جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

طراحی برند بوک

برند بوک یا کتابچه برند، یکی از اصطلاحات عامیانه ای است که اگر به تازگی یک کسب و کار را شروع کرده باشید احتمالا آن را شنیده‌اید. برند بوک با نام های دیگری مانند بایبل برند (Bible Brand)، استایل بوک (Style Book)، کتابچه یا دفترچه برند و Brand Manual نیز شناخته می‌شود. در این صفحه ما قصد داریم علاوه بر تعریف برند بوک، مراحل و نحوه طراحی برند بوک و هزینه تقریبی طراحی آن را نیز برای شما شرح دهیم. همچنین در ادامه این صفحه، چند نمونه دفترچه برند برای شما قرار داده شده است. 

مشاوره رایگان با کارشناسان رایان طرح

طراحی لوگو را به ما بسپارید | رایان طرح

ثبت سفارش فوری

سفارش خود را بصورت فوری و آنلاین ثبت کنید و منتظر تحویل باشید

ارتباط مستقیم با طراح

بعداز ثبت سفارش می توانید با گرافیست در ارتباط باشید و پشتیبانی بگیرید.

قیمت مناسب

با مناسب ترین تعرفه سفارش خود را ثبت کنید.

پاسخگویی سریع

تحویل طرح شما در بهترین زمان و با بیش ترین کیفیت ممکن

سفارش طراحی برند بوک

فرقی نمی کنه که شما چه مدل برند بوک با چه میزان جزئیاتی بخواهید، به هر حال زمانی که تیم طراحی خود را به درستی انتخاب کنید، نتیجه کار بسیار با کیفیت خواهد بود. در طراحی برند بوک توسط رایان طرح در ابتدا به پرسونای مخاطب اهمیت داده می شود و سپس طراحی برند بوک طبق سلیقه شما انجام می شود. زمانی که نتیجه نهایی برند بوک برای شما ارسال شود، خواهید دید که تمام جزئیات به صورت اصولی و حرفه‌ای در کنار هم قرار گرفته‌اند.

طراحی آنلاین برند بوک در رایان طرح

طراحی برند بوک آنلاین در رایان طرح به ساده ترین شکل قابل انجام است و فقط کافی است که شما فرم موجود در صفحه را پر کنید و منتظر تماس متخصصین رایان طرح بمانید. حداکثر زمان برای ثبت سفارش طراحی برند بوک آنلاین در رایان طرح، 2 دقیقه است.

نمونه کارهای طراحی برند بوک

نمونه کارهای طراحی برند بوک رایان طرح که در ادامه وجود دارند، نمونه‌ای از طراحی های حرفه‌ای ما هستند که شما می توانید با بررسی این طرح به کیفیت کار تیم رایان طرح پی ببرید. بد نیست بدانید که نمونه کارهای طراحی برند بوک در رایان طرح فقط برای بررسی بوده و طرح شما به صورت اختصاصی طراحی خواهد شد تا وجه تمایز در برند بوک های شما با سایرین رعایت شود.

چرا تیم رایان طرح را برای طراحی برند بوک آنلاین فوری شیک انتخاب کنیم؟

بیشتر از انچه که قول میدهیم

در تیم رایان طرح همیشه بیش از انچه که قول میدهیم عمل می کنیم کافیست یک بار امتحان کنید.

تیم حرفه ای

در رایان طرح فقط افراد حرفه ای حضور دارند و میتوان به هرکدام یک ستاره عالی داد.تیم ما در همه زمینه ها آموزش دیده است.

پشتیبانی به معنای واقعی کلمه

بر خلاف سایت های مشابه که پشتیبانی خـوبی ندارند.در رایان طرح یک پشتیبانی به معنای واقعی را تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی

گارانتی خدمات

خدمات تهیه شده از رایان طرح با بهترین کیفیت انجام خواهد شد.یا هزینه شما کاملا برگشت داده می شود.

تولید محتوای سئوشده

سفارش طراحی برند بوک

زمان اجرا:    20 روز کاری  
2/969/000 تومان

نماد هــای اعتمــاد

هزینه طراحی برند بوک

برند بوک، ممکن است در چند صفحه کوتاه خلاصه شود و یا ممکن است تا ۲۰۰ صفحه باشد. این که برند بوک شما چقدر مفصل است، کاملا بستگی به برند خود شما دارد. ممکن است شما داستان مفصل تر و با جزئیات بیش تری به عنوان داستان برند داشته باشید که البته، باعث جذابیت هر چه بیش تر برند خواهد شد که همزمان باعث بالا رفتن هزینه طراحی برند بوک می‌شود.

موارد متعددی هستند که روی قیمت طراحی برند بوک تاثیر می‌گذارند و به همین علت، ارائه یک قیمت ثابت به عنوان تعرفه طراحی برند بوک امکان پذیر نیست. وسعت کسب و کار و بیزنس، فیلد کاری شما، نحوه ارائه محصولات یا خدمات و … از دیگر مواردی هستند که روی هزینه طراحی برند بوک تاثیرگذارند. شما می‌توانید از طریق شماره واتس اپ، هزینه حدودی طراحی برند بوک را از پشتیبانان ما استعلام نمایید. 

برند بوک چیست؟

برند بوک ها ساختار و دستورالعمل هایی در رابطه با نحوه ارائه لوگو و رنگ و نماد ها به کاربران هستند. به زبان ساده تر، برند بوک، راهنمایی برای تعریف هویت یک کسب و کار و شرکت است که نمایانگر استاندارد های آن می‌باشد. هدف، طراحی و نگرش کلی یک برند با سندی به اسم برند بوک معین می‌شود که می تواند شامل لوگو، وب سایت، بلاگ، انواع تبلیغات و … و نحوه طراحی آن ها باشد.

هدف از طراحی کردن برند بوک، این است که یک هویت مشخص در ذهن کاربران و مخاطبان کسب و کار تثبیت گردد. در واقع برند بوک به هرگونه فعالیت گرافیکی در کسب و کار جهت می‌بخشد. برند بوک باعث می‌شود شناخت مخاطب و مشتری نسبت به برند بالاتر رود و در هر جایی بتواند نشانه های آن را شناسایی کند. به طور مثال، لوگوی بانک ملی ایران و شعار آن، باعث می‌شوند از سایر بانک ها متمایز باشد و علت آن، برند بوک بانک ملی ایران و پیغامی است که برای مخاطبان خود دارد. این موضوع درباره سایر بانک ها و موسسات نیز صادق است و با مشاهده لوگو ها و شعارهای آن ها، فونت و رنگ به کار رفته در تبلیغات و بنر ها می‌توانید به این موضوع پی ببرید.

البته همان طور که گفته شد، برند بوک یک اصطلاح عامی است که به صورت غیر تخصصی به کار می رود و این اصطلاح در میان مردم ایران جا افتاده است. در حالت حرفه ای و در فضای بین المللی، آن چه در ایران با عنوان برند بوک شناخته می‌شود، دفترچه راهنمای هویت بصری برند نام دارد. (به انگلیسی: Brand CI Guide و یا Corporate Brand Identity Guidelines) 

طراحی برند بوک چیست؟

طراحی برند بوک، ارائه یک تعریف کلی و یک سازمان بخشی به تمام فعالیت های گرافیکی و ارزش های اولیه یک برند است. وقتی از طراحی برند بوک حرف می‌زنیم، دامنه منظور ما از هدف برند و ارزش های اصلی برند تا لوگو و فونت و رنگ را شامل می‌شود.

همان طور که پیش تر گفته شد، برند بوک در واقع دفترچه راهنمای برند است و باید تمام قواعد و اصولی که برند باید به آن پایدار باشد در آن ذکر می‌گردد. داشتن برند بوک باعث می‌شود تمام سازمان یکپارچه عمل کند و افراد جدید الورود نیز با اهداف و رویکرد کسب و کار و مجموعه به خوبی آشنا شوند.

همه برند‌های مطرحی که می‌شناسید، دارای برند بوک مخصوص خود هستند. به طور مثال، شرکت ایرانسل را در نظر بگیرید. رنگ لوگو، فونتی که این شرکت در تبلیغات استفاده می‌کند، شعار تبلیغاتی و … مواردی هستند که باعث تمایز برند ایرانسل از سایر شرکت های حوزه ارتباطات می‌شوند و برند بوک ایرانسل را تشکیل می‌دهند که با سایر شرکت ها متفاوت است.

اقلام برند بوک

۱ – پالت رنگی
تمام مجموعه رنگ هایی که مجاز هستند در برند به کار روند جزو پالت رنگ محسوب می‌شود. کاربرد رنگ های پالت رنگ در لوگو، طراحی گرافیکی وب سایت، تبلیغات انبوه شبکه های اجتماعی یا تراکت و بنر و … می‌باشد. رنگ هایی که در برند بوک به کار برده می‌شوند باید حتما همراه با ذکر کد رنگ ها باشند تا اشتباهی در سیستم ها رخ ندهد و رنگ ها جابجا نشوند. پالت رنگی که برای برند خود انتخاب می‌کنید تا حد خوبی به سلیقه بستگی دارد اما از روانشناسی رنگ ها نیز می‌توانید در این مورد بهره ببرید. به طور مثال در برند بوک رایتل از رنگ بنفش/ ارغوانی استفاده شده است که دارای خصوصیات هر دو رنگ قرمز و آبی می‌باشد. این یعنی ترکیبی که همراه با القای حس هیجان، می‌تواند در مخاطب حس اعتماد را نیز ایجاد کند که رنگی بسیار مناسب برای یک شرکت نسل سوم ارائه دهنده سیمکارت می‌باشد.
معمولا ۳ الی ۵ رنگ به عنوان پالت رنگی برند بوک در نظر گرفته می شود که می‌تواند شامل یک رنگ اصلی، یک رنگ تاکیدی و یک رنگ خنثی باشد. استفاده از چرخه رنگ می‌تواند یک راهنمای خوب برای انتخاب پالت رنگ برند بوک باشد.
برای درک بهتر، پالت رنگ برند بوک دیجی کالا را که همه با آن آشنا هستیم در نظر بگیرید. رنگ قرمز به عنوان رنگ اصلی و رنگ های سفید و خاکستری به عنوان رنگ های تاکیدی و پس زمینه به کار رفته اند.

۲ – لوگو
لوگو معرف تصویری و گرافیکی برند است. عنصری که برند شما با آن شناخته می‌شود و محصولات و خدمات شما مخاطبتان را یاد آن می‌اندازد. طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که برای استفاده در فضاهای متفاوت ( از شبکه های اجتماعی گرفته تا بسته بندی محصولات ) مناسب باشد. طراحی لوگو خود مبحثی جداگانه است که نیازمند تحقیقات فراوان و دانش مخصوص به خود می‌باشد.

۳ – فونت
فونت از دیگر اقلام طراحی برند بوک است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. فونت برند بوک با توجه به هدف و رویکرد کسب و کار و همچنین پیامی که ارائه می‌دهد انتخاب می‌گردد. به طور معمول دو فونت، یکی برای درج عناوین و دیگری برای نوشتن متن اصلی انتخاب می‌شوند.

۴ – آیکون ها
آیکون ها نیز دیگر اقلام گرافیکی هستند که در عین سادگی، موجب افزایش تاثیر یک برند در ذهن مخاطب می‌شوند.

اقلام ارتباطی برند بوک

۱ – داستان برند
همان طور که گفته شد، برند بوک یک عامل برای تثبیت هویت برند است. این بدان معنا است که برند شما باید دارای شخصیت مخصوص به خود باشد که دارای داستان و تاریخچه متمایز است. ایده اولیه شکل گیری برند، مسیر طی شده و شعار تبلیغاتی برند جزو داستان برند محسوب می شوند.

۲ – ارزش های برند
ارائه اهداف و ارزش های برند، علاوه بر این که باعث یکپارچگی اعضای تیم کسب و کار می‌گردد، موجبات اعتماد و اطمینان مخاطبان و مشتریان را نیز فراهم می‌کند.

۳ – لحن برند
ارتباط شما با مردم، باید در برند بوک تعریف گردد. ممکن است لحن شما دوستانه و خودمانی و یا بنا به اقتضای کسب و کار، کاملا جدی باشد که در هر حال باید در برند بوک معین گردد.

مراحل طراحی برند بوک

هنگام طراحی برند بوک، چهار مرحله اصلی وجود دارد که انجام صحیح آن ها می‌تواند یک نتیجه نهایی فوق العاده را به شما ارائه دهد.

مشخص کردن ماموریت برند

این مرحله در واقع همان مرحله تعیین هدف است. چرا این برند ایجاد شده است؟ مخاطبان با استفاده از برند شما چه مزایایی به دست می‌آورند؟ هدف از ایجاد برند چه بوده است؟
مشخص بودن ماموریت برند باعث می‌شود همراهان واقعی برند شما مشخص شوند. این همراهان هم شامل کارکنان و اعضای مجموعه شماست و هم شامل مخاطبان و مشتریان.

مشخص کردن چشم انداز برند

داشتن چشم انداز و برنامه ریزی به شما کمک می‌کند بتوانید اتفاقات پیش رو را مدیریت کنید و مقصد خود را بشناسید. پیشبینی کردن مسیر پیش رو، شما را برای چالش هایی که ممکن است برای کسب و کارتان پیش بیاید آماده می‌کند و سبب می‌شود بدانید می‌خواهید کارتان را تا چه حد گسترش دهید. ممکن است بخواهید در آینده محصولات و خدماتی را به بیزینس خود اضافه یا از آن کم کنید که همه این ها در چشم انداز معین می‌گردند.

مشخص کردن پرسونای برند

تعریف یک شخصیت برای برند، نوع ارتباط شما با مخاطبتان را تعیین می‌کند. این شخصیت می‌تواند شوخ، جدی، با محبت، رسمی و … باشد. شخصیت برند شما، روی طراحی لوگو و استفاده از روانشناسی رنگ و فونت نیز تاثیرگذار است.

مشخص کردن پرسونای هدف

در این مرحله، شخصیت مخاطب شما تعریف می‌گردد. مشتری شما چه شخصیتی دارد؟ چند ساله است؟ مرد است یا زن؟ ممکن است مخاطبان شما فقط افراد راست دست باشند. فقط افراد سایز بزرگ و یا فقط افراد ورزشکار. تعریف جامعه هدف، یکی از اساسی ترین مراحل طراحی برند بوک است که روی عملکرد کلی مجموعه تاثیر می‌گذارد. 

جمع بندی:

برند بوک، یک دفترچه راهنماست تا کارکنان و مخاطبان یک برند را با رویکرد و اهداف برند آشنا کند و به همین دلیل می‌توان گفت که باری بسیار سنگین به دوش می‌کشد. کسی که برای طراحی برند بوک اقدام می‌کند باید تعریف خوبی از جامعه هدف برند، ارزش های برند و داستان برند داشته باشد. بهترین کار ممکن این است که کار طراحی برند بوک را به یک تیم حرفه ای بسپارید تا حفظ ارزش های برند شما تضمین گردد. 

سوالات متداول طراحی برند بوک

خیر. برای حفظ مسئولیت سئو و عدم سوء استفاده از طرح ها، فایل با فرمت لایه بسته به مشتریان تحویل داده می‌شود. البته، در مورد لوگو ها و قالب ها این مسئله صادق نیست و فایل لایه باز در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اگر از طرح ارائه شده راضی نبودید، می‌توانید درخواست اصلاح نمایید تا در حد امکان، طرح متناسب با سلیقه شما تغییر داده شود تا در نهایت، رضایت کامل از طرح خود داشته باشید.

شما می‌توانید برای کسب اطمینان بیش تر، کار هایی که پیش تر در سایت قرار داده شده است را ببینید و بر اساس آن ها تصمیم بگیرید. تمامی طراحی های انجام شده، مطابق با نیاز مشتریان هستند و البته، در صورتی که پس از گرفتن خروجی، همچنان طرحی را نپسندید، این طرح تا زمانی که مقبول نظر شما واقع گردد اصلاح می‌شود و در نهایت، یک طرح با رضایت صد در صدی به شما تحویل داده می‌شود.

تمامی خدمات، به صورت کاملا غیر حضوری انجام می‌گیرد و بنابراین به هیچ عنوان محدودیت مکانی وجود ندارد. تنها کافیست سفارش خود را در سایت ثبت کرده و با تکمیل فرم سفارش، درخواست خود را مطرح نمایید. پس از پرداخت کامل، سفارش اجرایی می‌گردد و شما می‌توانید از طریق پنل خود به طور مستقیم با طراح سفارشتان در ارتباط باشید. پس از ایده پردازی، اتود ها و فایل های نهایی برای شما ارسال می‌شوند تا در صورت نیاز، آن ها را تغییر دهید و در نهایت، یک فایل خروجی برای شما ارسال می‌شود که در تمام ابعاد قابل چاپ است.

با پر کردن فرم ثبت سفارش در سایت، می‌توانید سفارش خود را به مرحله اجرایی برسانید.

در صورتی که کاری فوری دارید، می‌توانید پس از ثبت کردن سفارش خود در فرم ارسالی، این موضوع را ذکر کنید و با پرداخت ۳۰ درصد مبلغ اضافه، در مدت زمان یک تا دو روز کاری سفارش خود را تحویل بگیرید.

فایل هایی که توسط مجموعه طراحی می‌شوند از طریق پنل مخصوص برای شما ارسال می‌شوند. البته، در صورتی که امکان دسترسی به پنل خود را نداشته باشید می‌توانید آن ها را از طریق واتساپ دریافت نمایید.

حوزه کاری شما در طراحی سفارشات، اهمیت چندانی ندارد و اصل اول، قدرت ایده پردازی طراحان است که با دیدن نمونه های پیشین در همه حوزه های کاری در سایت می‌توانید به این موضوع پی ببرید. با این حال، در صورت تمایل با استفاده از گزینه جستجو در سایت می‌توانید نمونه های مرتبط با حیطه شغلی خود را بیابید

سوالی دارید؟

اگر سوالی دارید که پاسخ آن را پیدا نکرده اید با ما در ارتباط باشید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

مکالمه را شروع کنید

اگر تلگرام دارید، همکاران آنلاین در تلگرام و اگر واتساپ دارید به همکاران آنلاین در واتساپ را انتخاب کنید

همه روزه در واتساپ پاسخگو هستیم، درحال حاضر همه کارشناسان در تلگرام و واتساپ آنلاین می باشند.

مریم صفرلو - گرافیست

مریم صفرلو

واحد طراحی گرافیک (طراح و گرافیست)

سارا پالیزدان - گرافیست

سارا پالیزدان

واحد طراحی گرافیک (طراح و گرافیست)

کاملیا محمدزاده - طراح سایت

کاملیا محمدزاده

واحد طراحی سایت

اگر برای طراحی برند بوک

نیاز به کمک دارید با فیلترشکن روشن روی یکی از همکاران کلیک کنید

مریم صفرلو - گرافیست

مریم صفرلو

واحد طراحی گرافیک (طراح و گرافیست)

سارا پالیزدان - گرافیست

سارا پالیزدان

واحد طراحی گرافیک (طراح و گرافیست)

کاملیا محمدزاده - طراح سایت

کاملیا محمدزاده

واحد طراحی سایت

اگر فیلترشکن ندارید اینجا را کلیک کنید!