مقالات طراحی لوگو

انواع لوگو + معرفی بهترین نوع لوگو

لوگو، عنصر اصلی هویت یک برند است. برای شناخت و توسعه برندتان، می‌توانید از “انواع لوگو” بهره ببرید. انتخاب نوع لوگو، یکی از دغدغه‌های صاحبان برند بوده است. در طراحی لوگو، سبک‌های مختلفی وجود دارد. اگر برندتان از کیفیت بالایی برخوردار باشد و در انتخاب نوع لوگوی آن، حرفه‌ای اقدام کنید، طوری که لوگو در ذهن مخاطب، بماند، عمل شما در نهایت، به بالا رفتن بازدهی برند و افزایش درآمد شرکت، منتهی می‌شود.

مشاهده 250 نمونه کار طراحی لوگو رایان طرح + آفر ویژه فقط از دکمه زیر  مشاهده نمونه کارهای طراحی لوگو

در این مقاله بنا داریم شما را با انواع لوگو آشنا کنیم. شناخت انواع لوگو و کاربرد آنها سبب می‌شود که شما به عنوان صاحب یک برند، بهترین انتخاب را برای لوگوی شرکت خود داشته باشید. با این وجود، مشاوره با تیم متخصص در انتخاب نوع لوگو برای برندتان، بهترین نتیجه را برای شما دارد.

رایان طرح با قیمت پایین طراحی لوگو اسم شما را انجام خواهد داد. تیم حرفه ای ما توانایی انجام بهترین نوع لوگو در مدت زمان کم را دارد و پیشنهاد ما به شما برای سفارش طراحی لوگو برقراری تماس با شماره تلفن 02191307049 می باشد.

مزیت شناخت انواع لوگو

هر روز که می‌گذرد، طراحی لوگوها، شکل مدرن‌تر و امروزی‌تری به خود می‌گیرند. پس بهتر است لوگویی را انتخاب کنید که مدت زمان بیشتری قابل استفاده باشد و قابلیت تغییرپذیری بیشتری در آن نهفته باشد. دقت به این نکته به این مفهوم نیست که از ابتدا نگران نوع لوگو و از مد افتادن آن باشید؛ اما به آن، کاملا  هم بی‌توجه نباشید.

شناخت انواع لوگو به شما به عنوان یک کارفرما کمک می‌کند تا سبک‌های مختلف لوگو را ببینید و به درستی تشخیص دهید که کدام لوگو برای کارتان مناسب است. برخی از کارفرمایان اطلاعات کمی در مورد انواع لوگو دارند و همین کاستی، سبب می‌شود که از لوگویی که طراح برای آنها انتخاب می‌کند، استقبال نکنند. اگر از زاویه دید یک طراح به شناخت انواع لوگو بنگریم، متوجه می‌شویم که طراح با شناخت انواع لوگو، می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری به مشتری داده و لوگوی مناسب‌تری برای او انتخاب کند.

انواع لوگو برای طراحی تاثیرگذار

1- لوگو مونوگرام

لوگو مونوگرام یکی از انواع لوگو است که بر پایه تایپوگرافی طراحی شده است. این نوع از لوگو با علائم اختصاری طراحی می‌شود. لوگو مونوگرام حروف اول و یا خلاصه حروف تجاری شرکت شما را در بر می‌گیرد. در طراحی لوگو ارزان از اصل سادگی استفاده می‌شود که از اهمیت زیادی برخوردار است.

لوگوهای مونوگرام از نوع لوگوی خلاق محسوب می‌شوند. این نوع لوگوها برای برخی از صاحبان برند جذابیت زیادی دارد و آنها لوگوهای خود را از بین لوگوی مونوگرام انتخاب می‌کنند. لوگوی شرکت‌های ناسا و جنرال الکتریک از این نوع لوگوها هستند.

انواع لوگو حرفه ای

2- لوگو تصویری

لوگوی تصویری یکی از انواع لوگو است که به صورت سمبولیک طراحی می‌شود. این نوع لوگو بر مبنای یک تصویر گرافیکی ساخته می‌شود. این نوع لوگو، اختیار بیشتری به کارفرما و طراح جهت زیباسازی آن می‌دهد؛ چون تصاویر به عنوان قدیمی‌ترین راه‌های انتقال مفاهیم از گذشته دور تا امروز شناخته می‌شدند. بنابراین، ماندگاری آنها در ذهن مخاطب از دیگر انواع لوگو بیشتر است و کارایی بهتری نیز دارند.

لوگوی تصویری یک نماد بصری است که با طرح‌های گوناگون طراحی و رنگ‌آمیزی می‌شود تا بیشترین تاثیر را بر روی ذهن مخاطب بگذارد. طراحی لوگوی تصویری ساده و بامفهوم، نیازمند دانش و تخصص بالا است. این نوع لوگو، بیشترین مخاطب و متقاضی در دنیا را دارد. لوگوی شرکت اپل و لوگوی تويیتر را می‌توان لوگوهایی از این دست دانست.

لوگو تصویری

3- لوگو تایپوگرافی

لوگو تایپوگرافی که به لوگوی تایپ نیز شهرت دارد، یکی از انواع لوگو است. این نوع از لوگو، شباهت‌هایی به لوگوی مونوگرام دارد. لوگوی تایپ همان‌طور که از نامش پیداست، بر اساس فونت، طراحی شده است. فونت‌های این نوع از طراحی به صورت آماده، موجود هستند و این روش در کشور ایران، رونق بسیار زیادی دارد.

در طراحی این نوع لوگو، طراح باید بر روی نام شرکت تمرکز کند. طراح برای پیاده کردن نام تجاری شرکت باید بر مسائل آناتومی مسلط باشد و کالیگرافی آنها را رعایت کند تا با هماهنگی و هارمونی صحیح، لوگوی تایپی را طراحی کند.

لوگوتایپ

4- لوگوی انتزاعی

لوگوهای انتزاعی نوعی لوگو است که زیرمجموعه لوگوهای تصویری قرار می‌گیرد. لوگوی انتزاعی از تصاویر پیچیده شکل گرفته که به راحتی لوگوهای تصویری، قابل تشخیص نیستند. در این نوع لوگو، تصاویر از اشکال جذاب و زیباتری تشکیل می‌شوند که مفهوم را پرمعناتر به مشتری و مخاطب منتقل می‌کند. لوگوهای انتزاعی را لوگوی چکیده هم می‌گویند. از نمونه لوگوهای انتزاعی می‌توان شرکت آدیداس را مثال زد.

نمونه لوگو انتزاعی

5- لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی یکی دیگر از انواع لوگو است که به زبان انگلیسی به آن Combination هم می گویند. این نوع لوگو از ترکیب لوگوتایپ و لوگوی تصویری به وجود می‌آید. لوگوی ترکیبی چون هم قالب و استانداردهای لوگو تایپ را در بر می‌گیرد و هم لوگوی تصویری، به زمان و دقت بیشتری برای طراحی نیازمند است.  هماهنگی بین اجزای این نوع لوگو، اهمیت زیادی دارد و اگر هارمونی آن رعایت نشود، ممکن است طراحی لوگو، استاندارد نبوده و از جذابیت بالایی برخوردار نشود.

در لوگوی ترکیبی، عکس و نوشته می‌توانند در کنار هم و یا روی یکدیگر، قرار گیرند. این نوع طرح، به خلاقیت بیشتری نیاز دارد. هر چه خلاقیت طراح لوگو بیشتر باشد، طرح، از جذابیت بالاتری برخوردار است. شرکت‌هایی که لوگوی ترکیبی به کار آنها می‌آید، این نوع لوگو را برای تبلیغ برندشان استفاده می‌کنند. از جمله شرکت‌ها و برندهای مشهوری که از لوگوی ترکیبی استفاده می‌کنند، می‌توان به شرکت لاکست و برند کینگ‌برگر اشاره کرد.

لوگو ترکیبی

6- لوگوی مسکات

لوگوی مسکات یکی دیگر از انواع لوگو است. این لوگو که به لوگوی شخصیت هم شهرت دارد، از جذاب‌ترین لوگوها است. استفاده از این نوع لوگو برای برند، نشان دهنده کسب و کار شرکت است. مسکات، شخصیتی است که روبروی مخاطب و مشتری قرار می‌گیرد و با آنها ارتباط برقرار می‌کند. این نوع لوگو هم شامل انسان می‌شود و هم حیوان. برخی از اشیا نیز برای مسکات استفاده می‌کنند.

مسکات می‌تواند برای هر رده سنی به صورت جداگانه طراحی شود. طرح مسکات بستگی به محصول برند شرکت و مشتری‌های آن دارد. اگر محصول شرکت برای کودکان ارائه شود، ممکن است برای مسکات‌ها، شخصیت‌های کودکانه در نظر گرفته شود. نباید چنین تلقی شود که شخصیت‌های کودکانه و کارتونی فقط برای کودکان استفاده می‌شوند.

چون برخی از بزرگترها هم هستند که شخصیت‌های کارتونی را دوست دارند و برای آنها نوستالژی جالبی است. لوگوهای مسکات از انواع لوگوهایی محسوب می‌شوند که برای مشتری‌ها جذاب و سرگرم‌کننده هستند. این شخصیت‌های کارتونی و رنگی را می‌توان در برندهای ایرانی مثل چیتوز مشاهده کرد.

لوگو مسکات

7- لوگو امبلم

لوگوی امبلم، نوعی از لوگو است که از نوشته و فونت داخل یک شکل، تشکیل می‌شود. به این نوع لوگو، لوگوی سنجاق سینه نیز می‌گویند؛ چون ترکیبی از یک نوشته و یک شکل چند وجهی است، به دلیل شباهت این طرح به سنجاق سینه، این عنوان برای آن انتخاب شده است.

این نوع لوگو، یک طراحی فانتزی را ارائه می‌کند که لوگوی برند شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند. لوگوی امبلم بسیار چشم‌نواز است و قابلیت جذب مشتری‌ها را دارد. این سبک طراحی لوگو، تاثیر زیادی روی مخاطب دارد. نوع طراحی لوگوی امبلم را می‌توان در لوگوی استارباکس به وضوح مشاهده کرد.

لوگو امبلم

8- لوگوهای سه بعدی

لوگوهای سه بعدی که به آنها دی ۳ هم گفته می‌شود بر پایه طراحی ابعاد ساخته می‌شوند. در این نوع از طراحی، از قواعد پرسپکتیو استفاده می‌شود. این نوع از طراحی سه بعدی از جذابیت بالایی برخوردار است. در طراحی این نوع لوگو، لوگوی تصویری تبدیل به لوگوی سه بعدی می‌شود. در برخی موارد نیز تایپوگرافی به طرحی سه بعدی تبدیل می‌شود. کیفیت این نوع طرح، کاملا به خلاقیت طراح آن بستگی دارد. هر چه طراح خلاقیت بیشتری داشته باشد، لوگوی سه بعدی که ارائه می‌دهد از کیفیت بهتری بهره‌مند می‌شود.

لوگوهای سه بعدی بیشتر برای مشاغل رسمی استفاده می‌شدند؛ اما با خلاقیتی که در طراحی آنها به کار گرفته شد، این لوگوها جذابیت بیشتری به دست آوردند و در برندهای مختلف مورد استفاده قرار گرفتند. شاخصه مهم این نوع لوگو، خاص و چشم‌گیر بودن آن است. برای مثال لوگوی فایر فاکس، نمونه‌ای از لوگوی سه بعدی است که زیبایی و جذابیت قابل ملاحظه‌ای دارد.

9- لوگو مینیمال

لوگوی مینیمال نوعی از لوگو است که پیام‌ها را با حداقل‌ها به مخاطبان انتقال می‌دهد. در این نوع از طراحی، به ساده‌ترین شکل، یک مفهوم خاص و یا پیچیده از طریق یک لوگوی ساده و زیبا انتقال می‌یابد. در طراحی این نوع لوگو، باید دقت و مراقبت لازم به کار گرفته شود که سادگی لوگو به زیبایی آن ضربه وارد نکند. یعنی لوگو بیش از حد ساده نشود که جذابیت و زیبایی آن به چشم نیاید. از سبک طراحی مینیمال بیشتر برای فضاهای عمومی استفاده می‌شود.

عمومیت داشتن این نوع لوگو را شاید بتوان نقطه ضعف آن دانست و نمایش هویت برند در سریعترین زمان و ماندگاری بالای لوگوی مینیمال را می‌توان نقطه قوت این نوع از طراحی لوگو به شمار آورد. اگر به ذهنتان فشار می‌آورید که نوعی از طراحی لوگوی مینیمال را به خاطر بیاورید، لوگوی نشنال جئوگرافیک یکی از شناخته‌ترین نوع لوگوی مینیمال محسوب می‌شود.

چه نوع لوگویی را انتخاب کنیم؟

در این مقاله با انواع لوگو آشنا شدید. حالا شما ۸ نوع از انواع لوگو و کاربرد آنها را می‌دانید. با دانستن‌ نمونه‌های کاربردی این نوع از لوگوها، شما به راحتی می‌توانید حدس بزنید که کدام نوع لوگو برای برندتان مناسب است. با سنجیدن نیازها و مختصات برندتان و مقایسه آن با هر یک از انواع لوگوهایی که در متن برشمردیم، نحوه تشخیص نوع لوگوی انتخابی شما راحتتر می‌شود.

بهتر است حواستان را جمع کنید؛ چون تنها انتخاب نوع لوگو نمی‌تواند کار شما را تضمین کند. لوگویی را که برای برندتان انتخاب می‌کنید باید به صورت استاندارد طراحی شود. اگر شما نوع لوگوی برندتان را به درستی انتخاب کنید، اما در طراحی آن دقت نکنید، ممکن است خسارت‌های زیادی را ناخواسته متوجه کسب و کارتان کنید. پس اگر گمان می‌کنید از عهده طراحی برنمی‌آیید، حتما کار خود را به طراحان ماهری بسپارید. این برون‌سپاری ارزش این را دارد که یک لوگوی استاندارد و زیبا برای کسب و کارتان تحویل بگیرید.

سفارش لوگو ارزان

اگر با مطالعه این مقاله نتوانستید تشخیص دهید که کدام نوع از این لوگوها به کار برند شما می‌آید، اصلا نگران نشوید. تیم متخصص و مجرب رایان‌ طرح آماده است که مشاوره لازم برای انتخاب نوع لوگوی مناسب برای برند شما را بر عهده بگیرد. شرکت طراحی لوگو رایان طرح با سابقه و تجربه‌ای که دارد به راحتی تشخیص می‌دهد که چه نوع لوگویی می‌تواند کار برند شما را راه بیندازد. با انتخاب لوگوی مناسب به کمک رایان طرح، شما می‌توانید طراحی لوگوی برند را با قیمت طراحی لوگو و تعرفه مناسب به رایان طرح بسپارید و با خیال راحت در مدت زمانی کوتاه، لوگویی با کیفیت و استاندارد را تحویل بگیرید و برای تبلیغات برندتان از آن بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

تماس با ما

تماس با ما


    https://rayantarh.com/blog/wp-admin/admin.php?page=wpcf7-new#TB_inline?width=900&height=500&inlineId=tag-generator-panel-number