مقالات طراحی لوگو

اتود لوگو چیست؟ مراحل اتود زدن لوگو

برای یک طراحی لوگو کاملاً جدید، بهتر است طرح ابتدایی که توسط پیش‌نویس‌های کشیده شده با قلم یا مداد استفاده کرده‌اید باشد. سعی کنید زیاد نگران مهارت‌های هنری خود نباشید. هدف این است که با ایده‌های اولیه خود محدودیت کمتری ایجاد کنید. خلاقیت آزاد مانند این است که مغز خود را آزاد بگذارید تا تمام قدرت خلاقیت خود را روی کاغذ آزاد کند.اگر با یک نرم‌افزار طراحی مبتدی شروع به کار کنید، به‌احتمال‌زیاد طرح را با اشکال و نمادهای موجود محدود می‌کنید. بسیاری از طراحان حرفه‌ای و مبتدی که در زمینه طراحی لوگو فعالیت می‌کنند می‌دانند که اتود لوگو یکی از مرحله‌های اولیه انجام این کار است. شاید برایتان سؤال پیش بیاید که اتود لوگو چیست؟ باید در پاسخ به این سؤال گفت ( زمانی که طرح اولیه یا توسط طراح بر روی کاغذ ساده یا کاغذ دیجیتالی کشیده می‌شود به این کار اتود لوگو گفته می‌شود ).

مشاهده 250 نمونه کار طراحی لوگو رایان طرح + آفر ویژه فقط از دکمه زیر  مشاهده نمونه کارهای طراحی لوگو دانلود کاتالوگ طراحی لوگو و پکیج طراحی لوگو  

کلمه لوگو ریشه فرانسوی دارد و اتو لوگو در اصل یک راهکار عالی جهت سهولت کار طراحان می‌باشد. زیرا، با کشیدن طرح اولیه لوگو به‌راحتی می‌تواند با نشان دادن آن به مشتری یا کارفرما و گرفتن رضایت اولیه در بخش زمان صرفه‌جویی لازم را داشته باشد، همچنین اتود لوگو باعث می‌شود شما یک طراحی لوگوی ارزان داشته باشید. پیش طراحی یا اتود زد دارای 7 مرحله می‌باشد. مراحل اتود زدن به شرح زیر است:

  1. بررسی و شناخت برند
  2. الهام گرفتن از لوگوهای مختلف
  3. یافتن ایده اولیه
  4. رسم طرح اولیه
  5. طرح اولیه تائید شده از طرف کارفرما
  6. رنگ کردن اتود
  7. تبدیل اتود به یک طرح کامل

اتود لوگو زدن

اتود لوگو در طراحی یعنی چه؟

اتود لوگو یک نمایش کشیده شده طرح اولیه ساخت شده توسط ذهن طراح لوگو است. بعد از تائید اتود لوگو و تبدیل‌شدن به یک طرح اصلی بعد از شناسایی بصری، بلافاصله توسط یک شرکت، یک نام تجاری چندرسانه‌ای، یک انجمن، یک موسسه، یک محصول، یک خدمات، یک رویداد یا هر نوع سازمان دیگر استفاده می‌شود. هدف طراح لوگو با اتود زدن این است که سفارش طراحی لوگو خواسته‌شده را به بهترین شکل برای مخاطبان و بازارهایی که شرکت طراحی لوگو به آنها اشاره دارد کار را شناخته شده کند.

اما به‌جز اهمیت به بخش اتود زدن لوگو باید به انتظارات مشتری توجه ویژه کرد و کاره خواسته‌شده را مورد توصیف و تجزیه‌وتحلیل دقیق قرار داد.

در بین مدل‌های مختلفی ایده‌های اولیه که توسط اتود زدن بر روی کاغذ نقش بسته‌اند و توسط کارفرما تائید شده، باید یکی از طرح لوگو را به‌عنوان طرح نهایی انتخاب کنید که انتظارات را برآورده سازد و پس از تبدیل‌شدن به طرح کامل آن اصلاح می‌شود تا به نسخه نهایی لوگوی برسد. با اتود زدن انتخاب‌های مختلف رنگ و تایپوگرافی مورد آزمایش قرار گرفته بسیار راحت‌تر است و دست طراح لوگو بسیار آزاد می‌باشد.

پیش طراحی یا اتود لوگو در اصل برای طراحی یک کمک بزرگ محسوب می‌شوند. طراح لوگو را با اتود زدند دقیقاً می‌داند که ایده اولیه خود چیست و با تکمیل کردن این ایده اولیه به یک طرح کامل بهتر است که در ابتدای کار با آزادی کامل شروع به اتود زنی سفارش طراحی لوگو کند.

چرا قبل از طراحی لوگو باید اتود زد؟

برای شروع کار اتود زدن یک لوگو همیشه نتیجه بازتاب دقیق‌تر است و استفاده از نرم‌افزار‌ها باعث سردرگمی طراح می‌شود. اتود لوگو باعث می‌شود همیشه اهداف استراتژیک پایدارتری به سرانجام برسد. لوگو نهایی بخشی از یک هویت گرافیکی جهانی است. به گفته پل رند، یکی از مشهورترین طراحان آمریکایی “طراحی لوگو سفیر خاموش نام تجاری شما است”؛ بنابراین برای طراحی و ایجاد لوگوی در زمان اتود لوگو، طرح اولیه باید با درون‌نگری خلاقیت طراح همراه باشد و طرح بیش از هر چیز نشان‌دهنده یک سبک حرفه‌ای شرکت طراحی لوگو به سایر رقبا باشد.

همانطور که در مقاله در مورد نکات اتود زدن لوگو ذکر شده، طراح گرافیک در اصل یک پیام رسان است . طراح لوگو باید پیامی را به یک هدف دقیق و متناسب با زمینه ارائه دهد. طراحان از اتود لوگو اولیه برای تکمیل فرم لوگو و ایجاد اشکال پیچیده‌تر استفاده می‌کنند. این تکنیک راهی آسان برای حفظ تقارن و تناسب و جلوگیری از خطوط نامناسب است. این روش‌های هوشمند برای ساختن اشکال را در نظر بگیرید‌. در ابتدا کشیدن اشکال ساده می‌تواند به شما در ایجاد طرح کلی در شکلی بزرگتر کمک کند.

مراحل اتود لوگو در طراحی

قبل از انجام مراحل اتود لوگو باید ابزارهای لازم جهت این کار را تهیه کنید. وجود تجهیزات لازم و باکیفیت می‌تواند یک امتیاز مثبت برای کار یک طراح حرفه‌ای یا مبتدی باشد. وجود ابزار با کیفیت باعث می‌شود طراح دیگر نگرانی و استراس حاصل از هزینه‌های اضافی را نداشته باشد. بعد از تهیه ابزار کار مناسب لازم است که تکنیک‌های اتود لوگو اختصاصی خود را برای طراحی اولیه به کار بگیرید. لازم به ذکر است که روش سایه زنی هنگام طراحی اتود لوگو جز اصلی‌ترین تکنیک‌ها است.

براساس این تکنیک حجم طرح را به ببیننده نشان می‌دهید، به این خطوط هاشورزنی نیز گفته می‌شود.

اتود زدن لوگو

وجود تکنیک های مانند ( اتود لوگو به سبک تونال، طراحی شهودی ) برای لوگو نهایی شما یک ضرورت محسوب می‌شود. در زمان اتود لوگو گاهی پیش آماده است که طراح بی نظمی خاصی در طرح خود مشاهده ‌کند. از آنجایی که برای کشیدن یک طرح به خلاقیت نیاز است گاهی این خطوط نامنظم خود را تبدیل به یک ایده منحصر به فرد کنید. توجه داشته باشید که در زمان اتود زدن لوگو هیچگاه طرح و ذهنتان را محدود نگه ندارید.

با پیاده سازی هر شکلی که در ذهن دارید باعث می‌شود ذهن سبک‌تر شده و ایده‌های جدید بیشری به وجود بیایند. بعد از کشیدن طرح‌ها یکی از آنها را انتخاب کرده و شروع به تکمیل و توسعه طرح اولیه کنید. رفع اشکالات و تصیح مسائل و تکنیک‌ها باعث می‌شود طرح شما جذاب و حرفه‌ای به نظر بیاید.

شناخت کامل مخاطب

اگر طراحی لوگوی شما برای مخاطبان مورد نظر شما جذابیتی ندارد، با مشکل روبرو شده اید. اما برخی از ترفندهای طراحی لوگو بسیار جالب هستند. سبکی که توسط تیم طراحی لوگو رایان طرح ارائه شده است با کمترین قیمت طراحی لوگو احساسات شما را تحت تأثیر قرار می‌هد.

با وجود بخش طراحی لوگو ارزان دیگر وجود یک لوگو اختصاصی برای شما یک دغدغه محسوب نمی‌شود. شما می‌توانید یک آرم با چنین نیروی کششی به‌راحتی از شرکت طراحی لوگو رایان طرح برای کسب‌ و کارتان سفارش دهید. تنها لازم است که جهت سفارش طراحی لوگو به سایت رایان طرح مراجعه کنید، که این سهولت روند شفارش برای بسیاری از مخاطبان مورد نظر تا کنون جذاب بوده است.

بهره‌گیری از نرم‌افزار تخصصی

حائز اهمیت است ما یاد آوری کنیم از نرم‌افزاری که برای ایجاد اتود لوگو تصاویر با کیفیت عالی طراحی نشده است، استفاده نکنید. رفتن مستقیم به برنامه هایی که با آنها آشنایی ندارید وسوسه انگیز است، اما قبل از هر چیزی با یک دیوار آجری برخورد خواهید کرد.

با استفاده از برنامه هایی مانند Microsoft Paint یا Powerpoint، هر چه اندازه لوگو را تغییر دهید و ویرایش کنید، اما وضوح تصویر و طرح را از دست می دهید. برای دستیابی به بهترین نتایج، باید با فایل‌های مقیاس پذیر کار کنید. انواع فایل‌های متداول عبارتند از ai، eps و svg این انواع فایل همچنین به شما امکان می دهد، در زمینه‌ها شفافیت ایجاد کنید؛ بنابراین می توانید یک لوگوی تمیز را روی هر رسانه ای نمایش دهید. یک نرم‌افزار حرفه‌ای مانند Adobe Illustrator و CorelDraw یا نرم‌افزار تخصیصی رایگان GIMP نیز یک انتخاب درست است.

رسم کردن طرح اولیه

برای درست کردن طرح اولیه لازم است که از الگوهای دیگر الهام گرفته شود و این طرح الهام گرفته به وسیله اتود زدن رسم می‌شود. بعد از رسم طرح اولیه به سراغ سایر نکات با اهمیت میرویم. مهمترین کار در ابتدایی انتخاب سبک طراحی یک لوگوی اختصاصی جدید است. طرح اولیه به شما قدرت می‌دهد. حتی گاهی بر اساس سلیقه کارفرما تلفیقی از سبک مدرن و سنتی را باید کار کرد.

طراحی اولیه اتود زدن روی لوگو یک رکن اصلی برای خلق طرح نهایی می‌باشد. طراحی لوگو یک چالش است و یک طراح همان طور که طرح خود را زنده می‌کند بازخورد می‌گیرد. هر چند وقت یکبار از فردی بخواهید خارج از چشم انداز خلاقیت خود به شما کمک کند تا نقایص را تشخیص داده و مانند یک حرفه‌ای ویرایش کنید.

اتود لوگو زدن حرفه ای

اضافه کردن رنگ به اتود

رنگ‌ها می توانند هزاران معنی مختلف را حمل کنند. معانی رنگ‌ها پیچیده است، اما به طور خلاصه فرض کنید که آنها ایده ها و احساسات خاصی را منتقل می‌کنند. پس از رسم طرح اولیه لوگو، به این فکر کنید که چه رنگ‌هایی می خواهید در لوگو شما نمایان شود. طبق طرح اتود لوگوی ایجاد شده هنگام انتخاب پالت رنگ مناسب لوگو 3 نکته ساده را باید در نظر گرفت.

  1. لوگوی خود را به صورت سیاه و سفید شروع کنید.لوگوها بیشتر با این دو رنگ به یاد ماندنی هستند.
  2. برای بیشتر دیده شدن از رنگ‌ها مختلف استفاده کنید.یه طوری که از یک داستان رنگی با مجموعه‌ای متناسب را انتخاب کنید که شما را از رقبا جدا کند.
  3. زمینه پالت رنگ خود را در نظر بگیرید.اطمینان حاصل کنید که رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید از چاپ روی مطالب بازاریابی شما به وب سایت و رسانه های اجتماعی شما خوب ترجمه می‌شود. همچنین معانی رنگ را در صنایع مختلف و مکان‌های جغرافیایی در نظر بگیرید.

نحوه اتود زدن لوگو

جمع بندی:

اگر وقت یا حوصله ساخت لوگوی خود را ندارید، سعی کنید شرکت طراحی لوگو رایان طرح را امتحان کنید . به‌راحتی با سفارش طراحی لوگو کسب و کار خود را رونق دهید.

طراحی لوگو ارزان را با ما تجربه کنید و برای یافتن لوگوی تجاری مناسب، از بین هزاران طرح مختلف از تیم رایان طرح کمک بگیرید. قیمت طراحی لوگو بر اساس طرح انتخابی شما با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به شما عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا