آکادمیآموزش سئو

معرفی بهترین کتاب های سئو

در این مقاله به بهترین کتاب های سئو به زبان فارسی و انگلیسی می پردازیم تا اگر شما هم به کسب درآمد از طریق سئو فکر می کنید، بهترین منابع آموزشی سئو برای یادگیری را در اختیار داشته باشید. کتاب هایی که در ادامه معرفی می کنیم، از مبانی سئو و اصول اولیه سئو شروع می شوند و به سئوی پیشرفته می رسند. اگر هم نیاز به مشاوره سئو دارید، می توانید از بخش سئو با متخصصان رایان طرح در ارتباط باشید.

درست است که الگوریتم های سئو به طور مداوم تغییر می کند و آینده سئو مشخص نیست؛ ولی کلیات و فاکتور های کلیدی سئو که از ابتدای راه روی سئو تاثیر منفی یا مثبت داشته اند، تغییر نمی کنند و من هم کتاب هایی را معرفی کرده ام که به کلیات سئو پرداخته باشند و به صورت اصولی سئو را آموزش داده باشند.

بهترین کتاب های سئو به زبان فارسی

در این مقاله به بهترین کتاب های سئو به زبان فارسی و انگلیسی می پردازیم تا اگر شما به هر دلیل علاقه به یادگیری سئو دارید، منابع کامل و رایگانی برای یادگیری سئو در اختیار داشته باشید که بتواند از پایه تا پیشرفته سئو را به صورت اصولی یاد بگیرید، پس تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید و با نظرات خود، میزان رضایت از این مقاله را شرح دهید.

نکته مهم: شما می توانید کتاب های معرفی شده در این مقاله را به صورت کامل در انتهای مقاله دانلود و استفاده نماید. محتویات فایل دانلودی حاوی آموزش رایگان سئو pdf می باشد که در قالب کتاب های مختلف قابل دانلود می باشد.

کتاب سئو

 

 1. Seo 2020

اولین کتابی که در این لیست جای می گیرد، کتاب آدام کلارک است که در سال 2020 منتشر شده است و می توان نتیجه گرفت که تمام بروزرسانی های الگوریتم های سئو که در سال اخیر ایجاد شده را نیز در بر گرفته است. البته توصیه می کنیم اگر هیچ اطلاعاتی از سئو ندارد و به دنبال کتابی هستید که مبانی سئو را بازگو کند از دانلود این کتاب صرفه نظر کنید، زیرا این کتاب کمی تخصصی نگارش شده یا به بیان دیگر این کتاب، کتاب سئو برای همه نیست.

 1. کتاب سئو برای همه

یکی از بهترین کتاب های سئو به زبان فارسی که بسیار کارآمد و کامل است. این کتاب به صورت حرفه ای به بررسی ساختار موتورهای جستجو و نحوه عملکرد، آنها پرداخته است که شما برای شروع پایه ای سئو می توانید از این کتاب استفاده کنید.

 1. کتاب سئو قدم به قدم (Seo Step by Step)

یکی از کامل ترین و بهترین کتاب های سئو به زبان فارسی که توسط کمین جونز نوشته شده و برای افراد مبتدی خیلی کتاب مفیدی است. این کتاب به صورت تخصصی به صفر تا صد سئو و نحوه جذب ترافیک بیشتر در سایت پرداخته و حاصل 15 سال تجربه حرفه ای کمین جونز در سئو را به کاربر انتقال داده است. دانلود و مطالعه این سئو به همه توصیه می شود که البته این کتاب به زبان انگلیسی می باشد.

 1. کتاب سئو برای همیشه (Seo Forever)

این کتاب توسط آکادمی وب سیما تدوین و آماده شده که به صورت پایه به سئو در 9 فصل مختلف پرداخته است. این کتاب برای افرادی که می خواهند سئو را شروع کنند و به دنبال منابع فارسی معتبر هستند گزینه خوبی هست.

 1. کتاب سئو کلاه سیاه (Black Seo)

این کتاب هم که به زبان فارسی نگارش شده، همانطور که از نامش هم پیداست به مفاهیم سئو کلاه سیاه که باعث رشد سریع سایت می شود، پرداخته است. البته دقت داشته باشید که سئو سیاه یک شمشیر دو لبه است که در صورت اشتباه باعث نابودی سایت شما می شود و این کتاب نیز به همین موضوع پرداخته.

 1. کتاب سئو 101، آموزش مفاهیم پایه سئو و بهینه سازی (Seo 101)

یک کتاب فوق العاده خوب برای افراد مبتدی که به زبان انگلیسی نگارش شده ولی به قدری مطالب را واضح و ساده بیان کرده که به سادگی می توانید، مفاهیم کتاب را متوجه شوید. در این کتاب همانطور که گفته شده، به مفاهیم پایه سئو و بهینه سازی پرداخته شده که مسئله بسیار مهمی در سئو می باشد و در صورت مطالعه دقیق این کتاب می توانید در سئو به سرعت رشد کنید.

 1. کتاب آموزش سئو برای مدیران (Seo CEOs)

کتابی متفاوت در این لیست که برای سئوکاران مبتدی یا حرفه ای نگارش نشده و بیشتر برای کارفرماهایی که با سئو هیچ آشنایی ندارند و نمی دانند چگونه باید متخصص سئو استخدام کنند کاربرد دارد. خواندن این کتاب که به زبان انگلیسی هم می باشد به تمام مدیران و افرادی که می خواهند، سئو کار استخدام کنند.

 1. کتاب راهنمای ارزیابی ارزش صفحات از دید گوگل (Google)

یک کتاب متفاوت در این لیست که توسط خود گوگل عرضه شده و حاصل ارزیابی 10 هزار نفر که در طرح بررسی و ارزیابی نتایج جستجو در گوگل شرکت کرده اند، گرد آوری شده است. این کتاب به طور مستقیم برای بهبود الگوریتم های سئو گوگل استفاده شده که شما می توانید این کتاب را مطالعه کنید و درک بهتری از الگوریتم های گوگل داشته باشید.

 1. کتاب بهینه سازی ساختار سایت برای موتورهای جستجو

اگر علاقه ی زیادی به مطالعه کتاب راهنمای گوگل دارید ولی با توجه به زبان انگلیسی آن نمی توانید از این کتاب استفاده کنید، می توانید یک کتاب که تقریبا ترجمه کتاب مذکور است را مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی از سئو پایه ای بدست آورید. این کتاب به صورت تخصصی به مبانی سئو داخلی پرداخته.

 1. کتاب سئو محتوا (Content Seo)

یکی از کتاب هایی که به زبان فارسی نوشته شده و توسط حمید طهماسبی عرضه شده است که به صورت تخصصی روی اموزش سئو محتوا فعالیت کرده است و در بخش های مختلف نحوه انتخاب کلمه کلیدی، ساختار سایت و موارد مختلف دیگر پرداخته.

 1. کتاب SEO Like I’m 5

یک کتاب به زبان انگلیسی که به صورت حرفه ای از سئو پایه ای شروع شده است و می تواند یکی از بهترین منابع آموزشی برای افراد مبتدی و تازه کار در سئو باشد. این کتاب به سئو پرداخته تا افرادی که به سمت سئو می آیند با درک بهتر و کامل تری سئو را درک کنند.

 1. کتاب Ultimate Guide to Link Building (بک لینک)

یک کتاب فوق العاده حرفه ای برای نحوه ساخت بک لینک برای افزایش سئو سایت. همانطور که می دانید، ساخت بک لینک همیشه یکی از عوامل بسیار مهم در سئو است که در این کتاب از صفر تا صد لینک سازی را مطرح نموده است و با مطالعه آن می توانید نه تنها با لینک سازی آشنا شوید و آن را فرا بگیرید، بلکه می توانید با الگوریتم های مختلف سئو هم بهتر آشنا شوید.

کتاب های سئو به زبان فارسی

 1. گذشته، حال و آینده سئو (SEO – The Past, Present, and Future)

یکی از کتاب های فوق العاده عالی که با هدف مقایسه الگوریتم های گذشته، حال و الگوریتم های گوگل که در حال توسعه هستند، نگارش و به صورت رایگان منتشر شده است. این کتاب برای افرادی که می خواهند وارد سئو شوند و نیاز دارند با الگوریتم های سئو آشنا شوند، بسیار مناسب است. این کتاب حجم بسیار کمی داشته و به راحتی قابل مطالعه می باشد.

 1. سئو فروشگاه اینترنتی (E-Commerce Seo)

در حال حاضر تعداد سایت های فروشگاهی خیلی زیاد می باشد که هر روز نیز به تعداد این سایت افزوده می شود. حال اگر می خواهید در دنیای سئو فروشگاه های اینترنتی غرق شوید، بهترین گزینه ممکن همین کتاب می باشد که به ساده ترین شکل ممکن تمام موارد لازم برای سئو یک سایت فروشگاهی را بررسی و ارائه داده است.

 1. کتاب هنر سئو (The Art of SEO)

یکی از کتاب های سنگین از لحاظ حجم در لیست بهترین کتاب های سئو که به زبان انگلیسی هم نوشته است، می توان به کتاب هنر سئو اشاره نمود که حدود 900 صفحه داشته و برای سئو کاران مبتدی یک منبع بسیار کامل به شمار می رود. این کتاب به قدری موفق عمل کرده و کامل می باشد که در چندین دانشگاه تدریس می شود. در این کتاب از صفر تا صد سئو مورد بررسی حرفه ای قرار گرفته و همانطور که گفته شد، یک منبع عالی برای یادگیری است.

 1. کتاب آموزش بازاریابی محتوا محور (Content)

به عنوان آخرین کتاب آموزش سئو به کتاب آموزش بازاریابی محتوا آکادمی وب سیما اشاره می کنیم که به صورت پایه ای به تولید محتوا پرداخته است. دقت داشته باشید که یکی از الزامات یادگیری سئو حرفه ای، تولید محتوا است و ما توصیه می کنیم، حتما این کتاب را مطالعه کنید تا بتوانید آموزش تولید محتوا را نیز به صورت پایه ای یاد بگیرد.

 17. الگوریتم های گوگل، بازدید رایگان از باغ وحش گوگل

شاید اسم کتاب برای شما کمی عجیب باشد، ولی خوب اکثر الگوریتم های سئو به اسم حیوانات مختلف مثل پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار نام گذاری شده است و این کتاب هم به همین الگوریتم های مختلف سئو پرداخته است که می تواند منبع بسیار خوبی برای، یادگیری الگوریتم های مختلف سئو باشد. البته این کتاب هم از اموزش ابتدایی سئو شروع نکرده و به سراغ الگوریتم های سئو رفته است.

نکته مهم: کتاب هایی که در این لیست هستند، قابل بروزرسانی بوده و در صورتی که شما کاربران عزیز کتاب های دیگر که به زبان فارسی موجود باشند را معرفی کنید در بروزرسانی بعدی، مقاله به لیست اضافه می شود.

از شما سپاسگزاریم که تا انتهای مقاله با ما همراه بوده اید پیشنهادمی کنیم از مقاله نیز دیدن فرمایید برای خواندن مقاله چگونه سئو کار حرفه ای شویم؟ کلیک کنید

جمع بندی

در این مقاله به بهترین کتاب های سئو به زبان فارسی و انگلیسی پرداختیم تا افرادی که علاقه به یادگیری سئو دارند با دست باز و منابع فوق العاده قوی رایگان و غیررایگان بتواند آموزش سئو را یاد بگیرند. کتاب های سئو که به زبان انگلیسی بوده و در این مقاله معرفی شده اند، از شکل نوشتاری روان و راحتی برخوردار هستند که شما می توانید به سادگی آن ها را فرا بگیرید، ولی توصیه می کنیم اول منابع فارسی را مطالعه کرده و سپس به سراغ منابع زبان انگلیسی بروید تا درک بهتر و درست تری از موارد گفته شده در کتاب ها مذکور داشته باشید.

3.4/5 - (5 امتیاز)
شماره طراح لوگو حرفه ای : 09399743987  ( در موبایل خود ذخیره کنید و در واتساپ پیام دهید) (خانم کوثر) مشاهده 250 نمونه کار طراحی لوگو رایان طرح + آفر ویژه فقط از دکمه زیر  سفارش طراحی لوگو+مشاهده نمونه کارهای لوگو ( کلیک کنید) دانلود رایگان پکیج طراحی لوگو و طراحی ست اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
ارسال پیام در واتساپ
ثبت سفارش فوری در واتساپ
یکی از متخصصین حرفه ای رایان طرح را انتخاب کنید و شروع به چت با او کنید.
در حال حاضر همه واحد های رایان طرح آنلاین هستند. برای ثبت سفارش و مشاوره همین الان به آن ها پیام بدهید.