مقالات طراحی لوگو

تاریخچه لوگو اینستاگرام از گذشته تا الان!

جالب است بدانید که طراحی لوگو اولیه اینستاگرام ۴۵ دقیقه زمان برد، اما لوگو بهبود یافته این برنامه حدود ۶ ماه زمان برد تا به صورت کامل طراحی شود، و به عنوان مشهور ترین لوگو در جهان به همگان معرفی شد. همانطور که می دانید اینستاگرام یک شبکه مجازی-اجتماعی محبوب و پر طرفدار بین کاربران است، این شبکه مجازی از سال ۲۰۱۰ وارد گوشی های هوشمند شد و سپس بین مردم رواج یافت، و تا سال ۲۰۱۲ شهرت عظیمی پیدا کرد که فیسبوک اقدام به خریداری آن کرد.

لوگوی ابتدایی برنامه اینستاگرام بسیار شبیه به دوربین های پولاروید بود و امکان استفاده آن برای یک برنامه مجزا وجود نداشت!

ویژه شما:
دانلود رایگان : با دانلود کاتالوگ پکیج بهاره ست اداری می توانید از تخفیف های لحاظ شده آن ویژه فصل بهار استفاده کنید.برای دانلود روی دکمه های زیر کلیک کنید. دانلود پکیج تابستانه طراحی لوگو+ ست اداری  مشاهده بیش از 250 نمونه کار دیگر

این برنامه نیاز به یک لوگو منحصر به فرد و خاص داشت تا بتواند در بین مردم بهتر دیده شود.

درباره اپلیکیشن اینستاگرام

سیستروم و رایس دو دوست قدیمی بودند که تصمیم گرفتند، برای این برنامه اجتماعی یک طرح جدید طراحی کنند، سیستروم لوگویی را طراحی کرد که شبیه به یک زنگ قدیمی و دوربین هاول بود، سپس این دو دوست تصمیم گرفتند که کمی تغییر در این لوگو اعمال کنند،

دوربین هاول دارای لنز است رایس تصمیم گرفت آن را به یک لنز در وسط دوربین تبدیل کند، و یک رنگین کمان کوچک در کنار آیکون قرار داد و مخفف نام اینستاگرام را در پایین آن گذاشت، سپس پس از مدتی این لوگو به دست تیم سیستروم تغییراتی در آن اعمال شد، و رایس در این گروه به عنوان یک گرافیست حرفه ای استخدام شد.

لوگوهای اینستاگرام به مرور زمان

تاریخچه طراحی لوگو اینستاگرام

اگر نگاهی به تاریخچه لوگو اینستاگرام بیاندازیم، متوجه وجود سه لوگو می شویم، لوگو ابتدایی اینستاگرام جز نماد اصلی این شرکت است، این لوگو تصویر یک دوربین قطبی بود که پس زمینه ای سفید داشت، و با لوگو امروزی بسیار متفاوت بود و قبل از سال ۲۰۱۰ جز بهترین طراحی لوگو های این شرکت محسوب می شد.

لوگو جدید اینستاگرام مطابق استاندارد های جدید طراحی لوگو حرفه ای تولید شد، این لوگو نسبت به لوگو قدیمی این برنامه دارای تنوع رنگ کمتری است، رنگ های تشکیل دهنده این لوگو، صورتی، بنفش، و زرد می باشد.

در لوگو جدید نوار رنگین کمانی از این طراحی حذف شد، ولی شکل اصلی که شامل یک دوربین بود در این طراحی باقی ماند، تیم طراحی لوگو شرکت اینستاگرام بعد از ۹ ماه از لوگوی جدیدشان رو نمایی کردند.

تغییر طراحی لوگو اینستاگرام توسط صاحبان این شرکت یک تصمیم تجاری عالی بود، که باعث روند صعودی برند تجاری اینستاگرام شد.

نمونه کارهای طراحی لوگو رایان طرح

اولین لوگو طراحی شده اینستاگرام

امروزه افراد لوگوی ابتدایی اینستاگرام را به یاد ندارند، این لوگو شبیه به یک دوربین عکس قدیمی فوری بود که دارای پس زمینه ای سفید بود، و جزئیات این دوربین نیز به صورت کلی در طراحی لوگو اینستاگرام طراحی شده بود، شباهت لوگو اینستاگرام به این دوربین قدیمی به اندازه ای زیاد بود که می توان آن را به عنوان یک عکس نام برد و شبیه به لوگوی طراحی شده نبود.

در این لوگو یک رنگین کمان وجود داشت که از وسط دوربین رد می شد، که بیانگر فیلتر های مختلف این برنامه است که بر روی عکس ها اعمال می شود.

از بارز ترین ویژگی این لوگو سه بعدی بودن آن بود، که دکمه های فلش، لنز دوربین و… به صورت سه بعدی طراحی شده بود.

پس از زمانی که دو هفته از منتشر شدن برنامه اینستاگرام در گوشی های آیفون می گذشت، سیستروم با طراح معروفی به نام کول رایز تماس گرفت، و از او خواستار شد که لوگویی جدید برای این برنامه طراحی کند.

شرکت اپل قصد داشت که از این برنامه بر روی صفحه اول آپ استور رو نمایی کند، بنابراین فقط یک ساعت به سیستروم وقت داد که تغییرات لازم را بر روی این آیکون اعمال کند وگرنه شرکت نمی توانست برنامه اینستاگرام را روی صفحه اول آپ استور قرار دهد، در نهایت طراحی لوگوی قدیمی این برنامه انجام شد.

لوگو قدیمی اینستاگرام

طراح لوگو اینستاگرام چه کسی بود؟

لوگوی ابتدایی برنامه اینستاگرام به دست دو دوست به نام رایس و سیستروم طراحی شد، این لوگو شبیه به دوربین پولاروید بود، اما از این لوگو نمی شد به عنوان لوگویی منحصر به فرد برای یک برنامه معتبر استفاده کرد، بنابراین این دو دوست تصمیم گرفتند که طرح جدیدی برای این برنامه ایجاد نمایند.

در ابتدا سیستروم طراحی را پیشنهاد داد که قبلا مورد بررسی قرار داده بود و طراحی شده بود و در دریبل قرار گرفته شده بود.

(جهت طراحی لوگو ارزان با گرافیست های رایان طرح در تماس باشید تا حرفه ای کسب و کار را راه اندازی کنید)

همانطور که در قبل گفتیم، طراحی که سیستروم پیشنهاد داد شبیه به زنگ قدیمی و دوربین هاول بود این طراحی مورد علاقه سیستروم بود و از رایس خواستار شد که کمی تغییرات در این طراحی ایجاد کند.

پس از آن در سال ۲۰۱۰ این لوگو به دست کول رایس مورد اصلاح قرار گرفت و تغییرات حرفه ای بر آن اعمال شد، و این لوگو طراحی شده به عنوان لوگو رسمی اینستاگرام برگزیده شد.

جدید ترین لوگو اینستاگرام

طراحی نسخه جدید لوگو اینستاگرام، نسبت لوگو های قبلی مسطح تر و انتزاعی تر است.

لوگو ابتدایی اینستاگرام پس از طراحی اولیه، به مدت پنچ سال دچار هیچ تغییری نشد و زمانی که دستخوش تغییرشد و رنگ و شکل آن تغییر پیدا کرد با انتقاد و نفرت برخی کاربران خود مواجه شد، اما محققان و متخصصان طراحی لوگو معتقد بودند که این نسخه از لوگو در سطح جهان مشهور و معروف خواهد شد.

طراحی جدید اینستاگرام که توسط یک تیم طراح خلاق و مبتکر انجام شد، طی ۹ ماه به طول انجامید، در این ۹ ماه طراحان لوگو این شرکت، هزاران نمونه را مورد بررسی و آزمایش قرار داده بودند و سپس به این نسخه حال حاضر رسیدند و از آن رو نمایی کردند.

طراحی لوگو در رایان طرح

جمع بندی

برند های معتبر جهانی هنگام طراحی لوگو برای خود ریسک زیادی را پذیرفته اند، و برای رسیدن به موفقیت نمونه های زیادی را طبق به روز ترین متد های روانشناسی، علوم اعصاب، و طراحی گرافیکی مورد بررسی و تحلیل قرار داده اند.

لوگو اینستاگرام یک لوگو تصویری و یک نماد تجاری است، که در آن هیچ محتوا و نوشته ای وجود ندارد به عبارتی در طراحی این لوگو از لوگو نوشتاری یا تایپ استفاده نشده است، و تنها از یک سمبل برای نمایش برند استفاده شده است.

شرکت اینستاگرام برای طراحی لوگوی جدید خود، از علوم آزمایش های عصبی متعددی استفاده کرده است، و این تیم تمام تلاش خود را برای یک طراحی مینیمال نوین و خلاق کرده است که این لوگو در بین سایر لوگو های معتبر جهانی بهترین باشد. جهت سفارش طراحی لوگو به زیبایی لوگو اینستاگرام با رایان طرح ارتباط بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
ارسال پیام در واتس آپ
ثبت سفارش در واتساپ (کلیک)
یکی از متخصصین حرفه ای رایان طرح را انتخاب کنید و شروع به چت با او کنید.