مقالات طراحی لوگو

لوگوموشن چیست؟ سفارش طراحی و دانلود 6 نمونه

امروزه در برخورد با دنیای دیجیتال، تبلیغات و طراحی لوگو نیز شکل مدرن‌تری به خود گرفته‌اند. با وجود رسانه‌های تصویری و شبکه‌های اجتماعی، لوگوموشن نیز جایگاه خود را در تبلیغات پیدا کرده و حرف اول را می‌زند. اهمیت قدرت موشن گرافیک در تبلیغات در دنیای امروز برای کسانی که برند دارند، مشخص است. “لوگوموشن” می‌تواند پیام تبلیغاتی شما را در کمترین زمان لازم به مشتری و مخاطب شما انتقال دهد.

مشاهده 250 نمونه کار طراحی لوگو رایان طرح + آفر ویژه فقط از دکمه زیر  مشاهده نمونه کارهای طراحی لوگو دانلود کاتالوگ طراحی لوگو و پکیج طراحی لوگو  

تحقیقات نشان داده است که این روش تبلیغاتی بیشتر از هر روش دیگری توانسته است ذهن مخاطب و مشتری برند را به خود مشغول کند. با این توضیح مختصر شاید بتوانید اندکی از تاثیر موشن‌گرافی بر برندسازی یک نام تجاری را درک کنید. یک موشن‌گرافیک حرفه‌ای می‌تواند با ساختن لوگوموشن برای یک برند تجاری کمک زیادی به پیشرفت کار او کند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که در کسب و کارشان نیازمند تبلیغات هستند؛ اما هنوز از لوگوموشن و کاربرد آن اطلاع ندارند، بهتر است با ما همراه شوید.

رایان طرح با قیمت طراحی لوگو اسم شما را انجام خواهد داد. تیم حرفه ای ما توانایی انجام بهترین کار ها در مدت زمان کم را دارد و پیشنهاد ما به شما برای سفارش طراحی لوگو برقراری تماس با شماره تلفن 02191307049 می باشد.

لوگوموشن چیست؟

لوگو قلب تپنده یک برند و نشان دهنده شخصیت آن است. لوگویی که قوی طراحی شده باشد در استراتژی یک برند، تاثیر زیادی گذاشته و به تنهایی می‌تواند داستان آن برند را بیان کند و با مشتریان برند ارتباط برقرار کند. لوگوی شما می‌تواند تاثیر مستقیم بر بازاریابی موفق برای کسب و کارتان داشته باشد.

حرکت دادن لوگو از طریق نرم‌افزار(افتر افکت) را لوگوموشن می‌گویند. روشی که در آن یک آرم با صدا و نمادهای گرافیکی متحرک به حرکت در می‌آید. لوگوموشن یکی از شاخه های گرافیک است که با استفاده از تکنیک‌های دیگر اقدام به طراحی لوگوی متحرک می‌کند.

هرچه به جلوتر می‌رویم استفاده از گرافیک‌های ایستا کمتر شده و با پیشرفت تکنولوژی، فرصت‌های جدیدی برای استفاده از گرافیک‌های متحرک ایجاد می‌شود. اینکه شما چه نوع گرافیکی را برای کار تبلیغاتی خود انتخاب کنید به برند، نوع تبلیغات، گستردگی کار و حتی سلیقه و میزان هزینه‌ای که می‌کنید بستگی دارد. برای مثال شاید کار شما با حرکت یک لوگو تمام شود و یا شاید یک انیمیشن را برای لوگویتان استفاده کنید. در این صورت نوع انیمیشن، کاربرد آن و مدت زمانی که باید ویدئو طول بکشد و داستانی که در ويدئوتان به نمایش می‌گذارید بستگی به برندتان دارد.

 

کابرد لوگوموشن چیست؟

هدف از ساخت لوگوموشن، که به Logo Intro هم شهرت دارد، ایجاد برند برای نام یک شرکت از طریق لوگوی متحرک آن است. لوگوموشن از این طریق می‌تواند با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری، برند شرکت را به مخاطبان معرفی کند. امروزه لوگوموشن خود به تنهایی یکی از روش‌های اصلی و پربازده برای انتقال محتوا محسوب می‌شود و جذابیت آن سبب شده که به عنوان ابزار مهمی برای تبلیغات شرکت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

امروزه از لوگوی متحرک برای ساخت ویدئوها و تیزرهای تبلیغاتی استفاده می‌شود و از این طریق با یادآوری برند یک شرکت و ایجاد ذهنیت مثبت در مشتری و مخاطب، برند را معرفی می‌کنند. استفاده از این روش در تبلیغات ویدئویی تاثیر بیشتری بر مشتری گذاشته و ذهن وی را درگیر می‌کند و از این طریق، اعتمادسازی بیشتری برای شرکت ایجاد می‌شود.

لوگوموشن‌ها به دلیل استفاده از ابزار گرافیک، تاثیری بصری بر مخاطب گذاشته و زودتر می‌توانند توجه مشتری را به خود جلب کنند. وجود این نوع از لوگوموشن در ساخت تبلیغات و برندسازی اهمیت زیادی دارد. از این نوع لوگوموشن‌ها برای تبلیغات حرفه‌ای بهره می‌برند و تاثیر آن در فروش و سودسازی برند را مشاهده می کنند. برخی از طریق ترکیب لوگوموشن با شعار یک شرکت یا آدرس آن، یک ویدئو اینترو می‌سازند و آن را در شبکه‌های اجتماعی به نمایش می‌گذارند. از این طریق برند و آدرس شرکت را به صورت یکجا در ذهن مخاطب جای می‌دهند.

از لوگوموشن می‌توان در وب‌سایت‌ها و شبکه های اجتماعی برای تبلیغات برند بهره جست. برخی از این ابزار برای ساختن ویدئوهای آموزشی بهره می‌برند و شرکت‌ها نیز برای جلب مخاطب و مشتری از ویدئوهای آن برای توسعه و تبلیغات شرکت و کسب و کار خود استفاده می‌کنند.

اگر شما هم به دنبال سود بیشتر برای محصولات خود هستید، اما هنوز از لوگوموشن برای کار خود استفاده نکرده‌اید دست به کار شوید که از رقبایتان عقب نمانید. اگر نمی‌دانید چه کنید، از شرکت طراحی لوگو رایان‌ طرح مشاوره بگیرید و کار طراحی لوگوموشن برای برندتان را به این تیم قوی بسپارید.

 

انواع لوگوموشن

لوگوموشن در اندازه‌های مختلف طراحی شده و فرمت‌های متنوعی دارد. انتخاب نوع لوگوموشن بستگی به نوع برند، کسب وکار و سلیقه‌ صاحب برند دارد و نحوه کاربرد آن در تبلیغات وی دارد. در اینجا انواع لوگوموشن را برای شما خواهیم گفت.

لوگوموشن‌های فلت

نوعی از لوگوموشن است که در یک محیط دو بعدی و مینیمال طراحی شده و با افکت‌های کارتونی و گرافیکی جذابی که برای آن در نظر گرفته می شود، هویت برند تجاری یک شرکت را برای مشتری و مخاطب به نمایش می‌گذارد.

لوگوموشن سه بعدی

لوگوموشن سه بعدی نوعی از لوگوموشن است که در آن لوگو به یک المان سه بعدی تبدیل می‌شود. ترکیب لوگو با یک محیط سه بعدی و اضافه شدن حرکات دوربین به آن در قالب اوگوموشن سه بعدی، ظاهری حرفه‌ای به تبلیغات برند می‌دهد.

لوگوموشن آماده

با پیشرفت نرم‌افزارهای گرافیکی، قالب‌های آماده برای طراحی لوگوموشن شکل گرفته است. صاحبان برند می‌توانند در زمانی کوتاه و با قیمت کمتر، این لوگوموشن‌های آماده را تهیه کرده و برای محصولات شرکت خود از آنها استفاده کنند. برای تهیه این نوع از لوگوموشن‌ها باید آن‌ها را به تیم‌های طراحی یا شرکت‌های طراحی لوگوموشن سفارش داده و خریداری کنید. این نوع از لوگوموشن‌ها در یک ویدئو به صورت پیش‌نمایش ساخته شده‌ و کار را برای مشتری آسان کرده‌اند. با جای گذاری لوگو و ایجاد تغییرات در طراحی آن، صاحب برند می‌تواند آن را به صورت اختصاصی استفاده کند.

لوگوموشن‌های طبیعی، وکتور، طراحی دستی، سینمایی و کلاژ انواع دیگری هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طراحی لوگوموشن

هدف از طراحی لوگوموشن، بالا بردن جذابیت در ویدئوهای تبلیغاتیست. این جذابیت سبب می‌شود تبلیغات با اقبال بیشتری روبرو شده و نام یک برند و لوگوی آن در ذهن مخاطب حک شود. از این طریق لوگوی شما در ذهن مخاطب زنده می‌شود.

اگر طراحی لوگوی شما حرفه‌ای باشد با طراحی لوگو ارزان متحرک حرفه‌ای می‌توانید کیفیت تبلیغات خود را بهتر کرده و تاثیر آن در فروش محصولات شرکت را مشاهده کنید. مزایای استفاده از لوگوموشن بیشتر از طریق تبلیغات در کسب و کار بوده است. معمولا این تبلیغات در ابتدای ویدئوها و با هدف درگیر کردن ذهن مشتری انجام می‌شود.

مزایای استفاده از لوگو موشن چیست؟

قدرت تیزرهای لوگوموشن در تبلیغات شرکت‌ها و برندسازی آنها امری مشخص است. اما چرا صاحبان برند به دنبال یک لوگوموشن اختصاصی برای شرکت خود هستند و حاضرند هر هزینه‌ای را برای آن متقبل شوند؟ لوگوموشن چه مزیتی برای آنها دارد؟ مسلم است که شرکت‌ها برای تبلیغات خود از لوگوموشن استفاده می‌کنند تا از طریق آن:

 • به فعالیت شرکت و کسب و کار خود پرستیژ بدهند
 • کسب و کارشان را معرفی کرده و مشتری خاص خود را جذب کنند
 • بین مخاطبان و مشتریان برند، اعتماد به خود را درونی کنند
 • از طریق شیک و جذاب جلوه دادن برند خود مشتری را به وجد بیاورند
 • از طریق ایجاد هزینه کمتر در تبلیغات، بازدهی بیشتری برای شرکت خود کسب کنند
 • از لوگوموشن در پلتفرم‌های گوناگون برای تبلیغات برند بهره می‌برند

نحوه ساخت و طراحی لوگوموشن

برای ساخت لوگوموشن از ابزارها و نرم‌افزارهای موجود در طراحی گرافیکی استفاده می‌شود. یکی از این نرم‌افزارها افترافکت نام دارد. کار با این نرم‌افزار آسان است و طراحان از آن برای ویرایش کردن و ساختن لوگوموشن‌های حرفه‌ای، برای تبلیغات، بیشترین استفاده را می‌کنند.

این نرم‌افزار برای طراحی لوگوموشن، تصاویر متحرک گرافیکی و انیمیشن‌ها ساخته شده و یک نرم‌افزار حرفه‌ای شناخته شده نزد گرافیست‌ها است. علاوه بر این نرم‌افزار، از نرم‌افزارهای اندرویدی دیگری نیز برای این نوع طراحی، استفاده می‌شود. برخی طراحان و گرافیست‌ها، در ابتدای ویدئوهای تبلیغاتی به لوگوموشن‌ها افکت‌های صوتی اضافه می‌کنند تا معرفی جامع‌تری از برند ارائه داده و آن را جذاب‌تر کنند.

علت نیاز برند به لوگوموشن چیست؟

زمانی که لوگوموشن طراحی و اختراع شد به محض شناخته شدن، طرفداران زیادی پیدا کرد و صاحبان کسب و کارهای کوچک و حتی برندهای سراسر دنیا از آن استقبال کردند و به دنبال این رفتند که لوگوهای شرکت‌ها و کسب و کارشان را موشن کنند. اثر لوگوموشن بر تبلیغات برندها و جذب مشتری های بیشتر در زمان کم، سبب شد که این روش تبلیغاتی، خیلی سریع جا افتاده و مورد اقبال قرار گیرد. استفاده از لوگوموشن بسیار شیک و جذاب بود و همین امر بیشترین تاثیر را بر ذهن مخاطب و مشتری ایجاد می‌کرد.

شرکت‌هایی بودند که لوگوهای آنها شبیه هم بود و این مخاطب را خسته و دلزده کرده و تاثیرات منفی بر روی او می‌گذاشت. ممکن بود یک شرکت کیفیت محصول بالایی داشته و شرکت دیگر، محصولی کم کیفیتی را ارائه دهد، اما شباهت لوگوی آنها سبب می‌شد که برند با کیفیت، مورد توجه واقع نشود.

از این رو برخی شرکت‌ها لوگوی شخصی ومنحصر به فردی را انتخاب کرده و با استفاده از لوگوموشن، تلاش کردند جلوه‌های تصویری را به لوگو اضافه کرده و برندشان را از دیگر شرکت‌ها جدا کنند؛ زیرا از این طریق توانستند محدودیت‌های موجود در لوگو را از بین برده و از طریق ایجاد خلاقیت، فضا را باز کرده و لوگوی خود را در چشم مشتری شیک و جذاب جلوه دهند.

تاثیر لوگوموشن بر برندسازی تا چه حد است؟

تحقیقات نشان داده که محتواهای بصری متحرک قابلیت ماندگاری بهتری در ذهن دارند. نتیجه این تحقیقات شامل لوگوموشن‌ها نیز می‌شود. برخی لوگوموشن‌ها هستند که شاید زمان آنها ۱۰ ثانیه باشد اما تاثیری که بر مخاطب می‌گذارند چندین برابر یک تصویر ثابت و غیر متحرک است که یک دقیقه به نمایش گذاشته شود. شاید باورتان نشود ولی تحقیقات نشان داده است در یک دقیقه ویدئو می‌توان یک میلیون کلمه را جای داد.

با این توضیحات استفاده از یک لوگوموشن بامفهوم، جذاب و شیک می‌تواند مشتری‌های زیادی را جذب برند شما کرده و علاوه بر ماندگاری برند در ذهن مخاطب، سودآوری سرشاری را برای شرکت شما ایجاد کند.

دیده شده شرکت‌هایی که بر روی لوگوموشن سرمایه‌گذاری کرده‌اند با استفاده آن در تبلیغات، جهش چشمگیری در تولید و فروش محصول خود ایجاد کرده‌اند. اگر شما هم صاحب یک کسب و کار هستید و قصد دارید بیشتر در چشم مخاطب و مشتری باشید یک بار لوگوموشن را امتحان کنید و از نتایج اقتصادی برندتان شگفت زده شوید.

چطور از طریق لوگوموشن داستان شرکت را بازگو کنیم؟

اکنون می‌دانیم لوگوموشن ابزار برندینگ در تبلیغات بوده و سبب ماندگاری برند در ذهن مخاطب می‌شود. از طریق لوگوموشن می‌توانید بهترین داستان را برای برند خود تعریف کنید. اما برای اینکه یک لوگوموشن استاندارد داشته باشید باید نکات زیر را به ذهن بسپارید:

  • ابتدا اهداف شرکت خود را بررسی کرده و آن را برای خودتان تعریف کنید و سپس به هویت برندتان فکر کنید.
  • هدفتان از طراحی و ساخت لوگوموشن، شگفت‌زده کردن مخاطب باشد تا از این طریق بتوانید خلاقیت بیشتری به خرج داده و هر ثانیه ویدئو را برای مخاطب غیرمنتظره کنید.
  • حتما در مورد مشتری ها و مخاطبان برندتان تحقیق کنید. شما باید علایق آنها را بشناسید و در ساختن لوگوموشن از آنها استفاده کنید تا توفیق بیشتری در تبلیغاتتان کسب کنید.
  • تلاش کنید لوگوموشنی کوتاه بسازید و زیاد آن را پیچیده نکنید. سادگی و اختصار همیشه در تبلیغات حرف اول را زده است و پیچیدگی و زمان زیاد مخاطب را خسته و دلزده می‌کند.

اگر به این موارد توجه کنید و پیش از ساخت لوگوموشن، اهدافتان را بررسی کنید، لوگوموشن بهتری می‌سازید و نتیجه بهتری از کارتان می‌گیرید.

چطور لوگوموشن حرفه‌ای بسازیم؟

ما در این مقاله تلاش کردیم شما را با لوگوموشن و مزایایی که برای برندینگ دارد آشنا کنیم. اگر کسب و کاری دارید که تا به امروز زیاد در چشم مخاطبان نبوده و قصد دارید آن را توسعه دهید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تبلیغ برندتان یک ویديوی تبلیغاتی بسازید و از طریق لوگوموشن آن را به مخاطبانتان معرفی کنید. برای ساخت یک لوگوموشن حرفه‌ای و تاثیرگذار  برای برندتان، می‌توانید روی رایان ‌طرح حساب کنید.

با ما تماس بگیرید و سفارش ساخت لوگوموشن برای برندتان را بدهید. تیم مجرب و متخصص رایان ‌طرح با ساخت لوگوموشن‌های زیبا و جذاب توانسته است اعتماد مشتریان و صاحبان کسب و کار را به خود جلب کند. اگر به دنبال ساخت لوگوموشن حرفه‌ای هستید همین حالا تماس گرفته و سفارش طراحی لوگو برندتان را به رایان‌ طرح بدهید.

مریم یزدانی

در رشته مهندسی نرم افزار در مقطع کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستم و از اردیبشهت 1400در حال همکاری با رایان طرح می باشم. کارها رو سعی می کنم با حوصله انجام دهم و علاقه زیادی به وب دیزاین دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا