آموزشی

نکات مهمی که قبل از طراحی پست اینستاگرام بدانیم

در این مقاله به نکات کلیدی قبل از طراحی پست در اینستاگرام می پردازیم تا اگر تا الان از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می کردید و نتوانسته بودید بازدهی خوبی با طراحی پست اینستاگرام برای کسب و کار خود از آن دریافت کنید، بتوانید این شبکه اجتماعی را به بنگاه تبلیغاتی خود تبدیل کنید. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی با هدف برندینگ کسب و کارهاست. شبکه اینستاگرام پر از ایده‌ی افرادی که می خواهند محصول یا خدمتی را معرفی کرده و به فروش برسانند. شما نیز می توانید از این شبکه و ایده ها برای کسب و کار خود استفاده کنید. در ادامه رازهایی از اینستاگرام را با شما در میان می گذاریم که می تواند کسب و کار شما را متحول سازد، پس با ما همراه باشید.

نکان مهم در طراحی پست حرفه ای اینستاگرام

ویژه شما:
دانلود رایگان : با دانلود کاتالوگ پکیج تابستانه ست اداری می توانید از تخفیف های لحاظ شده آن ویژه فصل تابستاناستفاده کنید.برای دانلود روی دکمه های زیر کلیک کنید. دانلود پکیج تابستانه طراحی لوگو+ ست اداری  مشاهده بیش از 250 نمونه کار دیگر

دلیل اهمیت اینستاگرام

اینستاگرام با مزایای بی شماری که دارد به مهم ترین شبکه اجتماعی در ایران تبدیل شده که از مهم ترین این مزایای دسترسی ساده و رابط کاربری جالب آن اشاره نمود. این شبکه پذیرای هر کسب و کار و مردم هم نشان دادن از چیزی که آدم حتی فکر کردن بهش رو احمقانه می داند، خوششان می آید. البته منظور از احمقانه، صرفا فقط برای خود فرد است نه به طور کلی. در ادامه با چند دلیل مهم تر که باعث محبوبیت اینستاگرام شده، آشنا می شویم.

اگر حوصله رعایت این همه نکات و تکنیک رو ندارید نگران نباشید. ما ادمین هایی را داریم که همه این ترفند های مدیریت شبکه های اجتماعی را بلد هستند. کافیست به این صفحه مراجعه کنید و از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام ما استفاده کنید.

 1. فیلترینگ

اینستاگرام به لطف فیلترینگ به مهم ترین شبکه‌ی اجتماعی در ایران تبدیل شده است. تقریبا هر کسی که یک گوشی هوشمند دارد از اینستاگرام استفاده می کند. طبق آمار فیسبوک محبوب ترین شبکه‌ی اجتماعی در جهان است. برای ایرانیان در دسترس نیست و همین موضوع باعث می شود، یک شبکه محبوب تر برای مردم ایران به وجود آید به اسم اینستاگرام.

 1. طراحی و هدف تبلیغاتی

هدف از طراحی اینستاگرام برای تبلیغ کردن بوده و دسترسی های جالبی نیز برای این قسمت در نظر گرفته شده. شما می توانید به صورت بصری (عکس و ویدیو) محصول و خدمات خود را به هر شکلی که دوست دارید برای کاربران به نمایش بگذارید.

 1. استقبال

این شبکه در حال حاضر به عنوان محبوب ترین شبکه‌ی اجتماعی در ایران شناخته می شود. همین موضوع یعنی کلی مشتری که دنبال خدمات و نیاز های خود داخل شبکه های اجتماعی هستند. شما می توانید این نیاز ها را با خدمات و محصولات خود برطرف کنید.

 1. نداشتن رقیب

شبکه‌ی اینستاگرام در عین محبوبیت هیچ رقیبی که بتواند حتی برای مدتی رقابت کند، ندارد و این یک حقیقت است. محبوبیت این شبکه باعث می‌شود حتی اگر رقیبی هم باشد، به سرعت از دور رقابت حذف شود. این یعنی رونق کسب و کار برای فردی که از این شبکه درست استفاده کند.

لنزور را در نظر بگیرید که یکی از رقیب های ایرانی این شبکه بود، با هر تلاشی هم که کرد نتوانست برای چند روز هم که شده، قدرت را از اینستاگرام بگیرید. در نهایت آخر همین ماه (آخر مرداد لنزور میاد و 4 طرف تشک رو می بوسه و می ره، البته هیچی از ارزش های این پهلوان ضربه فنی شده کم نمی کنه) به طور رسمی تعطیل می شود. مهم ترین دلیل این موضوع هم محبوبیت و امکانات این شبکه است.

 1. محدودیت نداشتن

شبکه اینستاگرام هیچ محدودیتی ندارد و به راحتی می توان در آن تبلیغ نمود. البته قسمت بیزنسی این شبکه برای کاربران ایران در دسترس نیست. اما همان قسمت معمولی هم به شکلی عمل کرده که افرادی به درآمدهایی رسیده اند که باورش سخت. شما می توانید در این شبکه بدون محدودیت زمانی ویدیو آپلود کرده و کسب و کار و خدمات خود را معرفی نماید. همیشه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات اینستاگرام محدودیت زمانی 1 دقیقه ای بود که باعث افزودن قسمت IGTV این محدودیت هم حذف شد و یک خبر عالی شد برای کاربران.

 1. رایگان بودن

داشت یادم می رفت 😐، تمام ویژگی های این شبکه به طور رایگان ارائه شده و شما می توانید تبلیغات خود را بدون هیچ هزینه ای در این شبکه نشر دهید. البته قسمت بیزنسی این شبکه رایگان نمی باشد که در ابتدای کار به آن نیازی نیست مگر بخواهید خیلی سریع تر دیده شوید.

نکات طلایی در طراحی پست اینستاگرام

12 نکته که باید قبل از طراحی پست اینستاگرام بدانیم

خوب ویژگی های این شبکه را با هم مرور کردیم، حال باید به مهم ترین قسمت این شبکه یعنی پست گذاشتن برسیم. مطمئنا خیلی از افراد را دیده اید که از این شبکه ناراضی بوده و ادعا می کنند که تمام نکات را رعایت کرده و 24 ساعته نیز تلاش می کنند، ولی نمی توانند موفق شوند. خوب باید بگم این که فکر کنی تمام نکات را رعایت کردی ولی به موفقیت نرسیدی، مطمئنا کاملا در اشتباهی.

یک مصداق خوب برای این موضوع هست که با هم بررسی می کنیم. وقتی به باشگاه می رفتم و حرکات انجام می دادم، به طور اتفاقی به مربی باشگاه برخوردم و منم به تمرین ادامه دادم تا وقتی که گفت وایسا ببینم داری اشتباه می زنی 😜. بعد شکل صحیح حرکت بهم نشون داد و گفتم من همیشه این حرکت به همین شکل می زدم و تلاشم زیادی هم می کردم، اون گفت آره ولی وقتی اشتباه تلاش کنی در واقع حمال وزنه ای (اصطلاح ورزشی به معنی اینکه که فقط الکی بار اضافی برداشتی بدون هیچ ثمری) نه چیز دیگه.

این مصداق برای این بود که بدونید کاری که درست و با استراتژی انجام نشه. هرچقدر هم براش زحمت کشیده بشه ارزش نداره و در اکثر مواقع نتیجه عکس هم می ده. پست اینستاگرام هم به همین شکل و باید استراتژی هایی که در ادامه گفته می‌شود رو برای پست گذاشتن رعایت کرد تا فعالیت در این شبکه، نتیجه بخش باشد.

 1. مخاطب هدف

قبل از هر کاری باید بتوانید با ارزیابی و نیاز سنجی مخاطب هدف خود را مشخص نماید. یکی از کارهایی که می تواند به شما در این زمینه کمک نماید تبلیغات خود اینستاگرام است. شما می توانید در این شبکه تبلیغ هوشمند و با فیلترهای مشخصی مثل سن، جنسیت نماید و مخاطب هدف خود را تحت تاثیر قرار دهید.

یکی دیگر از راه هایی که می توانید به سرعت و بدون هزینه، مخاطب هدف پیدا کنید، بررسی رقبا است. شما با بررسی رقبا و فالورهایشان می توانید بهترین کاندیدهای تبلیغات خود را پیدا کرده و با استفاده از ترفند های مختلفی آن ها را به سمت خود جذب نماید.

 1. با کیفیت عمل کنید

کیفیت در اینستاگرام یکی از معیار های مهم برای محبوبیت است. شخصا ویدیو و عکس‌هایی که کیفیت نداشته باشند را به هیچ وجه باز نمی کنم، با وجود دوربین هایی که کیفیت 4k و بالاتر رو ارائه می دهد نباید در حد نوکیا 1100 عمل کنید. از بهترین منابعی که برای دانلود عکس های با کیفیت وجود که کم هم نیستند، استفاده کنید و عکس هایی را انتخاب کنید که خودتان را ذوق زده و خیره کند. از منابع مهم برای دانلود عکس با کیفیت می توان به Pexels، Unsplash، Photodune و Freepik اشاره نمود.

برای ویدیو هم که سعی کنید از بهترین کیفیت یا حداقل کیفیت قابل قبول استفاده کنید. تا کاربر برای دیدن ویدیو دست به دامن خدا نشه، باور کنید ویدیو و عکس های بی کیفیت تولید کردن یعنی بی ارزش کردن برگه برنده‌ی (محتوا) شما.

 1. زمان انتشار پست

زمان انتشار یک پست در دیده شدن و محبوبیت آن پست بسیار تاثیر گذار است. افرادی زیادی را دیده‌ام که ساعت 12 شب به بعد پست منتشر می کنند. خوب بردار من ساعت 12 شب به جز خودت کی بیدار که این پست ببین. یک ذهنیت جالب هم که از بعضی ها شنیدم، این که می خوام اولین پستی رو اشتراک گذاشته باشم که مردم می بینند یا از اون جالب تر اینکه میگه خوب شاید الان نبینه ولی فردا مطمئنا می بینه دیگه (چرا با روح و روان من باز می کنی آخه، بزنم بکشمت😑😑).

زمان انتشار پست اینستاگرام

الگوریتم های اینستاگرام به شکلی هستند که 1 ساعت اول انتشار پست شما براشون خیلی مهم و محبوبیت اون را با این متود بررسی می کنند و میزان بازدهی این پست رو هم تا 24 ساعت بررسی کرده و نتیجه رو به دست می آورند که این پست ارزش داره یا نه. خوب با اون رویه که تو پیش می ری 12 ساعتت پرید.

جالب ترش می کنم برات اون 12 ساعت بعدم وقتی 1000 تا پست دیگه بیاد روی پست شما و کاربر وقت نکنه پستت بینه از دست دادی. این نکته رو تو ذهن داشته باش که کاربر و فالورهات فقط تو رو فالو نمی کنند و استفاده از این روش باعث میشه پست شما زیر صدها پست مدفون شود و اینکه پست هات دیده نشه خیلی بد.

از نظر من بهترین زمان انتشار پست نمی تواند یک ساعت خاص برای همه مخاطبان باشد؛ مثلا فردی که کارمند نمی تونه ساعت 12 ظهر کارش ول کنه و پست های اینستاگرام بررسی را کنه ولی تو تایم نهار که 1 الی 2 راحت می تونه پست های شما رو ببین یا کسی که مدرسه میره تا ساعت 17 زمانی برای دیدن پست نداره، پس اول باید ببینم جنسیت، سن، زمان آنلاین شدن و مقدار آنلاین ماندن کاربرم کی و چقدر و بد اقدام به انتشار پست کنیم.

 1. روز انتشار پست

انتشار پست همان‌قدر که به زمان مناسب بستگی داره به روز مناسب هم بستگی دارد. مثلا فردی که کارمند باید شنبه تا پنج شنبه سرکار باشد و وقتی برای دیدن پست شما نداره، پس بهتر جمعه برای انتشار پست اقدام کنید. یا افرادی که هنوز وارد فضای کاری نشده‌اند و زمان بیشتری دارند رو می توان با یک برنامه زمان بندی درست در روز های هفته مثل شنبه، پست براشون منتشر کرد. و یا زمانی که یک مناسبت وجود دارد و همه ی مخاطبان شما تایم آزاد دارند، بهترین زمان که پست های طلایی مثل تخفیفات یا جدید ترین خدمات و محصولات خود را با مضمون همان مناسبت ارائه دهید.

 1. محتوای ارزشمند مساوی قدرت

حتی فکرشم نمی تونید بکنید که محتوا چه قدرتی داره، خیلی ساده بگم محتوا پادشاهی که اگر درست و با استراتژی پیش بره می تونه قلمروی خودش گسترده و اگه اشتباه کنه می تونه قلمروی خودش به سرعت نابود کنه. محتوا یک شمشیر دو لبه ست که نباید باهاش شوخی کرد.

توصیه می کنم بیشتر از هر چیزی به محتوا و جزئیاتش توجه داشته باشید و تمام نکاتی که می تواند یک پست عالی را بسازد رعایت نماید. کاری سختی نیست فقط باید دقت داشته باشید موارد زیر را رعایت کنید

اندازه و کیفیت عکس هایتان استاندار باشد از عکس نوشته استفاده کنید کاربر را به اشتباه نیندازید
صریح حرف بزنید ویدیوی با کیفیت تولید کنید پست ترکیب ارائه دهید
چیزی که کاربر نیاز داره رو بهش ارائه دهید توضیحات کامل و مختصر بنویسید محصولات و خدمات خود را به طور کامل معرفی کنید
زمان را تلف نکنید از هشتگ استفاده کنید و …
 1. معجزه ای به اسم هشتگ

هشتگ ها یکی از ارزشمندترین ابزار شما در اینستاگرام است. می تواند به سرعت پست شما را به موفقیت برساند. زمانی که یک کاربر در اینستاگرام جستجوی می کند، اینستاگرام نتیجه حاصله را با توجه به هشتگ ها به کاربر نمایش می دهد و محبوب ترین هشتگ ها به سرعت به بالا می آیند که البته خیلی سریع هم می روند.

تعداد هشتگ یک مسئله‌ی مهم است که نباید نه خیلی کم باید نه خیلی زیاد، به اندازه هشتگ تولید کنید بین 5 تا 8 هشتگ می تواند بسیار عالی باشد. به یاد داشته باشید از هشتگ های هدفمند و ماندگار استفاده کنید. زمانی که یک هشتگ بسیار ترند شد به سرعت سوار موج آن هشتگ شده و در زمان مناسب از آن خارج شوید.

 1. تعداد پست های مناسب در هفته

تعداد پست های مناسب در هفته نیز به کاربر و کسب و کار شما بستگی دارد. باید به هر روشی که می توانید اعم از ارزیابی فالورها، زمان آزاد و سرحد حوصله‌ی فالورها به یک استاندارد برسید. در هفته نه تعداد خیلی کمی پست منتشر کنید که از یاد بروید و نه آن‌قدر پست منتشر کنید که حتی خودتانم وقت دیدن آن ها را نداشته باشید و باعث خستگی و حوصله سر رفتن کاربر شوید.

 1. به اینفلوئنسرها احترام بگذارید

تا زمانی که فالور نداشته باشید، هر کاری هم که بکنید بیهوده خواهد بود. پس از اینفلوئنسر ها برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. این افراد به طرزی مشهور هستند که می توانند مخاطبان زیادی را روانه پیج شما کنند و باعث موفقیت شما شوند. به یاد داشته باشید که به دنبال اینفلوئنسری بگردید که در حوزه فعالیت شما یا مشابهی و مرتبط به آن فعالیت می نماید.

 1. اندازه و قالب تصاویر را به حال خود نگذارید

سه استاندار برای تصاویر اینستاگرام وجود دارد که این سه حالت افقی، عمودی و مربع هستند. هرکدام به طور استاندار اندازه خاصی را پوشش می دهند. به طور مثال حالت افقی دارای ابعاد 566*1080 بوده و حالت عمودی 1350*1080 نیز در ابعاد و در آخر حالت مربع در ابعاد 1080*1080 بوده. شما باید یک تصاویر خود را با این اندازه ها بسته به نوع انتخاب خود، تنظیم کنید. به علاوه پیشنهاد می کنیم از یک حالت استفاده کنید. تمام پست های شما در یک قالب آماده تنظیم شوند و یک جلوه‌ی زیبا را به پست های شما اضافه کنند.

سایز های مختلف پست اینستاگرام

 1. توضیحات پست را شوخی نگیرید

توضیحات یک پست قسمت مهمی است و نباید اون را با حرف های بیهوده پر کرد. سعی کنید با استفاده از توضیحات مخاطب خود را جذب محصول و خدمت خود کنید/پ. هر قسمتی را نمی توانید در ویدیو منتشر کنید، در توضیحات یادداشت کنید یا درباره کسب و کار خود با کاربران حرف بزنید و توضیح مختصری درباره پستی که منتشر کرده اید بدهید.

 1. پست را با دفتر نقاشی اشتباه نگیرید!

پستی که تولید می کنید نباید به قدری شلوغ باشد که با دفتر نقاشی یک کودک خردسال اشتباه گرفته شود. پستی باید تولید شود که در عین سادگی تمام مفهوم و هدف شما را به مخاطب برساند. دقت داشته باشید استفاده زیاد از المان ها در یک پست باعث سردرگمی کاربر می شود که برای کسب و کار شما خوب نخواهد بود.

 1. واترمارک را از یاد نبرید

مهم ترین حسنی که واترمارک دارد در شناخته شدن برند شما بسیار کارساز است. زمانی که یک ویدیو از آپارت دانلود می‌شود و در جایی استفاده می شود، آدرس این ویدیو که به صورت واترمارک بوده به کاربر استفاده کننده نشان می دهد منبع اصلی این ویدیو کجا بوده و از کپی شدن هم جلوگیری می کند. واترمارک اینستاگرام هم دقیقا بدین شکل عمل می کند و نه تنها باعث جلوگیری از کپی برداری می‌شود، بلکه کپی برداری از پست شما را لذت بخش هم می کند.

 

رایان طرح نکته : اگر  زمان ؛علم؛ دانش ؛ و.. طراحی استوری حرفه ای برای پیچ اینستاگرام تان را ندارید میتوانید از گرافیست های حرفه ای ما در رایان طرح استفاده کنید.از  لینک طراحی استوری اینستاگرام میتوانید استوری اینستاگرام سفارش دهید و از این لینک >> طراحی پست اینستاگرام میتوانید پست اینستاگرام بصورت حرفه ای سفارش بدهید.

جمع بندی

اینستاگرام یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر در ایران است. همچنین بهترین فرصت هر کسب و کاری برای معرفی محصول و خدماتش است. تمام ویژگی هایی که برای تهیه و تولید یک تبلیغ نیاز است در اینستاگرام به طور رایگان وجود دارد. مسئله‌ی بسیار مهم در اینستاگرام انتشار پست و نکات پیرامون آن است. ما در این مقاله به نکات طلایی قبل از طراحی پست در اینستارگرام اشاره کردیم. تا بتوان بیشترین بازدهی را از این شبکه داشت. افرادی که بدون دقت به این نکات و بدون استراتژی وارد این فضا می شوند، فقط وقت خود را تلف می کنند و این موضوع در تمام امور صدق می کند. اینستاگرام پلی به سمت موفقیت در صورتی که قاعده حرکت در این پل را بلد باشید.

4.5/5 - (6 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. با عرض سلام و تشکر از مطالبتون
  میشه راهنمایی کنید ک من چجوری بفهمم چ کسایی و چند نفر ادمین پیج هستن
  ممنون میشم جواب بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
ارسال پیام در واتس آپ
ثبت سفارش در واتساپ (کلیک)
یکی از متخصصین حرفه ای رایان طرح را انتخاب کنید و شروع به چت با او کنید.