشترین معیار برای انتخاب یک‌رشته یا یک شغل و درآمد آن علاقه شما و تلاشی که شما برای آن رشته می‌گذارید باشد؛ و درآمد جزو ملاک و معیارهای آخر شما برای انتخاب رشته حقوق یا هر رشته دیگری باشد.

شغل وکالت برای خانم‌ها

شغل وکالت برای زنان یک شغلی است که از سالهای دور در ایران و سایر کشورها دیگر رواج داشته است و خانم‌هایی که خیلی علاقه به حوزه وکالت و. دارند معمولاً این شغل را برای خود انتخاب می‌کنند. سوالی که ممکن است به وجود بیاید آیا شغل وکالت برای خانم‌ها سخت است؟ بله هر شغلی سختی مخصوص به خود را دارد و اگر خانم هم به این شغل علاقه نداشته باشد ممکن است شغل وکالت برای خانم‌ها اصلاً مناسب نباشد. رشته وکالت برای زنان یا رشته حقوق برای زنان یک بازار بسیار مناسبی در حال حاضر در ایران دارد.

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا سیر تا پیاز را برای شما توضیح دهیم؛ به همراه مقاله عکس های جالب از نوشته و نظرات وکیل ها و مردم عادی آورده‌ایم که شاید این  مقاله را برای شما پر بار تر کند. همچنین وکلا می توانند با طراحی سایت وکالت درآمد خود را افزایش دهند که مجموعه ما در کمترین زمان یک سایت برای وکیل هل عزیز می سازد.

درآمد وکیل های ایرانی

توجه: در این مقاله ما اطلاعاتی به شما می‌دهیم از نوع آگاهی. از آن جایی که اطلاعاتی که از نوع آگاهی هستند را باید از پایه موضوع دانست و سپس تصمیم نهایی و قضاوت با کرد، ما این کار را به عهده خود خواننده قرار می دهیم ولی اگر سوالی داشتید حتما در قسمت نظرات این مقاله با ما در میان بگذارید.

 

مزایا شغل وکالت

 • شأن و جایگاه اجتماعی
 • حداقل محدودیت های شغلی
 • عدم نیاز به حضور مستمر در دفتر وکالت
 • عدم نیاز به تأسیس دفتر وکالت
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری اولیه
 • استقلال حرفه ای
 • رشد جایگاه اجتماعی
 • درآمد عالی

معایب شغل وکالت

 • کار مداوم
 • بروز بودن از تمامی قوانین جدید جمهوری کشور
 • برخورد نادرست دیگران با شغل وکالت
 • میزان استرس
 • بد قولی و عدم تعهد موکل برای پرداخت حق الزحمه وکالت
 • توقع بالای موکلین از وکلا
 • بازار کار پر رقابتی
 • طولانی بودن دوره‌ی رسیدگی به پرونده ها

پولساز ترین حوزه های وکالت برای وکلا

 • حوزه خانواده
 • حوزه ملکی
 • حوزه استارتاپ (در سه سال اخیر)
 • حوزه شرکت ها

درآمد وکیل ها از نظر شرعی

درآمد وکیل خوب به چه مواردی بستگی دارد؟

فاکتور درآمد وکلا به موارد مختلفی بستگی دارد که داشتن یا نداشتن هر کدام از آن ها می تواند در درآمد وکیل به صورت مستقیم تاثیر گذار باشد. از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در درآمد وکلا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. تعداد سال سابقه

هر چقدر سابقه وکیل بیشتر باشد قطعا پرونده های  موفقی زیادی دارد که با داشتن همین پرونده ها و با تجربیات و مشتریانی که در بین دیگران برای او بازاریابی می کنند قطعا پرونده بیشتری به او معرفی می شود.

 1. تخصصی کار کردن روی یک موضوع خاص

همان‌طور که می دانید آچار فرانسه بودن دیگر در زندگی کاربردی ندارد ولی متخصص بودن خیلی فایده بیشتری روی درآمد یک وکیل دارد. هرچقدر که یک وکیل تخصصی کار کند، قطعا تجربیات و مطالعات اش بیشتر خواهد شد و در موضوعات به‌صورت عمیق تری وارد می شود.

 1. موقعیت مکانی دفتر و شهر

موقعیت مکانی در درآمد وکیل خیلی تاثیر گذار است. قطعا درآمد یک وکیل در تهران با یک وکیل در شهرستان تفاوت زیادی دارد. البته اگر در یک شهرک یا شهرستان کوچک وکیل باشد و تعداد وکلای آن منطقه کم باشد. ممکن است درآمدی بیشتر از یک وکیل در تهران داشته باشد.

 1. تیم ورک کار کردن

تیمی کار کردن از قرن های دیرین و تاکنون در همه کسب و کار ها باعث موفقیت شده و با توجه به بررسی هایی که روی وکیل های موفق داشته ایم تعداد زیادی از وکلای موفق که درآمد وکالت خوبی دارند به‌صورت تیم ورک یا همان کار گروهی کار می کنند.

 1. شهرت

هرچقدر که یک وکیل شهرت و نام برند بهتری در میان مردم داشته باشد. روی درآمد وکالت او بسیار تاثیر گذار است.

 1. داشتن سایت وکالت

با یک بررسی کوچک می‌توانید به داشتن سایت وکالت در درآمد یک وکیل  پی ببرید. گذشت زمانی که مردم برای پرسیدن و پیدا کردن یک وکیل خوب در بین فامیل و دوستان خود  به پرسش جو می‌پرداختند. الان سال 2020 مردم کلماتی مثل بهترین وکیل در X – بهترین مشاوره حقوقی- شماره وکیل … – شماره وکیل خانم – شماره وکیل اقا… را در اینترنت سرچ می کنند؛ و اگر یک وکیل بتواند یک سایت وکالت درست و حسابی راه اندازی کند، می تواند به سرعت خودش را بالا بکشد و درآمدش را چند برابر کند.

**برای اینکه بدانید 10 سایت برتر وکالت ایران کدام سایت ها هستند و بیشترین پرونده را سهم خود می کنند اینجا را کلیک کنید.اگر سایت وکالت دارید ولی بازدید و مشتریان شما کم است به صفحه سئو سایت وکالت مراجعه کنید

شخصیت وکیل ها

مهارت که یک وکیل باید داشته باشد

راز داری: زیرا وکلا اطلاعات بسیار خصوصی موکلان خود را به منظور دفاع بهتر از پرونده کسب می کنند و باید برای موکلان خود رازدار خوبی باشند

امور مالی: آشنایی با مسائل مالی و اعداد و ارقام به خصوص اگر با اموال و کارهای مالی سر و کار دارید.

فن بیان: مهارت عالی در سخنوری و نوشتن جهت تنظیم متن دفاعیه و قرائت آن در دادگاه و توانایی توضیح موارد قانونی برای افراد غیر متخصص به صورت خوب و واضح

اعتماد به نفس: داشتن اعتماد به نفس زیاد به منظور دفاع کامل از موکل در صحن دادگاه

دانستن علوم مرتبط: آشنایی نسبی با علوم جامعه‌شناسی، روانشناسی، انسان شناسی و علوم فلسفه – زیرا حقوق با این علوم ارتباط نزدیکی دارد و برای موفق شدن در این شغل باید با آن‌ها آشنا بود.

سخنوری: توانایی متقاعد کردن دیگران

مدیریت فشار روانی: و توانایی تحمل فشار کاری زیاد و انجام چندین کار به طور هم‌زمان

ذهنی تحلیل گر: توانایی تحلیل میزان زیادی از اطلاعات

اخلاق حرفه ای: درایت و همدلی با موکل خود به منظور ایجاد اعتماد به نفس و آرامش در او در جهت پیشبرد بهتر پرونده

روحیه‌ی جنگ جو داشتن: شهامت و جسارت

ریز بین بودن: دقت بالا و توجه زیاد به جزئیات، زیرا کوچک‌ترین موضوعی می تواند بر مسیر پرونده تأثیرگذار باشد و بی توجهی به آن آثار غیر قابل جبرانی به همراه داشته باشد

درآمد وکالت

درآمد ماهیانه یک وکیل چقدر است؟

درآمد ماهیانه وکیل بسته به تعداد پرونده ای دارد که او در ماه دریافت می کند. هرچقدر بتواند پرونده بیشتری در ماه بگیرد قطعا درآمد ماهیانه ای بیشتری خواهد داشت. البته قطعا میزان دستمزد یک وکیل حرفه ای با یک فرد تازه کار بسیار متفاوت است، حتی اگر تعداد پرونده های فرد تازه کار خیلی بیشتر هم باشد.

میانگین سالانه درآمد وکلا در ایران

بگذارید با هم یک حساب و کتاب ساده ای را داشته باشیم و ببینیم میانگین سالانه درآمد وکلا در ایران چقدر است؟ مثال اگر یک وکیلی ماهانه سه پرونده با میانگین 5 میلیون قبول کند. ماهانه درآمد وکیل 15 میلیون و اگر 15 میلیون رو در یک سال ضرب کنیم 180 میلیون میانگین سالانه درآمد وکیل ها می باشد.

درآمد وکیل زن یا درآمد وکیل مرد به نظر شما کدام بیشتر است؟

شاید برای شما هم سوال باشد که درآمد وکیل خانم  بیشتر است یا درآمد وکیل اقا؛ به نظر با توجه به روحیه ای که خانم ها دارند بهتر می‌توانند پرونده های خانواده و حقوقی و شرکتی را بگیرند و بهتر خودشان را جای موکل خود قرار بدهند.

✅درآمد وکیل 200 هزارتومانی تا درآمد وکیل 2 میلیاردی حقیقت واقعا کدام است؟

در خبرگزاری های معتبر آمده است که  وکیلی ماهانه 200 هزار تومان درآمد دارد در خصوص این حرف باید بگو‌ییم که الان افرادی از وکلا برای مطالعه پرونده فقط 200 هزار تومان می‌گیرند. پس همیشه نباید به حرف خبرگزاری ها اعتماد کرد؛ و از طرفی دیگر که درآمد بالای وکیل ها برای هر پرونده ده  میلیارد؛ شاید واقعیت داشته باشد البته  وکیلی که واقعا برای هر پرونده مبلغ گزافی دریافت می کند نسبت به فاکتور های زیادی مبلغ پرونده را تعیین می کند.

موسسات حقوقی نیز می توانند با طراحی سایت موسسه حقوقی درآمد چشمگیری برای موسسه خود کسب کنند و به صورت آنلاین درآمدزایی داشته باشند. (فرض کنید دو شخص به اسم علی  و حسین وجود دارند، علی سال هاست کار برنامه نویسی انجام می‌دهد و نمونه کارها زیادی دارد و تجربه ها از جنس واقعی دارد ولی هزینه زیادی برای پروژه های جدید می گیرد و بر این باور است که من تجربه  و نمونه کار زیادی دارم.  و فرد دوم داستان ما که حسین است تازه با برنامه نویسی آشنا شده و می‌خواهد وارد بازار کار شود؛ و هیچ نمونه کاری ندارد. اگر شما بخواهید به حسین یا علی پروژه خود را برای انجام بسپارید و یک کار حرفه ای و سریع تحویل بگیرید با اینکه علی هزینه بیشتری می گیرد؛ کار را به کدام شخص می دهید؟)

درآمد وکیل ها و دکتر ها؟ کدام یک بیشتر است؟

مقایسه درآمد وکیل با دکتر شاید با هم یک قیاس خوب نباشد. ولی از آنجایی که افراد در هر دو شغل زحمت زیادی می کشند و با مرگ و زندگی یک شخص (در بعضی از اوقات) مواجه هستند. درآمد وکیل و یا پزشکان بستگی به فاکتور های خیلی  زیادی دارد. در آینده‌ای نزدیک یک مقاله در خصوص درآمد پزشکان نیز خواهیم نوشت.

درآمد وکیل ها در سایر کشور ها

خیلی خوب است درآمد وکلا ایران سایر کشور های دیگر را نیز بدانید.

در آمریکا -موقعیت شغلی: عمل خصوصی میانگین حقوق سالانه: 185.000 دلار سال تجربه: ۱ـ۳ سال

در فرانسه -موقعیت شغلی: مشاور حقوقی میانگین حقوق سالانه: 55.344 دلار سال تجربه: ۱ـ۴ سال

در ایرلند- موقعیت شغلی: مشاور حقوقی میانگین حقوق سالانه: 66.400 دلار سال تجربه: ۱ـ۴ سال

در سنگاپور- موقعیت شغلی: مشاور حقوقی میانگین حقوق سالانه: 69.905 دلار سال تجربه: ۱ـ۴ سال

در لوکزامبورگ – موقعیت شغلی: مشاور حقوقی میانگین حقوق سالانه: 81.844 دلار سال تجربه: ۱ـ۴ سال

در بلژیک – موقعیت شغلی: مشاور حقوقی میانگین حقوق سالانه: 81.844 دلار سال تجربه: ۵ـ۷ سال

در ژاپن -موقعیت شغلی: مشاور حقوقی میانگین حقوق سالانه: 95.379 دلار سال تجربه: ۱ـ۳ سال

در بریتانیا – موقعیت شغلی: مشاور حقوقی میانگین حقوق سالانه: 95.379 دلار سال تجربه: ۱ـ۳ سال

در هنگ کنگ-موقعیت شغلی: مشاور شخصی میانگین حقوق سالانه: 108.141 دلار سال تجربه: ۱ـ۳ سال

جمع بندی

در این مقاله خیلی سریع بازار کار وکالت را مورد بررسی قرار دادیم و کامل توضیح دادیم که اگر یک وکیلی برای پرونده ها هزینه حق الوکاله گزافی دریافت می کند بر چه اساسی می باشد به علاوه به مزایا و معایب شغل وکالت پرداختیم. در پایان مقاله نیز درآمد وکیل های بین المللی را برای شما بیان کردیم. اگر سوالی در خصوص میزان درآمد وکلا دارید در قسمت نظرات بپرسید.

4.3/5 - (638 امتیاز)

40 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر

  من دهم تجربیم هستم و متوجه شدم که علاقه چندانی به این رشته ندارم ولی راستش رو بخواید چند مدتی توی این فکرم که تغییر رشته بدم و حقوق بخونم و علاقه بیشتری دارم اما از آینده کاریش میترسم چون یجورایی میشه مثل شغل آزاد و باید متقاضی پیدا کنی

  میخواستم بپرسم که به عنوان وکیل میشه جایی کار کرد ؟

  و درواقع چجوریه؟!

  ممنون میشم که راهنمایی کنید

  1. سلام .
   زمانی که شما شغل وکالت را انتخاب می کنی طبق گفته خودت ک شغل ازاد هست و باید متقاضی پیدا کنی
   دو راه داری
   1- مثل شغل ازاد همین شغل رو ادامه بدی > قطعا سختی های بیشتر و تلاش های خیلی خیلی خیلی بیشتری رو هم داره و بدون محدودیت مالی
   2- به عنوان کارمند اگر جایی استخدام بخواهید شوید
   بله قطعا کار هست و میشه جایی کار کرد و الان شرکت هایی از جمله شرکت ما به دنبال یک وکیل قوی هستند . یا شرکت های دولتی نیز هستند که شما میتوانید با یک حقوق نسبت مناسب به عنوان کارمند مشغول کار شوید.

   انتخاب شماست …
   قطعا شغل ازاد دردسر های بیشتر دارد و باید بیشتر تلاش کنی و گاهی اوقات از خواب و استراحت خود بزنید ولی آیا جزو اولویت های شما هست یا نه ؟
   و گاهی اوقات شما اهل ریسک و تلاش زیاد نیستید ک در این صورت می توانید

   برای مثال بنده > خودم اصلا شغل کارمندی انتخاب م نیست > چون اصلا با اینکه راس یک ساعت خاص سرکار حاضر بشم و سر یک ساعت خاص از سرکار بیام بیرون و یک سری وظایف از قبل تعیین شده به من سپرده بشم کلا به این شکل نیستم . و از این شیوه لذت میبرم
   ولی الان همکارانی دارم که عاشق این هستند ک یک سری وظایف از قبل مشخص به آن ها واگذار شود و راس یک ساعت خاص به سرکار و راس یک ساعت تعیین شده از سرکار بیرون بروند.
   همه این ها به شخصیت شما بر میگردد.
   حتما آزمون های mbti و آزمون های خود شناسی رو بدید
   یا از مشاورین تحصیلی استفاده کنید.
   البته دقت داشته باشید که استافده از همه این موارد به شما دید خواهد داد و در انتها به حس خودتون توجه کنید.
   و نکته ریز هم از من داشته باشید که هر تصمیمی سختی های خودش رو دارد و هیچ تصمیمی بدون سختی نیست.
   موفق باشید

   1. سلام وقت بخیر

    ممنونم

    خودمم به شخصه هدفم کارمند بودن نیست ولی خب نگرانی هایی که برام بوجود اومده همین آینده شغلیش هست که منو مردد میکنه و واقعا برام تصمیم گیری سخت شده ، با وجود اینکه جزو چند نفر برتر کلاس هستم اما انگیزه و علاقه چندانی به تجربی ندارم

    از نظر شما حقوق واقعا موفقیت داره ؟

    و آینده تامینه؟

   2. متاسفانه داخل ایران از روانشناس یا مشاور تحصیلی استفاده نمی کنند یا اگر استفاده می کنند افرادی رو برای مشاور انتخاب می کنند که خودشان در جایگاه پایینی هستند. قطعا نمی توانند شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.
    در هر حال سعی کنید هزینه کنید.
    اگر انگیزه و علاقه چندانی به تجربه ندارید اصلا ادامه ندهید . در مسیر زندگی و در مسیر کار و تحصیل علاقه و انگیزه اول فاکتور هستند.
    از نظر بنده بله ؛ حقوق اگر به خاطر علاقه بروید پول خوبی میتوانید کسب کنید. ولی اگر به خاطر اینکه فرضا یکی از دوستان شما یا پدر شما رفته و موفق شده یا این افراد گفتند ک پول خوبی هست.
    اگر به این شکل عمل کنید
    واقعا خیر!
    اصلا پول خوبی در این حوزه بااین دید نیست!
    ولی اگر به خاطر علاقه و انگیزه برید به معنای واقعی کلمه می توانید پول خوبی کسب درامد کنید.

 2. سلام واقعا خسته نباشید من هیچ سایتی بهتر از این سایت و مربوط به این موضوع پیدا نکردم.مخصوصا که الان با این شرایط کرونا نه میشه پرس و جو کرد نه ما تو فامیلمون فرد حقوقی داشتیم.هر سایتی که می خوندم همش معایب بود تقریبا و منی که عاشقانه وکالت رو دوست داشتم مردد کردن منو ولی وقتی نوشته های شما رو خودم علاقم چندین برابر شد.همه جا حرف از اشباعو بیکاری….پر شده
  واقعا سپاسگزارم

 3. من وکیل صادق وباخدا زیاددیدم وازآن طرف وکیل پست هم دیده ام که هم ازموکلش چندبرابرمیخورد وهم از طرف روبروی موکل یعنی ازدوطرف پول میگرفت وچنین خیانتی واقعا جای هیچ بحثی نمیذاره

 4. بنظرم‌شغل وکالت‌ برای‌زن‌خوب‌نیست‌‌‌با‌همه باید‌سروکله‌بزنندبعضی‌از‌وکلای‌زن‌ومرد‌خودشون‌‌فساد‌اخلاقی‌دارند‌چطور‌مشکلات من‌وشمار‌و‌حل‌میکنند

  1. یک زن بهتری از یک مرد یک زن رو درک میکنه!!!
   بهتره از همه طرف بهش نگاه کنید و زایمان رو تغییر بدین قطعا موکلین زن وکیل زن رو ترجیح میدن!

 5. سلام ببخشیدمیخواسم بدونم که وکیلی که توایران درس خونده میتونه توخارج ازکشورهم کارکنه یاشغل وکالت مختص ایران هستش؟

 6. منم میخوام وکیل شم
  خیلی بهش علاقه دارم
  و برای همین انسانی برداشتم
  خیلی ممنونم از دختر خاله عزیزم ک نظرمو عوض کرد و بهم فهموند ک وکالت بهترین شغله
  و ابنم بگم ک کنکور وکالت مثل عذاب شب اول قبر میمونه

  1. سلام ازمون وکالت اگر منابع درستی انتخاب کنید و مطالعه مستمر داشته باشید ساده است ،من کاراموز وکالتم و ازمون قضاوت در تمامی مراحل قبول شدم ان هم در سال اول
   دوستداران وکالت و قضاوت اگر درباره شغل وکالت و قضاوت و ازمون انها سوالی داشتید در پیج اینستا در زیر پست های عمومی میتوانید سوالات خود رامطرح فرمایید.شاید بتوانم با این کار به همکاران اینده خود کمکی کرده باشم

   1. داداش اين بعد قبولي در ازمون وكالت شنيدم 18ما كار اموزي هست بعدش اختبار اين اختبار سخت است يا ديگه عادي ميشه؟؟؟

   2. سلام، میشه آیدی پیجتون رو بگید که بنده اونجا ازتون سوال کنم، یا منابع رو اگر وقت داشتید در ذیل بهشون اشاره ای داشته باشید؟

 7. درامد وكيل و پزشك چنده من ميخام بين أين دو يكى رو انتخاب كنم گيج شدم 💔🙂
  خوب من به وكيل خيلى علاقه دارم و دوست دارم ولى نمى تونم برم بدليل خانوادم و…

  1. درامد وکیل یا پزشک
   سوالی کلی است ؟
   اگر واقعا به وکالت علاقه خاصی داشته باشید. در یک کلام هیچ چیز نمیتوواند جلوی شما را بگیرد.
   دنبال علاقه تان بروید … در اینترنت در خصوص علایق و اختلاف دیگران نیز مقالاتی را بخوانید .
   ممنون از اینکه وقت گذاشتید و این مقاله از رایان طرح رو مطالعه کردید.

  2. منم همینطور بنظرم هر دوشون خوبن ولی بازم بین این دوتا موندم هیچکس هم یه عدد واسه درآمدش نمیگه همه میگن بستگی داره 😐 مثلا حدودی یه وکیل تو تهران چفدر میتونه درآمد داشته باشه بطور متوسط

 8. بنظر من وکالت بسته به این هست ک داخل کدوم شهر و با چه میزان جمعیت و با چه میزان درآمد زندگی میکنید
  ضمن اینکه مباحث رسم و رسوم و فرهنگی یک شهر رو نبایستی فراموش کنید
  مثلا در شهرهای کوچک وکلایی از قدیم اسم در کردن که دیگه هرچقدر هم که شما فوت و فن کارو بلد باشید میگن نه فقط فلانی وکیل خوبیه این به این معنی نیست ک بقیه کارشون خوب نیست ولی حالا ایشون احتمالا هم کارشون خوبه هم اینکه قدیمی و سر شناس هستن.

 9. درامد وکیل نی نی سایت, درامد وکیل بین المللی, درامد وکیل بیشتر است یا پزشک, درامد یک وکیل زن, درامد قاضی, درآمد کارآموزان وکالت, درامد میلیاردی وکلا, چگونه وکیل بین المللی شویم, درآمد ماهیانه وکیل, درامد یک وکیل زن در ایران, درامد میلیاردی وکلا, پولدارترین وکیل ایران, درآمد وکیل در کانادا, درآمد وکیل در آلمان, بهترین وکیل زن ایران, معروف ترین وکیل زن ایرانی, زندگی نامه وکلای موفق, وکیل پولدار, وکیل ۳۲ میلیارد تومانی, بزرگترین حقوقدانان جهان, پولدارترین وکیل ایران, ثروتمندترین وکیل جهان
  ,بهترین وکیل زن ایران, معروف ترین وکیل زن ایران, درآمد ماهیانه یک وکیل, بزرگترین وکلای جهان, خطرات شغل وکالت, سختی های شغل وکالت, شغل وکالت برای زنان نی نی سایت, نظرات در مورد شغل وکالت, معایب شغل وکالت, اینده شغلی رشته حقوق برای خانم ها , پردرآمدترین شغل برای خانم ها, درامد یک وکیل زن

 10. بازار کار وکالت ایا اشباع شده است؟
  میشه در این خصوص توضیح بدید
  اون وکیل هایی که کامنت من رو میخوننند میشه بگند چقدر الان درامد دارید؟جونم میخام انتخاب رشته کنم

 11. مقاله درامد وکلا رو تا اخر خوندم ولی متوجه نشدم که درامد مشاور حقوقی بانک چقدر است؟
  میشه در خصوص درامد مشاور حقوقی بانک نیز صحبت کنید .و مقاله رو نیز اپدیت کنید

 12. اقا مقاله خوبی خدایی نوشتید .
  ما میخواهید تاسیس موسسه حقوقی رو به زودی اوکی کنیم.
  حالا میخام بدونم درامد موسسه حقوقی چقدر است؟
  ایا میصرفه یا خیر

 13. سلام ببخشید درآمد کارآموزان وکالت چقدر است؟ میشه بگید اخه من تازه وکالت قبول شدم همه چی برام مبهمه
  اگهگ کسی میدونه بگه لطفففا

 14. سلام و درود :
  درامد رشته حقوق کاملا بستگی به شخص که میخواهد وکیل بشود دارد مثلا شخصی که علاقه ای به رشته حقوق ندارد .قطعا دارمد او از رشته حقوق کم خواهد بود. پس شایعاتی که هست حقوق قاضی بیشتر است یا وکیل یا حتی درامد وکیل بیشتر است یا پزشک که کدام را برویم .
  بهتر از فرد به علاقه خود اکتفا کند و به علاقه خود برود .پس در هر کاری از جمله رشته حقوق پای بگذاری و علاقه پشتش باشد قطعا پیشرفت خواهی کرد

 15. به نظر من درامد وکیل اقا بیشتر از یه خانومه
  چون وکیل اقا منطقیه بنابر این درامد وکیل مرد بیشتر تره

  1. این درسته که آقایون ذهن تحلیلگری دارندواین برای موفقیت درپرونده ها یک امتیاز محسوب میشه.ولی ازنظر من منطق داشتن زن ومرد نداره واتفاقا خانومها چون خیلی ریزبین هستند وموشکافانه تربه مسائل نگاه میکنند واکثرا فن بیان خوبی دارند میتوننددروکالت موفق ترعمل کنند.البته آقایون موفقی هم درعرصه وکالت داریم ونمیشه به این حرفه بصورت یک مساله جنسیتی نگاه کرد.نهایتا این به میزان پشتکار انسان بستگی داره که موفقیت بیشتری کسب کنه.

  2. سلام! نظر شماراجع به اینکه آقایون وکیل منطقی تر وبهتر از خانم های وکیل هستن جالب نیست! خانم وکیل هایی هستن ک در کل شهر و حتی کشور رو دست ندارن. من خودم کارآموزی وکالتمو پیش خانم توزنده میگذرونم و هیچ پرونده ای نبوده که ایشون نتونسته باشه از پسش بر بیاد…

 16. وکیل ها پول زور دریافت می کنند .
  یه پرونده رو سه برابر ارزشش قیمت میدن…
  الکی یه دوتا قانون رو حفظ کردن هیچی هم بلد نیستند .
  کیا موافقند؟ کامنتمو رپلی (پاسخ بزنید)

  1. سحر جان : هر شخص یه طرز فکری داره .. و طرز فکر شما نیز جالب است….
   احتمالا شما با وکیلی برخورده کرده اید که پول زیاد از شما دریافت کرده است و برای تان کاری انجام نداده است .
   به قول معروف : نباید که همه رو به یه چشم دید ….

   1. سلام .خدمتتون عارضم هر وکیلی با توجه به تخصصی کار کردن در حوزه خاصی قطعا فاکتور هایی داره که میتونه هزینه گزافی با یه قرارداد خصوصی بگیره که شاید البته بشه گفت خوب اون بنده خدا هم خیلی زحمت کشیده و به این راحتی این تجربیات را کسب نکرده .باور کنید کار وکلا واقعا پر استرس هستش ….

   2. سلام من از بچگی به وکالت خیلی علاقه داشتم و امسال که باید انتخاب رشته کنم نمیدونم چیکار کنم احساس میکنم وکالت درآمد نداره

  2. نظرشما محترم ولی این بی انصافیه که انقدرسطحی به کاروکالت نگاه کنیم ودوندگی ها واعصاب خوردی ها و تنش های محیط دادگاه هاوبعضا کم لطفی های خیلی از موکلان رو نادیده بگیریم وبگیم که وکلا دارن پول زور میگیرن!!!

  3. وکیل ها از حق دفاع میکنن و بابت زحمتشون پول میگیرن
   یعنی چی چند برابر پرونده پول میگیرن؟ 😠
   اگه وکیل نبود قطعا موکل ها توی زندان بودن
   یادت باشه ک وکیل ها مجرم ها رو از بند زندان یا شاید مرگ نجات میدن

  4. دوست عزیز با کمال احترام عرض می‌کنم این پیام شما حاوی مقادیر زیادی از ناآگاهی شما از شغل وکالت هست و من برای این طرز فکر شما بسیار متأسفم ، کسی که وکیل میشه سال ها درس می‌خونه و سخت ترین درس هارو مطالعه می‌کنه ، سخت ترین کنکور وکالت رو پشت سر می‌زاره و با کار کردن متناوب تجربه کسب می‌کنه و بعد میشه اون شخصی که توانایی لازم برای گرفتن یک پرونده رو پیدا می‌کنه و اگر کسایی هستند که مشاوره‌ی مجانی می‌دن وکیل نیستند و صرفا بازاریاب هستند ، چقدر خوب میشد اگر یاد میگرفتیم از کسی تخصص رایگان نخوایم ، دو خط یه کتاب حقوقی رو مطالعه کنید فکر کنم درک یک کلمش هم براتون سخت باشه ، همه رو با یه چوب نزنید ، لطف کنید طرز فکرتون و نوع صحبتتون هم درباره مشاغل تغییر بدین ، هیچ فرد شاغلی پول زور دریافت نمی‌کنه بلکه نتیجه تلاشش هست ، من نه وکیلم نه چیزی ۱۷ سال هم بیشتر ندارم ولی اطلاعات تقریباً زیادی از کتاب های سخت این رشته و سختی شغلش دارم و قصد دارم در آینده وارد این حیطه شغلی شم الان هم همینجوری سر زدم به این سایت که متاسفانه با این پیام زشت شما مواجه شدم و به نظرم دیگه پیش اون وکیلی که اینجوری دید شمارو نسبت به همه عوض کرده تشریف نبرید وکلای بسیار متبحری داریم!!
   امیدوارم بی‌احترامی صورت نگرفته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
ارسال پیام در واتس آپ
ثبت سفارش در واتساپ (کلیک)
یکی از متخصصین حرفه ای رایان طرح را انتخاب کنید و شروع به چت با او کنید.